Jump to content
IGNORED

Nova S


Frank Pembleton

Recommended Posts

[mention=4]Marvin (Paranoid Android)[/mention]
ajd da probam [emoji4]

imaš dve vrste prenosa slike: interlaced i progressive. slika ima od 24 do 30 frejmova u sekundi, to ljudsko oko ne primećuje. sad zamisli da je slika podeljena na horizontalne linije - progressive ti iscrtava liniju po liniju od vrha do dna, a interlaced iscrtava prvo sve neparne linije, pa sve parne.
frame.jpg.f6c3dba06a8f108e1da890e17eaa31cb.jpg
problem sa interlaced je što kad se neki objekat u kadru brzo kreće, on nije na istom mestu čak ni u tim 50-tim delovima sekunde i to se da videti, naročito kad ima vertikalne linije. a dodatni problem nastaje kad neko pomeša polja, jer onda dolazi do poklapanja polja iz susednih frejmova, a ne iz istog.
 
interlaced tehnologija je značila znatnu uštedu, ali sa pojavom HD tehnologije ponovo se vraća progressive kao dominantan. E sad ovo o čemu dvb-t manijak priča je neki hibridni sistem koji se zove progressive segmented frame. ovde je frejm takođe podeljen na dva polja po linijama, neparno i parno, sa tom razlikom što se na ekranu "ispisuju" istovremeno. Seriju nisam gledao, ali kapiram da je problem što su majstori pomešali polja, pa se drugo polje jedne sličice "ispisuje" istovremeno sa prvim poljem naredne, umesto sa prvim poljem sopstvene...

ako sam nešto mnogo lupetao, ima ovde stručnijih [emoji4]
to mi batica jednom objashnjavao, kasmo bili mali deca biggrin.png

tochak je svuda u prostorvremenu [emoji38]ol:

sent from bubamoto


Link to comment
21 minutes ago, renne said:

 

 

meni najbolje što je stavio Pepu Tvora ispred sebe. simbol stradanja od rulje. i otpora plutokratiji.

mogao bi sad zaforumašiti na ppp, ljepo bi se uklopio. :fantom:

  • +1 4
Link to comment

Jbga juče sretnem kolegu tonca koji sad predaje na FDU, bio u PTC "da porazgovara o kvalitetu tona u ovim igranim serijama".
Rekli mu da su to "ključ u ruke i mi tu ne možemo ništa".
On im rekao:
Pa da ali valjda možete da postavite neki nivo ispod koga se ne ide?

Naravno stoji i da kad sam PTC radi ima tu kurcobolje.

A ovaj kad je pokušao da "istraži" za par nekih serija ustanovio je da uopšte nema tonske posprodukcije!
Jbga nema vremena (čitaj: nećemo da platimo).
Tako da verovatno se i ovo tako nekako odvijalo...



.... Shiit has hit the fan!

  • Hvala 1
Link to comment

Pre ovog isečka su rekli i da:

- Nova (i svako ko ih angažuje) zarađuje mnogo

- Nisu kao Ivanović da čitaju tuđe loše fore

- Uradili dva soma epizoda

- Mnoge ljude su izvređali, uglavnom pravedno

- Demantovali delove saopštenja i napali televiziju da zabranjuje gostovanja doktora da drugačijim mišljenjem

Link to comment

covjek ocigledno ima problem, drugacije receno, pukao je. i to je tuzno.

nova je trebalo da ga eliminise zbog antiakserskih stavova odavno - ili ubijedi da ih ne pominje.

treca stvar je sto mu se i sns nakacio i dodatno generise njegovu nepopularnost na tviteru i po medijima, prituzbama i neformalnim spinovima, ne bi li tako naudio novoj.

  • +1 9
Link to comment
3 hours ago, Marvin (Paranoid Android) said:

 

Arame hvala mnogo na trudu, ali... :mellow: nema veze, ne moram ni ja sve da znam, nešto su zajebali u svakom slučaju :laugh:

želja je bila da softverski dobiju filmski izgled, al su se u montaži i pripremi zajebali

Link to comment
5 minutes ago, DrIlic said:

Sad će Nensi da dobije komfor do 11. 

 

Nego kad je dao otkaz, na početku ili pred kraj emisije? 

 

Preleteo sam ceo snimak. Prvo je Marko vodio sam, jer je ovaj kasnio. Onda su pričali nešto neobavezno i u jednom trenutku su počeli o sebi, pa analizirali saopštenje menadžmenta i na kraju je Darko izleteo (isečak sa tvitera). Puštaju reklame i onda Marko do kraja emisije na ivici suza ubija vreme. Gledaoci mu preko vajbera sugerišu da "ode kući", a on im poručuje da će moći tako kad ga oni budu plaćali...

 

Ne znam za Nensi, možda dovedu Brakusa i Banjca?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...