Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

Dr Šapić nastavlja da pokazuje da je mentol. Uništi sve za parking koji neće rešiti ništa. Jedino trajno rešenje za to da svi imaju mesta za parking i da svi mogu da voze je da se sruši ceo grad i sve pretvori u veliki parking i autoput. Samo ostaje pitanje što bi tu neko onda uopšte živeo.

 

 

  • +1 1
  • Tužno 1
Link to comment

Ono što mi nikad neće biti jasno, zašto ljudi koji moraju sve da useru da bi imali gde da voze i parkiraju ne odu lepo da žive pored autoputa? Lepo kao što se parkiraju svuda jer moraju da parkiraju, iako ne smeju, lepo isto tako sagrade kuću pored autoputa, iseku bankinu da mogu da uđu na svoj parking i svima lepo. Ne, koji će nam zelene površine ili bilo šta drugo, sve da se pretvori u asfaltiranu pustinju gde ćemo samo da se vozikamo od tačke A do B. Hoću da živim u gradu, ali da ga pretvorim u asfaltiranu pustoš u kojoj je život bez točkova nemoguć. Idi i živi na autoputu i svi imaju šta im treba.

  • +1 4
Link to comment

na zalost ovde je to tako. pritom bg ima solidan broj velikih parkova, setalista pored reka i jezera kao i okolne sume i brda. 

 

kad sam rekao suziti parkove, mislio sam na minijaturni deo parka koji se ne koristi ni za sta. evo kod nas ima parce do kontejnerskog sektora koje je stalno puno stakla i neke stroke... moze da se napravi 5 parking mesta na tom prostoru sa nekim zelenilom i "uredi se", sto bi sklonilo neke automobile sa trotoara i ispred ulaza. 

 

ako pogledas novogradnju, sve je beton, bez drveta. takav je trend. cudi me da u novom minelu nisu posekli onih par stabala.

 

Link to comment

Zelenilo nema samo funkciju da nama bude lepo. Drvoredi pored puta su inicijalno pravljeni i zbog smanjenja buke, takodje drvece smanjuje temperaturu (pa cak i cista trava kad se uporedi sa betonom), smanjuje zagadjenje itd...

  • +1 5
Link to comment

+1 To što je urađeno sa zelenim pojasom u Z. Đinćića i onim koji se prostirao od sadašnjeg Immocentra sve do sadašnjeg Maxija npr. je čist zločin, ne znam kako drugačije da to opišem. Misao: "samo ovo parčence, ionako ničemu ne služi, parking je svrsishodniji" je tako uskovida, baš sam iznenađen da to ovde čitam.

 

Otprilike su na NBG (skoro pa) nedirnuti još samo Paviljoni, a i za njih samo čekam dan kada će lokusti da odluče da ne mora baš svaka (ili nijedna, por que no?) zgrada da ima i svoj parkić.

  • +1 3
Link to comment

Hahaha, pa ja sam odmah do Paviljona i nama su probali prosle godine da uvale zgradu umesto parkica. Za sad smo ih oterali al ne sumnjam da ce hijene doci opet.

  • +1 1
Link to comment

u pekingu ni policija ne staje da propusti pesaka na pesackom prelazu. isto je i sa skretanjem u desno kroz crveno. jednostavno je tako i to treba uzimati u obzir. na putu od kuce do ofisa u jednoj ulicici uvek stoji dzip preko celog trotoara. 

 

that's just the way it is 

Link to comment
8 hours ago, Shan Jan said:

Zelenilo nema samo funkciju da nama bude lepo. Drvoredi pored puta su inicijalno pravljeni i zbog smanjenja buke, takodje drvece smanjuje temperaturu (pa cak i cista trava kad se uporedi sa betonom), smanjuje zagadjenje itd...

naravno, sve to stoji. al onda ti dodje preduzece pa ti napravi parking od 100 mesta u parku kod usce poslovnog centra. jer im se moze.

 

ali evo bas u tim paviljonima do pre 4-5 godina je bilo mesta. danas kolima ulaze u ulaze, parkira se po ulici itd. parkinzi su presiroki, pravljeni su u vreme kada je bilo manje saobracaja, dakle treba to preurediti, reorganizovati. trotoari ne postoje, svuda su kola po njima. jebemu valjda treba nesto ponovo planirati kada ti se uveca broj stanovnika/kola u gradu/opstini.

 

parking je negde svrsishodniji u smislu da sklonis automobile sa trotoara, jer ljudi ne mogu da idu po njima pa izlaze na ulice, rizikuju da budu udareni itd. 

 

nedobog da izbije neko vece sranje, kola dezurnih sluzbi nece moci da pridju tim zgradama. 

Link to comment

Pet parking mesta neće rešiti ama baš ništa. Samo u ulici u kojoj žive moji roditelji ima 30 na trotoaru parkiranih automobila. Pet parking mesta može samo da motiviše još desetoro ljudi da kupe auto, jer sad ima gde da se parkira.


To se desilo u mom gradu. Sređivali su jednu centralnu raskrsnicu kompletno i na jednom mestu su suzili kolovoz i na tom mestu stavili pojas od 3-4 parking mesta. Sad su stalno parkirana vozila, ako nema mesta onda se neko napravi pametan pa parkira u produžetku toga gde je u suštini trotoar. Zato što na tih 3-4 mesta sad dođe njih 10. Dok nije bilo parking mesta, nije bilo ni problema. Ima garaža 200 metara dalje, ali to mora da se plati, bolje da celo društvo plaća privilegije pojedinca. Ranije ti što nisu hteli da plaćaju nisu ni išli kolima, osim ako nisu baš morali, ali "sad ima gde da se parkira".

Ideja poznata i kao "induced demand" https://en.wikipedia.org/wiki/Induced_demand

Edited by Venom
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...