Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

  • 1 month later...

Kod mene ima mala dvosmerna ulica i parkiraju ljudi godinama i levo i desno. Naravno onda vise ne bude dvosmerna ali posto je mala ljudi uglavnom propustaju jedne druge.

 

E sad ima zakon da dvosmerna ulica mora imati sirinu od 5,6 m i svaki dan par puta prodje policajac sa metrom i ostavi kaznu na oba auta. :laugh: Ljudi pizde i sad niko ne parkira vise ni levo ni desno jer ako ti se parkira paralelno na drugoj strani dobices i ti kaznu.

 

Screenshot_20240124_093410_Maps.jpg

 

 

 

 

Link to comment
32 minutes ago, bags said:

Kod mene ima mala dvosmerna ulica i parkiraju ljudi godinama i levo i desno. Naravno onda vise ne bude dvosmerna ali posto je mala ljudi uglavnom propustaju jedne druge.

 

E sad ima zakon da dvosmerna ulica mora imati sirinu od 5,6 m i svaki dan par puta prodje policajac sa metrom i ostavi kaznu na oba auta. :laugh: Ljudi pizde i sad niko ne parkira vise ni levo ni desno jer ako ti se parkira paralelno na drugoj strani dobices i ti kaznu.

 

Screenshot_20240124_093410_Maps.jpg

 

 

 

 

 

 

To se uradi tako sto stavis tri parking mesta sa jedne strane, pa prazno dva-tri mesta, pa onda parking na drugoj strani. Nase zone 30 uglavnom tako izgledaju, sve i da hoces ne mozes da juris. Pisi predlog Gradu ili opstini, kad se vec nisu sami setili. Probajte da nadjete neko resenje. Iskustvo iz mog (doduse dosta manjeg mesta od Beca) je da Grad razmisli oko nekih stvari i gradjanske inicijative budu usvojene. Jedna moja poznanica se iscimala da skupi i nesto potpisa iz kraja da se jedna ulica koja je u zoni 30 ali koja je veza za drugi deo grada pa nelokalci hoce da daju gas, pretvori u ulicu gde ima tih izbocina koje suzavaju na odredjenim mestima pa da balvani moraju da uspore.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Nisam vidjao takav slalom  sistem ovde kod nas. Uglavnom se zatvori jedna strana sa parkiranim. Meni vise bilo smesni kako covek kaznjava i levo i desno a jos nosi i taj metar kao da proveri.

  • Haha 1
Link to comment
28 minutes ago, bags said:

Nisam vidjao takav slalom  sistem ovde kod nas.

To je najcesce u tim sporim zonama, a meni je grad vise od pola u njima (konkretno moj deo grada ima jednu ulicu koja je 50, drugu koja je pola 50 - pola 30 i sve ostale su ove 30, tako da je tamo gde nema bas parking mesta pored trotoara nego ovako na ulici kao na slici narpavljen taj slalom sistem). Dobar nacin da bude sigurnije za sve (deca idu vecinom pesice i biciklom u skole) i da destimulises malo upotrebu auta. Postoji i ringstrasse oko centra i put oko grada koji ide od 60 do 100 tako da ima kako da se vozi.

 

Deluje apsurdno to sa metrom na prvi pogled ali ima smisla da se proverava to odstojanje, da bi mogli da prodju i auto i bicikl tuda - pretpostavljam da je to ideja.

  • +1 1
Link to comment
10 hours ago, I*m with the pilots said:

 

 

Deluje apsurdno to sa metrom na prvi pogled ali ima smisla da se proverava to odstojanje, da bi mogli da prodju i auto i bicikl tuda - pretpostavljam da je to ideja.


Razdaljina da se mimoidju dva automobila (posto je sad dvosmerna).

Edited by jms_uk
  • +1 3
Link to comment

Kolega ima sudar, tresnuo u neki BMW (a kako drugacije) koji je pravio polukruzno na sred bulevara. Kaze, izasao lik iz bembare i ladno mu kaze "Sto nisi vozio sporije, mogao bi da zakocis!". Posle se i pajkanima zalio da je ovaj kriv jer nije kocio dovoljno jako :gospode: 

  • +1 1
Link to comment

Koja pticica odavde je prosledila ovo upravi grada Beca?

 

Od jutros jednosmerna i to naravno u pravcu koji meni skida bar 3,4 min. :fur:

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
1 hour ago, bags said:

Koja pticica odavde je prosledila ovo upravi grada Beca?

 

 

Ne bih znao :riba:.

 

Mislim da za gradove nema drugog rešenja. "Geometry hates cars".

  • Haha 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Pre je bilo neko nepisano pravilo da naizmenicno idu jednosmerne. Sad su lagano zaboravili na to i desava se da kad udjes u neki blok da ne mozes izaci. Oni sa tim dobijaju naravno da vozis najvise po glavnim ulicama a ne po naseljenim.

Link to comment
56 minutes ago, Filozof manijak said:

Jesu i tebi zalepili nalepnicu?

ja se parkiram u skladu sa zakonom

:nobles:

Link to comment
2 hours ago, bags said:

Koja pticica odavde je prosledila ovo upravi grada Beca?

 

Od jutros jednosmerna i to naravno u pravcu koji meni skida bar 3,4 min. :fur:

 

 

Ja sam vise za one sa slalomom

 

Ti ides svakog dana na posao kolima? Iz mog iskustva i secanja Bec ima dobar GSP a i mozes mnogo bajsem..?

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...