Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

4 minutes ago, Grunf said:

ne sporim moronluk, ali ne vidim sta je lose u ovome?

cenim izvedba, kao i svaki put do sada

Link to comment
On 18. 5. 2023. at 9:52, Frile said:

Jer zašto bi grad i država radili bilo šta korisno za svoje građane?
Na primer da naprave funkcionalni javni prevoz, plus gomilu besplatnih parkinga (pre svega velike besplatne parkinge za jednodnevno parkiranje po obodu šireg centra)?
Para ima, lepa svota se svakodnevno inkasira od naplate parkiranja u zonama.

 

Zapreke na trotorarima će rešiti samo delić problema, premestiti problem na druga mesta, i obradovati one što ne vide dalje od sopstvenog nosa
 

Da li postoje negdje u evropi takvi besplatni parkinzi? Mislim na te parkinge na obodima grada.

Link to comment
6 minutes ago, borris_ said:

Da li postoje negdje u evropi takvi besplatni parkinzi? Mislim na te parkinge na obodima grada.


Nemam pojma, verovatno ih nema kad tako postavljaš pitanje. 

U uređenim zemljama u evropi ti "besplatni parkinzi po obodu" verovatno nikome ne padaju na pamet (nisu potrebni), ako postoji uređen (pouzdan) javni prevoz po celoj površini grada. Ovo mi je palo na pamet kao privremeno rešenje, da se bar širi centar oslobodi vozila, ako nema kapaciteta za uspostavljanje pouzdanog javnog prevoza svuda po gradu (od Barajeva pa do Borče, i šire). Pod "širim centrom" zamišljam na primer prostor između autoputa, Save i Dunava, sve otprilike do visine pančevačkog mosta (na primer do linije Pančevac - Karaburma - Konjarnik).

 

Ne smatram to finalnim genijalnim rešenjem - nego kao način da se premosti dok se ne napravi efikasan prevoz po celoj površini grada... pa kad to proradi, neka vlast preore parkinge i proda tajkunima da zidaju mega markete.

 

Najveći fazon - par takvih parkinga je postojalo - na Sajmu i ispred Sava centra. 


No to je ionako ideja iz wishfull thinking biblioteke. Jebemti život kada oni koji su izabrani i plaćeni da misle o tome, sviraju đoci i služe tajkunima, a eto mi na formumima filozofirmo šta bi bilo kad bi bilo.
 

Link to comment

I nisu besplatni jer se trebaju odrzavati. 3€ dnevno je OK cijena. Ima ih i ovdje na RER stanicama u predgradjima (ne znam cijenu). 

 

Kult automobila u srbiji je velik (kao uostalom u vecini zemalja koje su u razvoju). Kada sam tamo (Pancevo) svi koriste auto za bilo sta, rijetko ko pjesaci 10mn ako ima auto. To mi je uvjek bilo cudno (Ali ista situacija je i u Mostaru). Infrastruktura nije pravljena za pjesake kao da ne postoje.

Link to comment
8 hours ago, borris_ said:

Kult automobila u srbiji je velik


Jebo kult, treba stići do posla. Posao mi je 10 km od kuće, po delimično brdovitom terenu.  
Kod posla više nemam gde da parkiram, svaki dan je lutrija. Da smo posao i ja na Novom Beogradu, išao bih biciklom sve pevajući. Da je gradski prevoz bolji (brži) išao bih autobusom i tramvajem. Da ima bici staze i parkinga, išao bih automobilom donekle (do mesta gde prestaju brda), pa dalje biciklom - ali nema nikakve biciklističke staze.
I tako je isto sa hiljadama Beograđana.
 

  • +1 5
Link to comment

U aprilu padao sneg, maj je odvratan ove godine, mart isto bio hladan... A prošla zima je trajala skoro šest meseci, ranog proleća nije bilo.

Edited by napadaj
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...