Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

4 hours ago, LaLinea said:

Ukoliko se SUV sudari sa drugim SUV-om, apsolutno je netacno. Posledice sudara dva SUV-a su katastrofalne po oba.

 

Koliko god katastrofalne, opet je manja katastrofa kad nekog pokupi x6 koji prolazi žutom trakom 80ak na sat na crveno a ovaj skreće uslovno desno dok vozi Rav4 ili Land Cruiser umesto npr Punta ili Civica.

Edited by desboj
Da ne prizivam si zlo
Link to comment

Cekajuci preko godinu dana da nam stigne naručeni auto (VW Turan) dobili smo, dok su moji bili tu, za dz drugi auto sa tri reda - VW Tiguan, neki bas novi iz prosle godine. Nisam ga vozila mnogo, oko pet puta, muz jos manje, ali nam je laknulo kad smo ga vratili. Za voznju van grada je to valjda okej (mada i dalje nepotrebno u mojim očima) ali nastanu problemčići čim treba da se uparkira u garažu ili mimoiđe sa nekim u nešto užoj ulici. Ali to još i nekako, najgore mi je bilo u sledećoj situaciji:

Žabac ide jednom nedeljno na fiskulturu koja se održava u sali pri jednoj školi. Uvek idemo biciklom te nikad nisam snimila situaciju na parkingu, a kako je tog dana nešto izvoljevao pa smo izgubili vreme, moralo se autom. Njegovo sedište je bilo u tom Tiguanu. Stižem na parking i kapiram da na većinu mesta ne mogu da se uglavim (moram i njega da izvucem, koji je na drugoj strani auta), a onda počnu da dotrčavaju deca. Konkretno stiže prijateljica sa njenim sinom, koji mi se za sekund gubi pozadi iz vidnog polja i ja ne znam gde je - auto je dovoljno visok da se petogodišnje dete sa sve kacigom ne vidi više. Meni je to sve ukupno bilo jezivo iskustvo. Preživeli smo to nekako ali mi tek tad nisu bili jasni svi ti porodični ljudi koji idu svugde takvim kolima, pogotovo što eto taj konkretni Tiguan unutra ima manje prostora od Turana (koji je kao normalni auto, malko duzi i siri (pricamo o nekoliko cm)).

Onda na sve to, kada sam vracala auto, ulazim u VW i ispred stoji još veći SUV, prednji deo mu je malo niži od mene, kao neka goropad. Džizs Krajst.

 

E da, šta mi je još bilo neobično: stisneš gas i već si na 40. Oko nas su sve zone 30, dakle sve vreme sam imala utisak da idem brzinom mrtvog puža dok ne izađem iz grada. Isto i za veće brzine, jendostavno auto ide kao lud - ako je čovek naviknut na normalni auto, ovo je veoma zbunjujuće, kao da mora da ukroti mašinu.

Edited by I*m with the pilots
  • +1 3
Link to comment

Ovako je nekada bilo (Pariz) ali sada sve manje i manje. Smanjuje se broj parkinga i ljudi sve manje koriste kola. Dosta ljudi gundja radi transformacije grada (sve manje prostora za kola) ali meni je to super. Jedini problem je nacin na koji to rade. Pokrene 1000 gradilista a rade smo na nekoliko njih.

Link to comment

Da sam neka vlast, porušio bih sve ograde na trotoarima. To što si odrastao u mahalčini ne znači da i ovde treba da sadiš kukuruz uz put.

Neke potencijalno slatke ulice su totalno uništene teskobom uskih prolaza.

Link to comment
4 hours ago, April said:

Da sam neka vlast, porušio bih sve ograde na trotoarima. To što si odrastao u mahalčini ne znači da i ovde treba da sadiš kukuruz uz put.

Neke potencijalno slatke ulice su totalno uništene teskobom uskih prolaza.

Na kakve ograde misliš, tj. gde ih ima?

Link to comment
4 hours ago, April said:

Da sam neka vlast, porušio bih sve ograde na trotoarima. To što si odrastao u mahalčini ne znači da i ovde treba da sadiš kukuruz uz put.

Neke potencijalno slatke ulice su totalno uništene teskobom uskih prolaza.

 

LOL. Bez ograde ne bi bilo nikakvih prolaza.

Link to comment
21 minutes ago, I*m with the pilots said:

Na kakve ograde misliš, tj. gde ih ima?

Mislim na naselja sa privatnim kućama, u kojima je dozvoljeno da zauzmeš trotoar ispred svog poseda ako platiš - ili je bar bilo dozvoljeno ranije. Onda se tu ne asfaltira trotoar, nego se ograda pomeri skroz do kolovoza metar ipo unapred, pa pešaci idu putem, a istim tim genijima koji su zauzeli prostor za trotoar gosti nemaju gde da parkiraju, pa parkiraju uglavnom na kolovozu, pa se onda svi mimoilaze, itd. Ukratko, od normalne dvosmerne ulice naprave jednosmernu mahalu.

 

To nije samo slučaj u prigradskim naseljima, ima ih i na Voždovcu, Banjici, svim brdima, Zvezdari, itd. To je počelo devedesetih, i tačno tako i izgleda.

Link to comment

ja za to 90tih nisam znao da je moguce. tada sam ziveo u urbanizovanim delovima tih beogradskih brda.

ta naselja bez trotoara, bez icega, su pocela kasnije da nicu po svim rubnim krajevima gde se nije zidalo ranije. onda su vratili zemlju starim vlasnicima, nikakvi planovi nisu napravljeni i nastala su mnoga kancerogena naselja gde im mesto nije. naselja sa kucama od par miliona pored udzerica, bez trotoara, ulica sirokih za 1,5 automobila, kanalizacije u pokusaju...

  • +1 2
Link to comment
46 minutes ago, April said:

Mislim na naselja sa privatnim kućama, u kojima je dozvoljeno da zauzmeš trotoar ispred svog poseda ako platiš - ili je bar bilo dozvoljeno ranije. Onda se tu ne asfaltira trotoar, nego se ograda pomeri skroz do kolovoza metar ipo unapred, pa pešaci idu putem, a istim tim genijima koji su zauzeli prostor za trotoar gosti nemaju gde da parkiraju, pa parkiraju uglavnom na kolovozu, pa se onda svi mimoilaze, itd. Ukratko, od normalne dvosmerne ulice naprave jednosmernu mahalu.

 

To nije samo slučaj u prigradskim naseljima, ima ih i na Voždovcu, Banjici, svim brdima, Zvezdari, itd. To je počelo devedesetih, i tačno tako i izgleda.

 

My bad. Mislio sam da govoriš o stubićima.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...