Jump to content
IGNORED

Parkiranje po trotoarima, nezaustavljanje na pesackim prelazima i sl.


Venom

Recommended Posts

22 minutes ago, Venom said:

 Mislim da sam negde video da su stari pikapovi iako drastično manji imali više mesta za teret, jer ove moderne grozote imaju zadnju klupu. 

 

azH8vlb.png

 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Jos da su dodali duzinu kola bilo bi super. Svaki novi model je veci od stare verzije.

 

Svi znaju da je za elektricna kola tezina najgori neprijatelj ali opet svi prave te SUV modele.

 

Ko je kriv? Kompanije sto ih prave ili kupci koji iskljucivo ta kola kupuju?

 

Sjedne strane proizvodjaci jer im ta kola donose najvvece marze a sa druge strane kupci jer im donosi kao neki socijalni ugled.

Edited by borris_
Link to comment
15 hours ago, Venom said:

Ovo je u suštini američki problem i iako izbegavam da brinem tuđu brigu u tom smislu, primećujem kao što rekoh u poslednje vreme sve više takvih i oko mene.

 

Čuj "oko mene". Pa ako na pppu imaš ljude koji su u "suv, jer je sigurniji" traci, zašto bi te čudilo što Ameri kupuju one behemote? Doći će i do nas, polako, a na kraju ćemo svi da završimo u BTRovima i Patriama.

  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

 

Čuj "oko mene". Pa ako na pppu imaš ljude koji su u "suv, jer je sigurniji" traci, zašto bi te čudilo što Ameri kupuju one behemote? Doći će i do nas, polako, a na kraju ćemo svi da završimo u BTRovima i Patriama.

Ja mislim da su grdosije i SUV-ovi dostigli svoj maksimum, zbog nametnute ustede na struji ce se ici na koef. otpora i povratak limuzinama.

Link to comment

Postoje i drugi pristupi, npr. može težina i veličina vozila da utiče na cenu registracije i to drastično više što je ekstremniji automobil. Može da se ne toleriše to što automobil ne može da stane na parking mesto npr. Čak i prosečno velika vozila se danas muče da stanu na parking, vrlo često branik pređe preko trotoara i smanji ga za još 20cm. 

 

U Japanu ima jedno drugo pravilo koje je odlično za ovaj topic: nemaš dokaz da imaš parking mesto na mestu stanovanja, ne možeš da registruješ auto. Parkiranje na ulici pogotovo preko noći nije dozvoljeno.

  • +1 1
Link to comment
23 hours ago, Radoye said:

"Ako slucajno dodje do sudara da sigurno ja pobedim!"

 

Ne vozim SUV al' ovo nije neispravna logika.

 

1 minute ago, Venom said:

Može da se ne toleriše to što automobil ne može da stane na parking mesto npr.

 

Mislim da je na hrvatskim trajektima jedna cijena za vozila do 5m a druga za duža.

Link to comment

Logika fizika (a i kompletna istorija saobraćajnih udesa) kaže da je najmanja šansa da pogine veća masa. Samo sam na ovo referis'o. 

A ako bi' baš karikir'o, cijenim da ima loših vozača koji za par dolara više žele sebi povećati priliku da ostanu živi. Ergo ima i dobrih vozača koji smatraju da iz nekog drugog razloga treba da voze SUV. 

Ono što sam rek'o je da i jedne i druge, bili svjesni il' ne, prvenstveno kače Njutnovi zakoni. S tim u vezi sam se nadovez'o na parafrazu™.

 

Link to comment
22 minutes ago, Venom said:

U Japanu ima jedno drugo pravilo koje je odlično za ovaj topic: nemaš dokaz da imaš parking mesto na mestu stanovanja, ne možeš da registruješ auto. Parkiranje na ulici pogotovo preko noći nije dozvoljeno.

 

Možeš, ali isključivo vozilo koje spada pod regulaciju: Max. dužina: 3.4m, max. širina: 1.48m, max. zapremina motora: 660ccm. Kei cars tržište je razvijeno i razgranato u Japanu i ima sjajnih modela koje bih ja vozio ovde, samo da je volan na levoj strani.

 

2 minutes ago, Lancia said:

I kako ide logika, kad svi budu posedovali SUV, ko onda pobedjuje?¿

 

Image-1-Stryker-Combat-Vehicle.jpg

 

Armament sold separately.

  • Haha 3
Link to comment
14 minutes ago, Tpojka said:

Logika fizika (a i kompletna istorija saobraćajnih udesa) kaže da je najmanja šansa da pogine veća masa. Samo sam na ovo referis'o. 

A ako bi' baš karikir'o, cijenim da ima loših vozača koji za par dolara više žele sebi povećati priliku da ostanu živi. Ergo ima i dobrih vozača koji smatraju da iz nekog drugog razloga treba da voze SUV. 

Ono što sam rek'o je da i jedne i druge, bili svjesni il' ne, prvenstveno kače Njutnovi zakoni. S tim u vezi sam se nadovez'o na parafrazu™.

 

Ma razumemo se, ljude je uvek lakse ubediti da je sigurnost na putu plod veceg i jos veceg vozila a sa druge strane, kvalitet puteva sve gori, signalizacija vremesna i u mnogim slucajevima u amaterskim rukama. Saobracajna policija radi po sistemu kvota, propisano je koliko kazni mora minimum da napise tokom meseca, pa se sluzba svodi vise na penalizaciju, nego na ispomoc i edukaciju na putu. Na kraju, regulacija saobracaja je od vitalnog znacaja za popunu drzavnih kasa i bilo bi lepo da se taj novac vrati saobracaju a ne da zaluta za popunjavanje budzetskih rupa i partijskih kofera.

Ali opet, najlakse je reci, SUV je sigurniji u direktnom sudaru, a takve nesrece su minorne u poredjenju sa izletanjem sa puta, voznjom pod uticajme alkohola ili droge, agresivnim ponasanjem itd itd... 

  • +1 1
Link to comment

To za bezbednost ljudi u SUV-u je tacno samo ukoliko se SUV sudari sa manjim autom.
Ukoliko se SUV sudari sa drugim SUV-om, apsolutno je netacno. Posledice sudara dva SUV-a su katastrofalne po oba.
Dodatno su, zbog visokog tezista, manje sigurni i sto se prevrtanja tice.

Po preglednosti i bezbednosti za druge ucesnike u saobracaju su porazavajuci.

  • +1 3
Link to comment

Saglasan sa pisanjem.

 

Al' sve pobrojano

 

19 minutes ago, Lancia said:

a takve nesrece su minorne u poredjenju sa izletanjem sa puta, voznjom pod uticajme alkohola ili droge, agresivnim ponasanjem itd itd...

 

ima itekakve korelacije sa sigurnošću u odnosu na da l' je auto od 3.40 m il' 2.4 t.

 

Teza za tonažu je konstantna, ovo ostalo pobrojano spada u domen poput "ej, aj' od sutra ne pijemo". 

Zato kažem da je ispravna logika (ako već tjeramo mak na konac pa tražimo razliku izmedju ispravne i neispravne logike).

 

Ne znam je l' ono rečene iskustveno il' iz neke ruke prenešeno, al' da mi neko u lice kaže "Vozim SUV zato što je bezbjedniji." apsolutno bi' se složio sa drugim dijelom iskaza, posljedično i sa prvim te ne bi' im'o ništa da dodam protiv te izjave.

 

14 minutes ago, LaLinea said:

Ukoliko se SUV sudari sa drugim SUV-om, apsolutno je netacno.

 

Ne baš.

 

Svi dijelovi vozila (i.e. šasija) je po nekol'ko puta, možda i 5-6x, jača nego kod manjih putničkih vozila tako da se ne bi' složio s tim. Otprilike mu treba 25t kamion od 80km/h da napravi poslovičnu katastrofu. 

Za prevrtanje i težište definitivno su lakši, s tim što iz tih prevrtanja izlaze s minimaliziranom štetom (u odnosu na manja auta).

 

A ne mogu da se složim ovo za preglednost. Ako ne vozim, ne znači da nisam vozio il' se nisam vozio.

Ne znam kako mislite da su nepregledni al' ne djeluje mi da postoji puno šta preglednije u saobraćaju (ne znam sad za F-X50) al' ovi sa naših ulica gdje k'o jednog od najvećih (nekim gabaritima) da smatram G klasu su izuzetno pregledni.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...