Jump to content
IGNORED

Sinan Sakić i JV, društveni fenomen


James Marshall

Recommended Posts

Ali zašto, zašto stavljaš jednakost, zašto neko kome se sviđa Sinan mora po difoltu da voli nekog od navedenih, ili poštuje, ili šta već?

Link to comment
5 minutes ago, James Marshall said:

Ali zašto, zašto stavljaš jednakost, zašto neko kome se sviđa Sinan mora po difoltu da voli nekog od navedenih, ili poštuje, ili šta već?

 

5 minutes ago, ronin said:

Još kad bi nam Filozofe manijače objasnio kakve veze Sinđa ima sa pomenutim likovima onda bi se možda i moglo razgovarati...

 

Ne stavljam jednakost između njih, već pričam o principu, doslednosti.

ja priznajem da sam ograničen jer smatram da je muzika JV (i kasnije nastali dens i turbofolk 90ih) smeće. Zato sam protiv ripovanja Sinđe.

OK, nekome Sinđina muzika nije smeće, naprotiv. Zato je i ripovao.

Što bi se onda bunili da neko voli  Cecinu, Jecinu muziku i da ih  u neko bliže vreme ripuje (kad pandrknu od overdoza npr)? 

Link to comment

A od cece je najjaci ovaj album iz 2000 , kakvi su to mracni stihovi, kakva emocija, steta sto je te godine ubijen arkan pa su te pesme u zapecku generelno 
Nema jacih stihova o warlordu poput arkana od ovih
Imas ruke kao svestenik
a srce bez milosti
tvoja ruka zna da miluje
al' ne zna da oprosti

Ref.
Dokaz, ja sam ti zivi dokaz
kad dvoje ljubav ubiju
samo jedan kaznu snosi

Dokaz, dacu ti zivi dokaz
kada ti budu javili
da voda nesto nosi

Imas lice kao andjeo
a krv ti je necista
krevet ti na cvece mirise
a dusa na zgarista

Link to comment
18 minutes ago, Miralem said:

zapravo je onaj ko ne gleda farmu i parove po ceo dan retard. ni to ne moze da skonta? pa sta onda moze?

 

zapravo ovo jeste interesantna ideja. svakako nije apriori pozitivno ne gotiviti rijaliti sououve ali moram da priznam da su mi uglavnom nezanimljivi, iz razloga sto ih ne kapiram, i mislim da je problem u tome sto treba uloziti znacajnu kolicinu vremena u pracenje. hocu da kazem da zadruga i parovi ne prouzrokuju propast drustva nego su ljudi dokoni i posla bez zbog propasti drustva i stoga se zanimaju zadrugom i parovima. slazem se da postoje kvalitetniji oblici zabave, ali ne treba imati predrasude, postoje stvarno genijalni momenti, npr:

 

 

i skracena verzija:

 

Edited by vetropir
Link to comment
2 minutes ago, kurjak92 said:

A od cece je najjaci ovaj album iz 2000 , kakvi su to mracni stihovi, kakva emocija, steta sto je te godine ubijen arkan pa su te pesme u zapecku generelno 
Nema jacih stihova o warlordu poput arkana od ovih
Imas ruke kao svestenik
a srce bez milosti
tvoja ruka zna da miluje
al' ne zna da oprosti

Ref.
Dokaz, ja sam ti zivi dokaz
kad dvoje ljubav ubiju
samo jedan kaznu snosi

Dokaz, dacu ti zivi dokaz
kada ti budu javili
da voda nesto nosi

Imas lice kao andjeo
a krv ti je necista
krevet ti na cvece mirise
a dusa na zgarista

koliko si imao dina 2000?

Link to comment
11 hours ago, dragance said:

 

Jebo te, pocetak - tj muzicki (dugacki) intro me podseca dobro na Irski folk. Mozda je ostalo nesto od Kelta ipak i kod nas, pre no sto su Sloveni dosli?

Da u pravu si, i na to lici malo...

 

Mislim, Balkan je cudovisna mesavina etnickih grupa, bilo je apsolutno svega - tracana, ilira, kelta, germana, naravno slovena, pa grka...ja ne znam ko to moze da odveze

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...