Jump to content
IGNORED

Sinan Sakić i JV, društveni fenomen


James Marshall

Recommended Posts

to pevanje u prirodnim sekundama ("isteravanje" sekundi realno) je neki balkanski trip i mislim da nema veze sa praslovenštinom 

 

Link to comment
2 hours ago, Bojan said:

Ja sam 88. u vojsci naišao na LP braće Zahirović. Mene i mog prijatelja privukao je omot na kojem se kod jednog od braće ispod pantalona vide dugačke gaće ili nešto slično koje su bile uvučene u čarape. Slušali smo tada stvar koja se zvala "Kućo moja zidovi ti krivi". Shvatio sam da je ta muzika takoreći čista alternativa. Vrlo sirovo sve zvuči; violina i mislim da se tu koristi tradicionalni bosanski instrument šargija. Ima tu neke guslarske distorzičnosti, a vokali su u brđanskom tonalitetu ljudi koji se dozivaju na velikim daljinama.

 

 

  Reveal hidden contents

 

 

 

 

Jebo te, pocetak - tj muzicki (dugacki) intro me podseca dobro na Irski folk. Mozda je ostalo nesto od Kelta ipak i kod nas, pre no sto su Sloveni dosli?

Link to comment
5 hours ago, pt 2.0 said:

a ti bi jebeno mogao više da prestaneš da ljude okolo olako nazivaš fašistima i da se sabereš u tom polit. korektnom proseravajućem pravedničkom pohodu.

 

------

ontopic - ne, rokenrol i narodnjaci (ili tulbofolkeri i sva ostala čemerna zavijanja koja su tu da izvuku niske strasti i obezbede svaku moguću anesteziju) nisu isto i nikada neće biti isto, analogno tome da sloboda/pobuna i ropstvo/anestezija nisu isti. 

muzika koja izaziva iskrene emocije?

i zabadanje noža u vrat drugom čoveku potaknuto je iskrenom i dubokom emocijom, tako da tulite to nekom drugom.

 

kud otvorih ovo govno od teme.

 

 

Pridajes previse znacaja muzici za nekoga starijeg od 18 godina. Ja recimo nikad necu prezaliti sto nisam uzivo gledao ramonse, pa opet ne mogu da kazem da mi njihova muzika predstavlja ista vise od puke zabave. Vecina opusa im se zasniva na tri akorda sa mahom stupidnim tekstovima. Nema tu nikakve istinske pobune, samo mnogo ekstravagantnosti i adrenalina. Ali jebiga, nekome adrenalin dize i halid beslic. Na kraju se sve svodi na stvar ukusa, ili neukusa, sto mu dodje isto, osim ako za jedinog legitimnog arbitra ne proglasimo samog sebe.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

I samo da dodam, posto je vreme za edit isteklo, a pre nego sto neko potegne tezu da je publika ramonsa prosvecenija od publike halida beslica - veruj mi na rec da neki od najogranicenijih i najzadrtijih ljudi, sa najretrogradnijim svetonazorima, koje sam upoznao u zivotu slusaju pank.

Link to comment

I na kraju, sto se tice famozne anestezije - sumljam da ovde ima nekoga ko ne zna stvar I wanna be sedated.

 

I rest (in piece) my case.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Naravno, ovo piece nije nikakva igra recima nego lapsus. Debilcina. Tako je to kad pisem trezan u nedoba. Pijanom mi se to nikad ne bi desilo.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment
3 hours ago, Milogled Bluff said:

I samo da dodam, posto je vreme za edit isteklo, a pre nego sto neko potegne tezu da je publika ramonsa prosvecenija od publike halida beslica - veruj mi na rec da neki od najogranicenijih i najzadrtijih ljudi, sa najretrogradnijim svetonazorima, koje sam upoznao u zivotu slusaju pank.

To je zato što tebi i drugarima pank počinje sa pistolsima a završava sa medbolom. Realno, jedino debili mogu to da slusaju.

Link to comment

+ 1

Ramonsi se prevaziđu još u osnovnoj 

Sinan je vo vjeki vjekov :fantom:

 

edit: za bradilka i ostale koje izvlače slične zaključke: ako izjavim da mi je nečija muzika sranje, to je moj lični stav; ako mislim da neko, ko sluša Sinana, nema (za mene)  muzičkog ukusa, time ne dajem vrednosni sud o tom čoveku, niti sam ja bolji od njega ako slušam Tool, niti sam  snob. Zato prestanite sa tim učitavanjem

Edited by Filozof manijak
Link to comment
10 hours ago, pt 2.0 said:

ontopic - ne, rokenrol i narodnjaci (ili tulbofolkeri i sva ostala čemerna zavijanja koja su tu da izvuku niske strasti i obezbede svaku moguću anesteziju) nisu isto i nikada neće biti isto, analogno tome da sloboda/pobuna i ropstvo/anestezija nisu isti.

:wub:

Link to comment
4 hours ago, ObiW said:

Miloglede, ti iz 4 pokusaja nisi uspeo nista pametno da kazes. Miralem je Platon za tebe. 

 

Ili ti nisi nista uspeo da shvatis, poznavaoce platona

 

1 hour ago, ToniAdams said:

To je zato što tebi i drugarima pank počinje sa pistolsima a završava sa medbolom. Realno, jedino debili mogu to da slusaju.

 

Realno, ti si debeli antisluhista, a fugaci je jedan od gorih bendova koje sam ikada pokusao da slusam

Link to comment
5 hours ago, Milogled Bluff said:

Pridajes previse znacaja muzici za nekoga starijeg od 18 godina. Ja recimo nikad necu prezaliti sto nisam uzivo gledao ramonse, pa opet ne mogu da kazem da mi njihova muzika predstavlja ista vise od puke zabave.

Čika Miloglede, u mom životu sve ima rok trajanja (i to relativno kratak), osim ljubavi prema muzici and - by extension - prema umetnosti. Verovatno ljubav i nije prava reč. Nego potreba. Mislim da bih bukvalno uginula bez toga. 

Ne znam da li smo ti i ja u tom pogledu slični. Ne poznajem te.

Meni the Ramones danas izgledaju detinjasto i pre svega su mi veza sa teen godinama kada sam ih obožavala. Nešto kao Heseove knjige koje se čitaju sa 15-16 godina. 

Uopşte nisam neko zarobljen u srednjoj školi, kako je to površno prokomentarisano ovde. Samo kažem da je izjednačavanje rnr i turbifolka, a sve pod parolom ukusi su različiti, 1 budalaština.

Naravno da je rnr nekim ljudima bio puka zabava. Takvi ovde ripuju Sinana.

Nije moje da propisujem šta će muzika značiti nekom iksanu u životu, koliko će ga oplemeniti. Kao što nije moje da propisujem šta će sport nekom značiti u životu.

Ali i za jedno i za drugo postoje objektivni kriterijumi kvaliteta (živio porez na šund iz stare Juge!).

Dok ne vidim ovde sinanolovera da mi objasni lepo šta u njegovoj duši dira ta muzika (sem Makse nisam videla da je iko to napisao), molim vas da mi se raziđete.

:indi insajd:

 

Link to comment
33 minutes ago, Filozof manijak said:

+ 1

Ramonsi se prevaziđu još u osnovnoj 

Sinan je vo vjeki vjekov :fantom:

 

edit: za bradilka i ostale koje izvlače slične zaključke: ako izjavim da mi je nečija muzika sranje, to je moj lični stav; ako mislim da neko, ko sluša Sinana, nema (za mene)  muzičkog ukusa, time ne dajem vrednosni sud o tom čoveku, niti sam ja bolji od njega ako slušam Tool, niti sam  snob. Zato prestanite sa tim učitavanjem

 

Ok, ali otkud ta potreba da se posto-poto pljuje neciji muzicki ukus? Kad se neko iz tog tula preseli u vecna lovista, sigurno necu pozuriti da popujem ljudima koji su ga ripovali i iznosim svoj licni stav da mi je ta muzika sranje i da oni koji to slusaju nemaju ukusa.

Link to comment

O tome upravo i govorim, ne pljujem (govorim u svoje ime) ni po čijem muzičkom ukusu (svako neka sluša ono što mu prija uhu i duši), mislim da je ovde najveća rasprava o umetničkim dometima/kvalitetima Sinanove muzike.

a popovanje zbog ripovanja Sinanu je moja neka reakcija prenesena iz stvarnog sveta, gde su me par dana preplavljivali ripovi hipstera koji su u životu čuli Sinana samo u međugradskom busu, pa sam došao ovde da ventiliram.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...