Jump to content
IGNORED

Teofilovo cose


vinska musica

Recommended Posts

  • Replies 530
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    81

  • Caligula

    35

  • kim_philby

    32

  • bergasa19

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

SG je bio servis za isplaćivanje državnih premija tim istim gromadama srpske intelektualne scene, finansiran ogromnim prihodom od prodaje službenih glasila, komentara na zakone i sličnih stvari. Dolaskom Ljušića će se promeniti apsolutno ništa.
pa tacno. dobro jutro carsijo na sve 4 strane. tamo je i bokan bio na platnom spisku. teofili i ini zapravo veruju da je gutanje zabe-bokana odgodilo dolazak zmije-tome ali se varaju kao i u svemu drugom. Edited by kim_philby
Link to comment
Kime daleko je to od spiskova. Spiskovi su nalepnica na banderi.
ma naravno. bazdulj napise 'neki levi intelektulaci' a ovi naprave spisak. ja vidim tu trend. to je kao prvo 'vojko i savle' a posle 'curuvija docekao bombe'. nije isto ali to nista manje od teofila i vremena ne cini idiote. teofilovo trabunjanje o ugricicu year latter je zapravo paradigma toga.edit@syme: tacno tako. frajeri imaju razumevanja jedni za druge. tu ce zapravo na kraju da strada muceni teofil. Edited by kim_philby
Link to comment

Sa sve komentarom (to nismo prokomentarisali): "Na celu tu aferu ne moram da vas podsećam, pisao sam vaktile o svim njenim aspektima; niko tu nije bio sasvim nedužan i bezgrešan"

Edited by Syme
Link to comment
Sa sve komentarom (to nismo prokomentarisali): "Na celu tu aferu ne moram da vas podsećam, pisao sam vaktile o svim njenim aspektima; niko tu nije bio sasvim nedužan i bezgrešan"
osim njega. moralna gromada.
Link to comment
pa tacno. dobro jutro carsijo na sve 4 strane. tamo je i bokan bio na platnom spisku. teofili i ini zapravo veruju da je gutanje zabe-bokana odgodilo dolazak zmije-tome ali se varaju kao i u svemu drugom.
Samo fusnota.
Lepota je poslednja odbrana SrbijeBili ste urednik raskošnog časopisa „Lepa Srbija“?Dragoslav Bokan: Kada je Dostojevski napisao da će lepota spasiti svet, on je ustvari mislio sledeće: kada se sva druga sredstva istroše, vojske polože oružje, države izgube granice, politika više ne bude delotvorna, tada nam ostaje još samo lepota. U tom smislu „Lepa Srbija“ je bio poslednji poku-šaj odbrane Srbije – one idealne, večne Srbije u koju sam ja verovao. Reditelj ste projekta „Zvučna knjiga“. O čemu je reč?D.Bokan: Uredništvo „Službenog glasnika“, na čelu sa Slobodanom Gavrilovićem, vodi brigu o očuvanju nacionalne kulture, nastojeći da je prilagodi savremenim uslovima i pri tom sa-čuva njeno dostojanstvo. U Francuskoj je još 50-ih godina snimljena ploča na kojoj je Žerar Filip govorio „Malog princa“, koja je oborila sve rekorde. Rad na ovom projektu prihvatio sam iz uverenja da se „zvučna knjiga“, zajedno sa klasičnim i elektronskim knjigama, bori protiv onih civilizacijskih dostignuća koja je ugrožavaju.
Link to comment
ma naravno. bazdulj napise 'neki levi intelektulaci' a ovi naprave spisak. ja vidim tu trend. to je kao prvo 'vojko i savle' a posle 'curuvija docekao bombe'. nije isto ali to nista manje od teofila i vremena ne cini idiote. teofilovo trabunjanje o ugricicu year latter je zapravo paradigma toga.edit@syme: tacno tako. frajeri imaju razumevanja jedni za druge. tu ce zapravo na kraju da strada muceni teofil.
Daleko ides. Ne pravi Bazdulj trend vec se naslanja i nisu oni 'vojko i savle'. Kapiram sta hoses da kazes, ali u ovom konkretnom slucaju je bas nategnuto. Edited by bergasa19
Link to comment

Dobro, da se ne lazemo, imao je Ugricic neke attention whore momente. Bilo je tu nekih nedoslednosti, tipa slihtanje zvanicnoj politici u javnosti pa oda bunt u uzem krugu istomisljenika. Ali ono sto su mu priredili svakako jeste bilo veoma opasno po njegovu bezbednost. Nisam ispratio sta je Teofil pisao u vaktilama, pretpostavljam da tada jeste imao ispravnu poziciju koja mu danas daje pravo da se poziva da je adekvatno reagovao.

Link to comment
Dobro, da se ne lazemo, imao je Ugricic neke attention whore momente. Bilo je tu nekih nedoslednosti, tipa slihtanje zvanicnoj politici u javnosti pa oda bunt u uzem krugu istomisljenika. Ali ono sto su mu priredili svakako jeste bilo veoma opasno po njegovu bezbednost. Nisam ispratio sta je Teofil pisao u vaktilama, pretpostavljam da tada jeste imao ispravnu poziciju koja mu danas daje pravo da se poziva da je adekvatno reagovao.
pa who cares. sipao je opsta mesta kao i uvek. verovatno bi dobio aneurizam kada bi morao da misli.naravno da nisu oni vojko i savle. oni samo prate zadate note ali zar nije posao drustvenog kriticara da se zapita kako je doslo do te kompozicije a ne da tancuje sa ostalima samo malo manje strastveno. Edited by kim_philby
Link to comment
Ne, čuj, ti ispadi su bili glupi, slažem se, naravno. Ali to je jedno, a reći da niko u toj priči "nije sasvim nedužan i bezgrešan" je nešto sasvim, sasvim drugo. Ugričić je po mom mišljenju sasvim nedužan (a bezgrešan nije niko do gospod bob), sve ako je napravio i milion gafova u toku raspleta cele afere.
ako ga je smenila Tadiceva vlast znaci da nije bio neduzan. kod Teofila to sada tako funkcionise.
Link to comment
naravno da nisu oni vojko i savle. oni samo prate zadate note ali zar nije posao drustvenog kriticara da se zapita kako je doslo do te kompozicije a ne da tancuje sa ostalima samo malo manje strastveno.
Jesi ovo odgovarao na moj post ili uopsteno :unsure:
Link to comment
ako ga je smenila Tadiceva vlast znaci da nije bio neduzan. kod Teofila to sada tako funkcionise.
pa ne teofil ima razumevanja za to kao sto bi imao za seoske glavesine koje prinose zrtvu hidri. jebiga, mora se. hunger games a za teofila je glad najstrasnija.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...