Jump to content
IGNORED

Teofilovo cose


vinska musica

Recommended Posts

  • Replies 530
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    81

  • Caligula

    35

  • kim_philby

    32

  • bergasa19

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

So baby, can you tell me just where we fit inI call it love they call it living in sinIs it you and me or just this world we live inI say we're living on love they say we're living in sin

Link to comment
Samo fusnota.
Malo skretanje sa teme:
D.Bokan: Uredništvo „Službenog glasnika“, na čelu sa Slobodanom Gavrilovićem, vodi brigu o očuvanju nacionalne kulture, nastojeći da je prilagodi savremenim uslovima i pri tom sa-čuva njeno dostojanstvo. U Francuskoj je još 50-ih godina snimljena ploča na kojoj je Žerar Filip govorio „Malog princa“, koja je oborila sve rekorde. Rad na ovom projektu prihvatio sam iz uverenja da se „zvučna knjiga“, zajedno sa klasičnim i elektronskim knjigama, bori protiv onih civilizacijskih dostignuća koja je ugrožavaju.
Mene iznervira što nešto što bi vredelo da se radi potpuno sjebu time KO to radi...naravno da bi bio dobar projekat audio-books ali ne takvi likovi da ga rade....BTW, eno ga Ljušić organizovao promociju knjige Marine Rajević-Savić!Pa da zemljaci sa kosova moraju da se pomažu.Tako će to izgledati dakle....

Link to comment

Samo da dopunim sinoćnu raspravu. Kim nije ni najmanje preterao. U današnjem Vremenu imate kao centralni tekst dugačak intervju Jovana Ćulibrka, koji je jeziv, taj čovek nije promenio mišljenje ni za jotu od "Zvijer iz bezdana", svega čega ima tamo, ima i ovde. Tu je i veliki tekst Đoke Vukadinovića. Pa o čemu mi pričamo. Pismo 1389 se sasvim lepo uklapa.

Link to comment

Pošto nema teme o Vremenu, turam ovde gde smo već o njemu raspravljali. Dakle, WTF?!?

Spomenici: Njihova i ploča moja babeImamo jedanaestu skupštinsku rezoluciju o Kosovu, a Kosova imamo sve manje. Sve naše pobede oko ove teme svode se na banalnost. Koja je stranka nadgornjala neku drugu stranku, a od te meljave hleb se ne pravi.Ova rezolucija još je i najbolja. Prevedena na srpski glasi: daj šta daš! A ovi s druge strane stola ne daju baš ništa, niti im to pada na pamet. Nisam neki iracionalni nacionalno osvešćeni javni radnik, ali neke stvari vremenom počnu da vas vređaju. Kao onaj spomenik u Preševu oko koga može da izbije rat manjih razmera.Dok čitate ovaj broj "Vremena" nije nemoguće da je država Srbija upotrebila silu i uklonila sa svoje teritorije tu oglasnu tablu albanskog separatizma, ali nešto sumnjam da će to da se dogodi.I ja da sam vlast pazio bih šta radim. Mi njima porušimo tablu mermera dva puta jedan, a oni poruše Pećku patrijaršiju.Kad sam poslednji put bio babi na grobu u južnom delu Kosovske Mitrovice, našao sam spomen-ploču u komadima, kao i grobove drugih predaka došlih iz Hercegovine da na novo-staroj srpskoj zemlji naprave imanje. Onaj ko poruši grobove mirnih ljudi neće štedeti nikakvo znamenje tuđe državnosti, istorijske i civilizacijske prisutnosti.Ali, strah od odmazde nad nemoćnima ne bi smeo državu Srbiju da satera u ćorsokak. Neka vrsta odlučnosti mora da se pokaže i rekao bih da je ta tabla u Preševu poslednja granica odbrane dostojanstva Srbije.Možda su to jake reči, prejake za prosečnog srpskog političara, a svi su vrlo prosečni, ali neka granica zbilja mora biti povučena i to sada ili – nikada!Na sponzorima albanske državnosti jeste da ih zadrže na uzdi. Zar Priština nije jedini grad u svetu gde se seku ulice Bila Klintona i Džordža Buša, a to bi bila persiflaža i u nekom filmu Kventina Tarantina, u kom srpski Đango oslobođen lanaca pobije ugnjetače.Srbija je u 2013. godinu ušla s preševskom tablom oko vrata.
Edited by Syme
Link to comment

Isuse! (Daj mi lavlje srce!)Tek sad dođoh do kraja teksta! Pa ovo je nadnaravno!

Pevanje: Vuk Jeremić, naši i vašiU ponedeljak, petnaest minuta pre ponoći, stigla mi je na mobilni poruka Vuka Jeremića. Glasila je: "Dragi prijatelju, ako budeš u prilici, pogledaj večeras u ponoć na Prvoj TV u direktnom prenosu novogodišnji koncert Viva Vox u Generalnoj skupštini UN u čast srpskog predsedavanja Ujedinjenim nacijama! Verujem da ćeš imati razloga da budeš ponosan. Pozdrav Vuk."Odgledao i bio ponosan.Lepe devojke i mladići lepo pevaju, Ban Ki Mun đuska, Vuk đuska, puna sala đuska, sve se trese, a i meni srce zaigralo, posebno na vokalnu izvedbu pesme Marš na Drinu."Predsednik celog sveta", kako volimo da se šalimo s Vukom Jeremićem, pokazao je opet jednu vrstu modernizma i menadžerskih sposobnosti u funkciji visoke politike, u okviru budžeta ili dodatnim sredstvima, tek na domaću javnost, uključujući tu i mene, ostavio je jak utisak.Kad se u oktobru vrati u Beograd, ujahaće maltene na belom konju. Niko iz Srbije nikad, boraveći u stranom svetu, nije bolje iskoristio šansu da taj boravak i ono što radi kapitalizuje na domaćem političkom tržištu.Jedino mu preti, ako je tu bilo stranih donatora, da ga SNP Naši ture na neku banderu kao "stranog agenta".Oko tih naših vidim da su se probudili i njihovi. Prete im oduzimanjem ustavnosti što bi naše potreslo koliko i vaše.
Link to comment
Teofila ste zaboravili.
I taman li se malo oporavimo od smaračkog terora njihove nadobudne tuposti, eto njih opet na vlasti nad našim životima; ovaj put je, avaj, stvar dodatno zagorčana time što su nam ih na vrat natovarili lažni – na onaj način na koji je svaki pompezno-narcisoidni kič lažan – dakle, upravo autentično neautentični "kritičari svega postojećeg", a koji su se u stvarnosti pokazali kao strateški saveznici onoga najgoreg u zemlji Srbiji.
Link to comment

Video sam, ali on, poput nesrećnog Kecmana, počinje da govori toliko šifrovano, da ja više ne razumem ni šta ni na koga misli. Ali valjda opet na bivšutm Vesnu Pešić i fakin bele listiće. On je čovek sa ozbiljnim problemom.

Edited by Syme
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...