Jump to content
IGNORED

Teofilovo cose


vinska musica

Recommended Posts

  • Replies 530
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    81

  • Caligula

    35

  • kim_philby

    32

  • bergasa19

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

moli, kumi, ako treba hipnotiši.
Zaskocio Teofila juce, posle Alojza Nebela. Fin razgovor; cim se spomenuo Forum odmah zagrebao da odnese tetki lek. Nisam mu dao: stani, tico. Ne, ne pratim ja to, nemam FB - Kakav FB druze, imas svoj topik vec pet godina, javi se ljudima, odgovori - A da, cuo sam za neki na B92, citao sam, ali moj stav... - Znamo mi za tvoj stav, ali ako bi otisao na knjizevno vece u Starcevu, valjda i forumasi zasluzuju...nismo mi bas fan klub, ali ipak - Ok, dogovorimo se sutra na projekciji...Šanse? Troznak. Vece su sanse da odbije, ali ce to morati da mi kaze, jer se na festivalu srecemo svakodnevno. Bumo videli...
Link to comment
Zaskocio Teofila juce, posle Alojza Nebela. Fin razgovor; cim se spomenuo Forum odmah zagrebao da odnese tetki lek. Nisam mu dao: stani, tico. Ne, ne pratim ja to, nemam FB - Kakav FB druze, imas svoj topik vec pet godina, javi se ljudima, odgovori - A da, cuo sam za neki na B92, citao sam, ali moj stav... - Znamo mi za tvoj stav, ali ako bi otisao na knjizevno vece u Starcevu, valjda i forumasi zasluzuju...nismo mi bas fan klub, ali ipak - Ok, dogovorimo se sutra na projekciji...Šanse? Troznak. Vece su sanse da odbije, ali ce to morati da mi kaze, jer se na festivalu srecemo svakodnevno. Bumo videli...
Čestitke za preduzimljivost, a bogami i hrabrost. Držim fige.
Link to comment

Saga o Teofilu nastavljena sinoc. Putovali zajedno festivalskim busom, ja nastavio da ga lomim. Nisam bio raspolozen za ubedjivanje: moj stav je da 5 godina ovog topika, preko 100 obradjenih kolumni i 13 hiljada klikova zasluzuju respekt i nisam mu dozvolio razradu na temu Anonimnih i Interaktivnih. Prvo je krenuo da se migolji na foru ja-sve-kazem-u-kolumnama-radim-svoj-posao; zatim da odgadja odgovor za (malo)sutra i tu sam ga prekinuo: sutra nema, sutra odlazim. Valjda ovih 13k čitanja zaslužuje pošten i jasan odgovor: hoćeš li da popričamo na temu žvrljotina po javnim klozetima ili da se pravimo da se ništa nije desilo?I odgovor ponovo nisam dobio. Prvi put mi je pomalo bilo žao Teofila zapletenog u kučine navalentnog drugara sa Festivala i prvi put sam zaista pokušao da razumem njegov položaj; učinilo mi se da je uhvaćen na nepoznatom terenu, da stvarno ne razume razlike između ovakvih i onakvih umrežavanja i da ne pokušava da me odjebe izmaranjem sutra-sutra-sutra, već da zaista ne može za par dana da pobedi anahronu konzervu u sebi. Iako sam kao poslednji adut imao i pripremljen tablet sa našim topikom, iako je bilo dovoljno vremena da ga pregleda, nisam želeo da odem toliko daleko. Potpuno sam siguran da će nas čitati i zasada mislim da je to dovoljno.Dobrodošao u ekipu, T.

Link to comment
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
Srbija uglavnom ni po čemu nije Rusija, pa čak ni njena bitno umanjena, „džepna“ varijanta, mada dominantna struja domaćih nacionalista voli da sanjari o tome. Srbija nema ni nafte ni gasa za izvoz, a o nuklearnim bojevim glavama da se i ne govori. Međutim, ko zna, možda bi Srbija ipak mogla da dobije, ili možda već i dobija, bar nešto po „ruskom receptu“: ličnog i samovoljnog, dugogodišnjeg Gospodara kojeg će, kada se jednom učvrsti na vlasti na talasu populističkih poena, odatle biti praktično nemoguće zbaciti, čak ni onda kada se na njega zbog nečega naljute mnogi koji mu sada presrećni jedu iz ruke, na čelu s čuvenom „progresivnom inteligencijom“ zadivljujuće tvrdokorne sujete i uvredljivo elastičnih principa. Nije li Srbija, uostalom, jednog takvog u početku opšteomiljenog poštenjačinu bez mane i straha već imala, ne tako davno? I nije ga mogla zbaciti sa vlasti i sa grbače pre nego što je ovaj zaratio s pola sveta i pri tome dobrano ulupao sopstvenu zemlju.
Slobodna evropaUkratko, Teofil je sad u fazi kad je Vesna Pešić kriva za sve, sve, sve. A šta je tačno to sve? Pa pre izbora se činil da je to neka katastrofa koja će uslediti po dolasku SNS, a sad kad vidimo da od katastrofe, bar za sad, nema ništa, a da će ova vlada uraditi više po pitanju rešenja kosovskog problema nego ijedna prethodna, odjednom nas Kosovo više ne interesuje, ajde sad da pričamo o nečemu drugom. Ova vlada je populistička. Ma nemoj, a za razliku od koje vlade pre nje?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...