Jump to content
IGNORED

Teofilovo cose


vinska musica

Recommended Posts

meni je super kako atmosferu tranzicionog monstruoznog bezakonja zove "ruznom nuspojavom liberalizma". kapiram da je to stav coveka sa nezavisnim prihodima, nekretninom u vlasnistvu i solidnom ustedjevinom, i pitam se da li je tako nehajno reagovao i kada su ga oni momci izudarali.neka mu je na cast ovo "ruzna nuspojava". on je u stvari ljut sto su mu uhapsili gazda Miska i to je cela prica.

Link to comment
  • Replies 530
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    81

  • Caligula

    35

  • kim_philby

    32

  • bergasa19

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pa jeste, siromaštvo je ružna nuspojava tranzicionog kapitalizma kao što je etničko čišćenje ružna nuspojave tranzicionog nacionalizma.Jebote, ispade da je Vuči Putin, u pm! A u stvari - Vuči je samo ružna nuspojava tranzicionog kapitalizma - političar za novo doba. Đilas je zapravo isto to, samo malo drugačije. Koštunice, Tadići, Šešelji i ostali idealisti su sažvakani i ispljunuti, i ostali su ovi, koji malo pričaju, ali puno rade. To je nama naša borba dala, ali bi Teofil sad to nekako da transferiše Vesni Pešić, kao da to nije sasvim logičan i očekivan ishod sistema koji on brani.

Link to comment
Saga o Teofilu nastavljena sinoc. Putovali zajedno festivalskim busom, ja nastavio da ga lomim. Nisam bio raspolozen za ubedjivanje: moj stav je da 5 godina ovog topika, preko 100 obradjenih kolumni i 13 hiljada klikova zasluzuju respekt i nisam mu dozvolio razradu na temu Anonimnih i Interaktivnih. Prvo je krenuo da se migolji na foru ja-sve-kazem-u-kolumnama-radim-svoj-posao; zatim da odgadja odgovor za (malo)sutra i tu sam ga prekinuo: sutra nema, sutra odlazim. Valjda ovih 13k čitanja zaslužuje pošten i jasan odgovor: hoćeš li da popričamo na temu žvrljotina po javnim klozetima ili da se pravimo da se ništa nije desilo?I odgovor ponovo nisam dobio. Prvi put mi je pomalo bilo žao Teofila zapletenog u kučine navalentnog drugara sa Festivala i prvi put sam zaista pokušao da razumem njegov položaj; učinilo mi se da je uhvaćen na nepoznatom terenu, da stvarno ne razume razlike između ovakvih i onakvih umrežavanja i da ne pokušava da me odjebe izmaranjem sutra-sutra-sutra, već da zaista ne može za par dana da pobedi anahronu konzervu u sebi.Iako sam kao poslednji adut imao i pripremljen tablet sa našim topikom, iako je bilo dovoljno vremena da ga pregleda, nisam želeo da odem toliko daleko. Potpuno sam siguran da će nas čitati i zasada mislim da je to dovoljno.Dobrodošao u ekipu, T.
Bah, na žalost, treba ipak imati u vidu da ljude koji su na javnoj sceni tu održava dobrim delom egzibicionizam i ego trip, što je sasvim ljudski, nema ništa loše u tome. Bez toga bi svako mnogo teže podnosio ovakve pretnje, pa i fizičke napade kojima je TP izložen. Forum je ipak stvar koja je lišena nekog javnog egzibicionizma jer su učesnici anonimni, tako da mislim da nećemo čitati nikada Teofila ovde. Dobro, znam, pojavljuju se i ovde "poznati", ali to je ipak izuzetak, a ne pravilo.Mada, što jes' jes' čovek piše po novinama šta ima da kaže i živi od toga, sigurno mu i pisanje na nos već izlazi.
Link to comment

Meni je zapravo super prošli Teofilov tekst, koji je potpuno ludilo, ali potpuno. Nažalost, nije na netu, ko ima Vreme prošli broj, neka baci pogled. Ukratko, Teofil prepričava tragični slučaj Hasinte Saldane, i pokušava da objasni ko je kriv. I, ko je kriv?Internet!Kako to? Tako lepo - na televiziji nije bilo tako okrutnog (kako okrutnog?) šaljenja, sve dok to nisu pokupili sa interneta. I kid you not.Za njega je internet postao neka vrsta mitskog čudovišta koje je krivo za sva zla ovog sveta, čak i ona sa kojim nema nikakve neposredne veze.

Link to comment
Pa jeste, siromaštvo je ružna nuspojava tranzicionog kapitalizma kao što je etničko čišćenje ružna nuspojave tranzicionog nacionalizma.Jebote, ispade da je Vuči Putin, u pm! A u stvari - Vuči je samo ružna nuspojava tranzicionog kapitalizma - političar za novo doba. Đilas je zapravo isto to, samo malo drugačije. Koštunice, Tadići, Šešelji i ostali idealisti su sažvakani i ispljunuti, i ostali su ovi, koji malo pričaju, ali puno rade. To je nama naša borba dala, ali bi Teofil sad to nekako da transferiše Vesni Pešić, kao da to nije sasvim logičan i očekivan ishod sistema koji on brani.
to je mnogo veliki problem. od chitave palete orudja koja se nude, bar polovina moze biti upotrebljiva u populistichke svrhe. sad, jebemliga, otkad je drug tito stao na stranu studenata, tu se nishta novo ni epohalno nije desilo, samo moze chovek, ako sedi i gleda dovoljno dugo, da uvidi 1 dobro utreniranu pravilnost. realno, chega god se vuchic dohvati, to ce biti populizam, jer sve ono sto nije populizam, to rade drugi, jer ovo je njegova podela. ziva nisam kako ce kosovo da se upakuje u taj paket. ali ne sumnjam da ce se upakovati nekako.moj najveci problem su zapravo 2 problema: (1) verujem u vremensku ogranichenost ljudskog zivota i (2) ne verujem u bogacenje na poshten nachin ^_^. najlepshe bi bilo da mishkovica skembaju zato sto je sluzio slobodana. ali to ochigledno ne moze. mislim, helou, da se vuchic sam sebe skemba zato sto je sluzio slobodana, samo neka smisli kako. veoma cu biti zadovoljna razjebavanjem svih velikih privatnih sistema nastalim pljachkanjem drzave i sirotinje , pod bilo kojim uslovima i sa bilo kojim razlozima. i tu nema pomoci. taj deo mi proistiche iz tachke (1).mislim, oni kao pljachkali drzavu, a ona kao nije primetila. oni pljachkali sirotinju i gle, sirotinja se raduje kad im se kola zdrndavaju nizbrdo. pazi molim te, zla sirotinja <_< Edited by thermal bug
Link to comment

razumem ja njega sasvim, on zeli, kao i ja uostalom, da se sistem smisleno uredi, a ne kao niz izolovanih tachaka koje periodichno (da ne kazem na dugme <_<) iskachu i realizuju se iz mraka, kako kome treba. onda se svaki od njih, problema i pobuda, moze pojedinachno i do beskraja dovoditi u sumnju. mislim, kad je posuda ovoliko shuplja, sasvim je nejasno kakav prioritet krpljenja treba da se uspostavi (mishkovic ili ne mishkovic, ili da se oni prosvetle i samokazne samobeshenjem ili ovo ili ono)... a nisam chak vishe sigurna da namerno odrzavanje sistema u haosu moze da nekome donese neku ozbiljnu korist, a dugorochno svakako ne...hocu da kazem, ja hocu da se uredi sistem iz humanih i poshtenih pobuda. ali to ne moze. onda razmishljam da pristanem i na nehumane i neposhtene pobude ^_^.

Edited by thermal bug
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

1t.gif

icn_komentar.jpgicn_print.jpg teofil-pancic.jpg nuspojave > Šta govori gromoglasna ćutnja teofil pančić KAKO JE MOGUĆE DA SMENA KSENIJE RADULOVIĆ NIJE VEST, A KAMOLI TEMA, DOK JE SMENA SRETENA UGRIČIĆA BILA NEVIĐENI SKANDAL?Da je nešto učestvovala u jednoj od onih besmislenih novinskih anketa tipa "kako ste proveli novogodišnje praznike", Ksenija bi Radulović s punim pravom mogla da kaže: "rasterećeno". Ko je Ksenija Radulović? Verujem da znate, ali za one koji su se kasnije uključili u program: ugledna teatrološkinja, bivša selektorka Sterijinog pozorja, te direktorka Muzeja pozorišne umetnosti. Oh, pardon: bivša direktorka! Naime, baš pred samu novu godinu, Radulovićevoj je iz jedne ugledne beogradske poslastičarske zanatske radnje stigla čestitka u vidu (nenajavljene) smene. Tek tako, bez bilo kakvog obrazloženja. A na njeno je mesto postavljen stanoviti Kovačević Momčilo, za kojeg se u teatrološkim krugovima zna jedino po tome što je svima savršeno nepoznat. Tako se čuva kontinuitet napredne poslastičarske kadrovske kulturpolitike: rasteruj kvalitetne i dokazane ljude i na njihova mesta postavljaj savršene anonimuse bez lika i dela.Naslućujem mogućnost da je čitalac sada pomalo zbunjen. Radoznala ste osoba živahnog duha, pratite društvena kretanja, redovno zavirujete u manje-više sve one medije koje su tzv. Naši označili kao neprijatelje vaskolikog srpstva, uredno čekirate personalna i kolektivna priopćenja Progresivne Inteligencije. Kako je onda moguće da za smenu Radulovićeve niste ni čuli, ili ste samo načuli, ukoliko ste pratili i one sitne, agencijske vesti? Drugim rečima: kako je moguće da smena Ksenije R. gotovo da i nije vest, a kamoli Tema, dočim je, ne tako davno, smena Sretena Ugričića sa mesta direktora Narodne biblioteke Srbije bila neviđeni skandal od kojeg je sve brujalo i nedeljama u Srbiji kao da nije bilo ničega važnijeg?Ovde sam dužan izvesna razjašnjenja. Zašto ova dva slučaja dovodim u bilo kakvu vezu? Pa, Radulovićeva i Ugričić dele barem to da su na svoja mesta dospeli kao "Đinđićeve bebe", dakle u ono postpetooktobarsko vreme, kao mladi, stranački neangažovani stručnjaci, nosioci nove kulturne politike u Srbiji koju je čekalo izvlačenje iz ruina sramne Miloševićeve epohe. Ugričiću je, s razlogom, i to navođeno u prilog kada se govorilo o skandalu njegovog smenjivanja. Na celu tu aferu ne moram da vas podsećam, pisao sam vaktile o svim njenim aspektima; niko tu nije bio sasvim nedužan i bezgrešan, ali je i sama smena i njen način i njeno obrazloženje bila nepatvorena svinjarija, bruka jedne vlasti koja je tada već bila u odlasku, mada to nije znala. Hm, u odlasku? Pa dobro, kako ko: nešto mi se ne čini da je najglasniji Ugričićev smenjivač Dačić Ivica bilo kuda otišao, ali dobro sad.Poenta priče je, dakle, na drugoj strani. Smena Ugričića i ceo skandal koji ju je pratio označila je definitivan razlaz nemalog dela intelektualnog krema "druge Srbije" s onim što je izvesni A. Vučić – I believe you’ve heard of him – voleo da zove "Tadićev režim". Dakako, nije to bio razlog tom razlazu, nego samo zgodan povod: da nije bilo to, bilo bi nešto drugo.E sad, šta se to ovih dana desilo Radulovićevoj? Ono isto što i Ugričiću: smena iz političkih razloga. Zašto kažem "iz političkih"? Zato što bilo kakvih stručnih razloga nema, ili nisu navedeni. U slučaju Ksenije R. zapravo nema apsolutno nikakvog objašnjenja: smenjena je naprosto zato što se vlasti tako može, zato što eto hoće da namiri nekog svog čoveka na tom mestu. Da su se iscimali toliko da potraže nekakav "razlog", mogli su navesti bilo šta, boju njenih cipela, ili možda to da je – da se poslužimo paralelom sa slučajem Lasla Blaškovića – časopis Teatron izdavala na mrskoj nenarodnoj latinici. Ukratko: smena K. R. naprosto je iživljavanje nekompetentne i neodgovorne političke moći nad ljudima koji nešto konkretno i dobro rade za srpsku kulturu, kao što je to bila i smena Sretena Ugričića.Kako je onda moguće da se o tome ovako gromoglasno ćuti? Nigde ni najmanjeg glasa protesta, otpora, nepristajanja?! Gledam, listam, slušam, pretražujem, skrolujem: ma jok, savršena šutnja Progresivne Inteligencije i njene posluge! Ograđujem se, jedino je možda Biljana Srbljanović napisala nešto u uglednom beogradskom dnevnom listu Tviter gde ima kolumnu, ali to ne znam jer Tviter ne čitam, ne što ne bih hteo nego se nekako uvek rasproda pre nego što stignem do kioska.Ispada nekako, hteli–ne hteli, da jedini dokučivi razlog ovakvoj mrtvoj tišinčini i tolikom kontrastu u odnosu na vrlo srodan slučaj Ugričić može biti tekuća idila između PI i Nik-Vuč-Dač trijumvirata, koja me "strukturno" i inače sve više podseća na sojuzničku ćutnju patrijotskog "cveta srpske pameti" nad zvizdarijama ranog Miloševića tamo negde 1988–1990. To jest, peh Radulovićeve je što je pala od pogrešne ruke... A može i ovako: Ugričić je slavno pao na Sutjesci i sada je Sava Kovačević, a Radulovićeva je, eto, anonimna žrtva bombardovanja Beograda, i to još savezničkog! I ko zna da li je tu kraj. Da sam na njenom mestu, spremio bih vunene čarape i tranzistor sa baterijama, nikad se ne zna šta ti nosi dan, a šta noć u Novoj Srbiji. A pomoći se ne nadaj, nego će neko još i da te šutne u prolazu.
Link to comment

Pa zar nije Teofilo preporucivao mrtvu tisincinu TM Mihalu Ramacu kad je on zamerio Tomi sto nije otisao na sahranu Vojina Dimitrijevicu? Ono kao, Toma je predsednik, eto vam, cutite sad?

Link to comment
Pa zar nije Teofilo preporucivao mrtvu tisincinu TM Mihalu Ramacu kad je on zamerio Tomi sto nije otisao na sahranu Vojina Dimitrijevicu? Ono kao, Toma je predsednik, eto vam, cutite sad?
Odlična primedba. Tačno tako, preporučivao je, ali ne Mihalu, nego Miši Ramačutm. :lolol:A naravno, paralela između smenjivanja Ugričića i Ksenije Radulović ne stoji. Ono što je bilo najgore u slučaju Ugričić i nije to što je čovek smenjen (postavljen, pa smenjen, dešava se), nego što su mediji, na čelu sa onim DS-ovim, vodili jezivu harangu protiv njega, optužujući ga za terorizam itsl., što mu je ministar policije pretio hapšenjem, i što je Tadi to prokomentarisao na sledeći način:

Tadić za Danas o Dačiću

Naša novinarka juče je pokušala da od predsednika Srbije i DS Borisa Tadića dobije komentar o „posebnom tretmanu“ koji u vladajućoj koaliciji uživa Ivica Dačić.

Danas: Dokle ćete tolerisati Dačićeve političke ispade?

Tadić: Koje ispade?

Danas: Kako koje, pa...

Tadić: Pa, odgovorio sam vam ovim pitanjem.

Za mene je to inače bio odlučujući momenat odluke za koga (ne)ću glasati. Edited by Syme
Link to comment
Odlična primedba. Tačno tako, preporučivao je, ali ne Mihalu, nego Miši Ramačutm. :lolol:A naravno, paralela između smenjivanja Ugričića i Ksenije Radulović ne stoji. Ono što je bilo najgore u slučaju Ugričić i nije to što je čovek smenjen (postavljen, pa smenjen, dešava se), nego što su mediji, na čelu sa onim DS-ovim, vodili jezivu harangu protiv njega, optužujući ga za terorizam itsl., što mu je ministar policije pretio hapšenjem, i što je Tadi to prokomentarisao na sledeći način:
Pa da.Teofil pravi neodrživu paralelu između jezive harange protiv Ugričića, i jedne uobičajene revanšističke smene osobe A kako bi na njeno mesto došla podobna osoba B.Čovek je puko.
Link to comment
Pa da.Teofil pravi neodrživu paralelu između jezive harange protiv Ugričića, i jedne uobičajene revanšističke smene osobe A kako bi na njeno mesto došla podobna osoba B.Čovek je puko.
Ma nije to ni revnšizam, čista partokratija. Imali svog čoveka, morali negde da ga udenu, to je sve.
Link to comment
Ma nije to ni revnšizam, čista partokratija. Imali svog čoveka, morali negde da ga udenu, to je sve.
da, u pravu si, revanšizam je često ličan, makar i samo po osnovu članstva u partiji. Ovde se "samo" radi o pravljenju prostora za imenovanje svog kadra.edit: neko je skoro napisao da je teofil postao džangrizavi starac ili tako nešto. potpuno se slažem. ovaj rant prema tviteru, gde ljudi najčešće pišu punim imenom i prezimenom, dakle, ne kriju se iza toliko kritikovane anonimnosti, je trzaj rezigniranog konzervativca. Edited by pacey defender
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...