Jump to content
IGNORED

Teofilovo cose


vinska musica

Recommended Posts

Ne znam sta tacno znaci autenticno neautenticni, ali u ostalom se slazem s Teofilom. " I šta je uopšte "identitet" u tim glavama kroz koje huči, huči, ne Sutjeska nego izuzetno snažna promaja?" Ili, sto sam malocas pitao Perea, kakve veze ima kojim pismom se pisu gluposti.

Edited by Indy
Link to comment
  • Replies 530
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    81

  • Caligula

    35

  • kim_philby

    32

  • bergasa19

    32

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mislim - WTF?
autenticno neautenticni su u kaubojskom prevodu oni koji se osecaju posebnim a pri tome imaju posebnost kisne gliste.edit: mada moze biti da gresim, treba pitati Teofila. Edited by CowBoy
Link to comment

Ma okej, ali ko je to konkretno? Beli listići? Vesna Pešić? Srbijanka Turajlić? Vesna Rakić-Vodinelić?Vidiš na šta mislim kad kažem šifrovanje.

Edited by Syme
Link to comment

Poznajuci njegov majski opus, jasno je da misli na belolisticare.Da se razumemo, ne slazem se sa Teofilom oko belolisticara (previse je gnevan a ne vidim jasan razlog) ali se slazem sa opisom autenticno neautenticni koji se svakako odnosi na jedan deo belolisticara.

Link to comment

Kako da ti kažem, autentično neutentični, ako ga protumačimo ovako kao što si rekao, može da se primeni na jedan deo bilo koje političke skupine u Srbiji i šire. Na koji onda način taj prilog i pridev izdvajaju bilo koga konkretnog iz mora primera koji im odgovaraju? Teofil naravno smatra da će oni koji ga prate od njegovog majskog opusa znati na koga on misli. Ali šta je to drugo nego šifra, gde je "majski opus" samo šifrarnik.Edit: Primera radi, meni se čini da se sam Teofil sasvim dobro uklapa u kaubojski prevod sintagme autentično neatentični.Misli da je nešto naročito, a zapravo je nešto sasvim ne-naročito.

Edited by Syme
Link to comment
Edit: Primera radi, meni se čini da se sam Teofil sasvim dobro uklapa u kaubojski prevod sintagme autentično neatentični.Misli da je nešto naročito, a zapravo je nešto sasvim ne-naročito.
... u originalnom kaubojskom prevodu zapravo i nije. Teofil ume da bude gnevan, da osudjuje sa visine, da daje sebi kredit koji (mozda) ne zasluzuje - ali svakako ne pripada onom fiiinom, cistom, iskompleksiranom srpskom drustvancetu onih koje se osecaju posebnim (a koji se tako osecaju upravo zbog srpskog blata u koje moraju da ugaze svakog dana vec na putu u prodavnicu).Pojam "autentican" je jasan. Ali ako imas grupu koja insistira na svojoj autenticnosti a svi su autenticni na isti nacin, onda to i nije neka autenticnost, zar ne? Takav ce da sedi u Smokvici i zulja dupe na sitnim letvicama samo da bi kupio svoju dnevnu dozu posebnosti. Isto tako, na drustvenoj mrezi sipace statuse koji pozivaju na izdizanje iznad srpskog blata* ali nece da ponudi alternativu - jer je izdizanje iz blata samo sebi cilj u dokazivanju svoje (neautenticne) autenticnosti.*srpsko blato za njega nije npr. njegov tata direktor koji skuplja kajmak u nekom drustvenom preduzecu i kupuje treci stan u krugu dvojke vec celavci koji po splavovima slusaju turbo-pop Edited by CowBoy
Link to comment

Mislim da je Teofila uzaludno posmatrati u kontekstu neke tvrdoglave samosvrhovite autentičnosti. Ko ga je dovoljno dugo i pažljivo čitao, teško bi mogao zaključiti da je nepredvidljiv ili ekscentričan u svojim stavovima.Čovek je, naprosto, devičanski dosledan u svom poštovanju pacifističkih vrednosti i građanskog reda i zakona, što jeverovatno nasleđe miroljubivog starovojvođanskog "podaničkog" duha i temperamenta.Upravo zato ne iznenađuje njegov rezon da je jedini društveno odgovoran izbor glasati za demokrate, kolikogod rezultati njihove vladavine bili porazni (porast nezaposlenosti, devastiran pravni sistem, korupcija astronomskih razmera),nego se upuštati u rizik sa ekipom nepredvidivih i neuverljivo preumljenih radikala, koje prosečna građanska svest po inerciji,mada ne bez povoda, percipira kao veće zlo. Sve u svemu, desilo se da je izvesnim pristojnim građanima puklo trpiloi nisu bili spremni da više trpe ni manje zlo i glasaju za ostanak u živom blatu, pa rizikovali, što im Teofil ne oprašta, čak ni kadga stvarnost uveri da se ipak nešto mrda i stvari počinju rasplitati.Identičan ugao gledanja Teofil je pokazao i na onoj internet ujdurmi s Ćosićevim Nobelom, gde je principijelno braniograđansku pristojnost do poslednje tačke i zapete, za razliku od njegovih kolega i saboraca po peru, Vasića i Živkova,koji nisu mogli da sakriju da ih je pomenuta zezačina iskreno zabavila..

Link to comment
Da li u gradjanski red i zakon spadaju i stranacke sinekure koje je eksplicitno branio?
Moraćeš da konkretizuješ opasku o sinekurama, jer nisam sigurna na šta se odnosi.
Link to comment
OK, podsetila se.Ne dajem mu za pravo, ali, priznajem da ni sama nemam nikakvu učinkovitu ideju kako bi separtokratija mogla izbeći ili bar svesti na razumnu meru. Da politika u našoj zoni sumraka nije postala takolukrativna delatnost, taj problem ne bi ni postojao. Čovek uloži neke pare, vreme i energiju u stranačkeaktivnosti i očekuje da mu se to vrati isplativom funkcijom, kao pravičnom naknadom, ne stideći se svojenekompetentnosti i neobrazovanosti. Naprosto, društvo je na takvoj moralnoj stranputici da mu većinazavidi, a zanemarljiva manjina u tome vidi nešto štetno za budućnost države i građana.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...