Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Proveri u Control Panel-u (valjda postoji i u osmici  :huh: ) da nisi instalirala neki sumnjivi programcic/toolbar(ili neki Add-on za mozillu) i eliminisi ga,to bi trebalo da bude dovoljno za resavanje problema sa ff-om :)

Link to comment

Proveri u Control Panel-u (valjda postoji i u osmici  :huh: ) da nisi instalirala neki sumnjivi programcic/toolbar(ili neki Add-on za mozillu) i eliminisi ga,to bi trebalo da bude dovoljno za resavanje problema sa ff-om :)

 

a cvrc, to prvo uradila, neki fleshy dezintegrisala sa liste, sve krasno i bajno, restartovala komp and it's back :/

mislim, resi se to kad u samom ff-u puknem restore to default, al me smara da to radim pri svakom startu kompa/ff-a

 

 

...

also, drugi problem, ozbiljniji...

ne prepoznaje mi dva usb porta, mislim, puni telefon, al to je to, samo napajanje prima.

[a to me u stvari najvise nervira jer mi ne radi joystick i ne mogu da igram mortal kombat... a treba mi]

Link to comment

Jel si probala da skines drajvere za dzojstik?

 

Ovo na lisici mora biti neki add on ili programcic koji te zeza. Proveri jos jednom sve add one i u control panelu poredjaj programcice po datumu instaliranja pa izguglaj one koje ne znas. 

Link to comment

pazi ovako, osmicu stavila u nedelju, do tada bila na sedmici...

 

daklem, po datumima da gledam sve staro tri dana, skoro nijedan drajver nisam morala da skidam, sve prepoznato odma'

ustekali dzojstik, pikali mortal kombat.

ustekala telefon da se puni i da prebacim neke fajlove, sve kul.

 

shut down do sledeceg dana...

ajd opet da spomenem ff i glupavi yahoo...

nego vidim ne svetli dzojstik... ne prepoznaje ga nigde, ustekala ga i pozadi u usb, ni tamo.

isti slucaj sa telefonom.

 

:/

 

[mislim, nije da sam lenja i da me mrzi da trazim drajvere, nego pizduckam sto je sve radilo kako treba, a sad nece]

Link to comment

ja kada bih imao windows, sve drajvere za uredjaje bih instalirao naknadno, tj. isao bih na drajvere od proizvodjaca, bez obzira ako bih video da je uredjaj prepoznat i radi. cini mi se da su ti drajveri koji dolaze sa sistemom kao neka prva pomoc, nisu kompletni. 

 

 

ovo za firefox i yahoo da vidimo da li je do nekog addonsa. pokreni firefox kao u safemode: menu/help/restart with add-ons disabled. 

Link to comment

so...

uzela sinoc da probam [ponovo, posto je taj korak odradjen kad je stavljana osmica] opet da instaliram drajvere za majku plocu.

and voila, usb radi.

[aka pikala sam mortal kombat, a onda i streets of rage ^_^ ]

 

malo pre startujem komp... same old.

ne radi opet nijedan.

 

:/

Link to comment

USB daje slabiju struju kad je netbuk na bateriji?

 

Skoro saznam za neka ogranicenja wireless brzina na pojedinim uredjajima i rekoh ajde da istestiram moje.

 

Laptop vuce 46 od 60 mbit-a sto je sasvim zadovoljavajuce ali netbuk samo 15-16 i to nestabilnih. Pretpostavio sam da je to zbog njegove wireless kartice pa sam mu zakacio neku long range alfa eksternu (awus036nh) i sa njom dobio jos gore brzine. Danas sam opet probao sa tom alfom ali dok je netbuk na punjacu i dobio sam 40-ak

 

Nisam previse eksperimentisao sa merenjem dok je na bateriji ali pretpostavljam da je rec o stednji struje. Jel postoji neko podesavanje u power options da namestim da usb po potrebi radi isto kao na punjacu?

Link to comment

Bonus pitanje

 

netbuk ne moze iznad 17 zbog ugradjenje kartice

 

 

  • 802.11b/g WLAN

     

    Da li mogu u njega jednostavno da ubacim neku koja podrzava n standard? Jako se jednostavno otvara a vidjao sam te kartice jeftine po oglasima.

edit: ova masina

 

 

Jel kartica lako dostupna cim skinem tastaturu?

Edited by katamaran
Link to comment

Prvo pitanje sam resio. Kad je na bateriji sa eksternom izmeri jedva 4-5 down a cim zakacim punjac ode na 30-40. Samo sam ga prebacio na high performance u power options i odmah je i na bateriji izmerio 40. Drzacu ga i dalje na balanced ali mi je znacajno da mogu po potrebi da ga pustim full power.

 

Oko ove zamene interne kartice izgleda da moram da skinem i ovu plasticnu masku ispod harda. Valjda ne bi bio problem ali mi se malo ne svidja jer to znaci dublje cackanje od onog sto sam do sada radio (zamena harda). U principu mogu da stavim bilo koju karticu? 

Link to comment

Oko ove zamene interne kartice izgleda da moram da skinem i ovu plasticnu masku ispod harda. Valjda ne bi bio problem ali mi se malo ne svidja jer to znaci dublje cackanje od onog sto sam do sada radio (zamena harda). U principu mogu da stavim bilo koju karticu?

U principu odgovor na pitanje je da, jer je to Windows XP mašina, pa sigurno svaki proizvođač ima drajvere za njega. Ali čemu? Već sada imaš 30mbits, što je sasvim dovoljno, da li ćeš menjanjem dobiti tih 60mbits do kojih ti stalo? Treba ti 100mbits u klonji, ne možeš da nosiš laptop tamo?

 

Em imaš tu internu karticu, imaš eksternu, šta dobijaš sa menjanjem interne kartice? Daj konkretnu neku karticu, ako ne vuče isto kao laptop (a ne verujem da hoće) onda čemu to?

Link to comment

Fali tu puno informacija. Npr. gde ide ta eksterna kartica? (Cardbus/Express kartica ili USB kartica)?

 

Takodje, ne radi svaka kartica sa svakim leptopom. Ima ovde nesto o tome, kao i generalno saveta na temu apgrejda Wi-Fi kartica.

Link to comment

NIje xp, ima sedmicu :)

 

Malo mi je smaracki sto ide jedva 4-5 kad se zakacis preko eksterne dok je na bateriji. U 99% slucajeva je i ta brzina puna kapa ali sam se par puta prilicno smorio kad mi je hitno trebao neki fajl od 100-200 mega a nije mi bila pri ruci moja konekcija.

 

Sad kad znam da mogu da ga ubrzam stavljanjem na high performance i nemam vise preteranu potrebu za n internom karticom al sto da je ne promenim kad je par stotina dinara.

 

Mnogo volim taj netbuk i rado bih ga nabudzio. 

 

 

Fali tu puno informacija. Npr. gde ide ta eksterna kartica? (Cardbus/Express kartica ili USB kartica)?

 

Takodje, ne radi svaka kartica sa svakim leptopom. Ima ovde nesto o tome, kao i generalno saveta na temu apgrejda Wi-Fi kartica.

 

Eksterna je USB a oko nje sam vec resio svu problematiku. Sad bih eventualno zamenio internu nekom koja podrzava n standard. Hvala puno za link

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...