Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

sve se lepo rasklopi pa se usisa prašina i usput zameni termalna pasta ^_^ , to je veliko spremnje ali ko će se time smarati, dovoljno je samo usisati prašinu 2 puta godišnje iz kućišta

Link to comment

Ja sam takođe ljubitelj četkice+usisivača, nije mi do sada ništa crklo niti se usisalo. Jedino se ponekad uhvatim za radijator da se uzemljim pre prčkanja po čipovima, onako više običajno, poštujući tradiciju bapskih priča.

 

Naravno, za svako zašto postoji jebiga. Prodavci elektroničarske opreme valjaju za lepe pare ESD/antistatik narukvice, anti-statik četkice i duvaljke i slične zezancije, sa kojima si 100% siguran.

 

Jedan relevantan video vezan za elektrostatičku bezbednost i kako se mogu spržiti čipovi, razlika između ESD vs. conductive kese itd.

 

 

Link to comment

A jel budzite kucista sa led diodama? Moj frend sredio svoj kompic izgleda ko bozicna jelka. A dobro i dodje da vidis kad ima previse prasine jer su svetla utihnula :D

Link to comment

@duda, hoces korak po korak ovde u vezi reinstalacije onih programa koje sam ti naveo u jednom postu?

hvala ti do neba

javiću ti se na pm za koji dan

imam neki dedlajn za narednu sredu, ne čačka mi se ništa do tada

 

a danas se raspisala po forumu onoliko :isuse:

Link to comment

cini mi se da ima dosta programera ovde. nacuo sam nesto da se u srbiji radi na nekom toolu za privatnu skolu (grupa skola) u svajcarskoj gde ce polaznici moci da pristupe svojim ocenama, kvazi akauntu gde ce biti vidljive ocene i interakcija izmadju profesora i polaznika u tom smislu. pa ako slucajno neko radi na tako necemu. ne bih da javno objavljujem ime skole, neka mi se javi na pp. znam da sam prilicno neodredjen, a malo sam popio i dobre orahovace (sopstvena proizvodnja) pa i to dopronosi da budem neprecizan i neodredjen, u svakom slucaju, ako neko radi na nekom toolu za svajcarskog musteriju iz obrazovnog sektora, neka mi javi na pp. ako hoce, naravno.

Link to comment

hvala ti do neba

javiću ti se na pm za koji dan

imam neki dedlajn za narednu sredu, ne čačka mi se ništa do tada

 

a danas se raspisala po forumu onoliko :isuse:

no frx! :)

Link to comment

Moram sutra da instaliram W7 na jedan lap. Vidim da nude samo drajvere za 64bit verziju...

 

http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/X551MA/HelpDesk_Download/

 

Ne pamtim kada sam zadnji put radio instalaciju, ali to je to? Ne zajebavam se vise za 32bit? I hoce li drajveri biti povuceni preko Win apdejta kada se konektuje na net? Imam neku OEM verziju, gde apdejt radi nesmetano, ali je narezana pre 4-5 godina sigurno.

Link to comment

Kupio sam na internetu europa universalis i cossacs, oba programa sa početka milenijuma. I lepo ih instaliram, čak i na virtualni disk ali neć komp da ih pokrene. Kozaci me potpuno kuliraju a evropa malo krene pa onda neku površinu ne može da napravi i neki eksel fajl traži :huh:

 

Imate li ideju šta da radim?

Link to comment

Kupio sam na internetu europa universalis i cossacs, oba programa sa početka milenijuma. I lepo ih instaliram, čak i na virtualni disk ali neć komp da ih pokrene. Kozaci me potpuno kuliraju a evropa malo krene pa onda neku površinu ne može da napravi i neki eksel fajl traži :huh:

 

Imate li ideju šta da radim?

jaoj kozaci <3 kako sam ja to peglao.. :)

 

nego, pitanje za tebe i katamarana: onaj cmd promt, da li preko njega moze da se startuje program i da ti npr ispise sta ti fali? npr. da pokrenes taj exe fajt kroz cmd promt, i da ti ispise ako nesto fali od dll-ova? da li je tako nesto moguce. citam ovaj forum koji ti je katamaran prosledio, ali nisam nasao u daljem tekstu o tome. ali pretpostavljam da ti nista ne bi ispisao...

 

drugo, da li taj cmd promt moze da se pokrene kao admin, i da se kroz isti takodje pokrene igrica, tj. exe fajl?

 

edit: izvinjavam se, ali eto [izmedju ostalog] zasto je windows sistem glup! kako sada jednostavno da vidis zbog cega nesto nece da radi, tj. sta fali toj igrici i zasto ne moze da se pokrene. umesto da ti ispise gomilu neophodnih biblioteka, ono od cega zavisi da se program pokrene, ostavljen si da se zezas i cackas sam. probaj ovo, probaj ono...

Edited by hoffnung
Link to comment

Ne bi se ja zezao i cackao sam nego guglao ime problematicne igrice i OS-a na kojem hocu da je pokrenem. Skoro sigurno na prvom linku postoji resnje za problem.

 

Koliko se secam da bih poterao AOM na sedmici morao sam da skinem frejmvork a to mi nikad ne bi palo mna pamet bez gugla.

Link to comment

naravno, slazem se za google i trazenje resenja. vise sam razmisljao u pravcu da je korisnik windows sistema malo ostavljen sam sebi da "provaljuje" sta fali programu da se pokrene. aludirao sam na neki sistemski program koji to resava, umesto toga da moras da razbijas glavu: "zasto nece/gde koci/sta fali!?" zato sam i napisao predhodni post. evo kako je kod mene to reseno na linuxu bez da googlam:

 

npr. komandom u terminalu:

 

./Soulseek
ako se podigne bez da mi nesto trazi - super, ako se ne podigne, ispise mi sta mi fali od zavisnosti programa da bi se pokrenuo. fali to i to, ok. instaliram i cao djaci pozdravlja vas darkwood dub.

 

 

edit: iako ovaj predhodni post kao da sam pitao za sebe, vise sam razmisljao kako pomoci hamletu strasnom.

Edited by hoffnung
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...