Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Posto widi po svemu sudeci necu videti postoji li neko resenje za bezicni prenos signala sa laptopa na tv?

ja sam malo guglao i nažalost mislim da ne postoji rešenje osim da to hardverski rešiš

 

e sada, ako je smart tv, onda ćeš makar moći da puštaš multimediju bežično, ali za ostale stvari, hdmi kabl jbg.

Link to comment

Smart je.

 

Ne kapiram kako ne postoji neko drugo resenje osim widi. Ipak se sve svodi na obican bezicni prenos podataka a to odavno nije neka mudrost.

 

Koliko kapiram naknadno su dodali support za ove broadcom kartice pa mi ostaje nada da ce se jednom i atherosa setiti.

 

edit: mozda je ovo resenje

http://www.tomshardware.com/news/wifi-widi-wfd-wireless-display,14866.html

 

Videcu sutra detaljno o cemu se tu radi. Sad me suvise stigao umor da bih se time bavio :)

 

edit: miracast bi mozda radio ali nemam instaliranu osmicu na tom laptopu. Mozda je stavim kao drugi OS pa cu se malo igrati sa tim

 

http://www.howtogeek.com/177145/wireless-display-standards-explained-airplay-miracast-widi-chromecast-and-dlna/

 

 

wireless displej super zvuci u teoriji ali je u praksi mnogo bolje resenje duzi hdmi kabl i ne mlatiti se oko ovog.

Edited by katamaran
Link to comment

mislim da je kabl daleko najjednostavnije rešenje, ukoliko ti nije problem iz bilo kog razloga.

 

recimo ja sam uzeo kabl zbog igara i naravno taj kabl povežem samo kada želim da igram i to je to, inače bi mi smetao

Link to comment

Bice kabl verovatno mada me nervira sto mi je zapala wireless kartica zbog koje ne moze widi. Tek sam se posle setio da je kod ovog laptopa bilo i raznih hardova i procesora pa sto ne bi i wifi kartica.

Link to comment

treba mi neko ko vadi podatke iz mrtvih hdd-ova

 

znam da ste spominjali nekog lika u lominoj valjda?

 

 

Helpdisk.rs

Od 10.11. su u Milutina Milankovica 1E

 

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

 

Jel' ima neko sem tih, jezivo su skupi?

 

PS

 

Može i neko ko radi u kućnim™ uslovima.

Edited by Dankan Ajdaho
Link to comment

Uvek je to bilo preskupo.

 

Teško se to radi u kućnim uslovima.

Zavisi sta je otislo. Koliko znam nije neka mudrost prebaciti elektroniku sa istog takvog diska al je opet investicija sa krajnje neizvesnim ishodom.

Link to comment

Uvek je to bilo preskupo.

 

 

Zavisi sta je otislo. Koliko znam nije neka mudrost prebaciti elektroniku sa istog takvog diska al je opet investicija sa krajnje neizvesnim ishodom.

.

Treba imati sreće da je talav otkaz. :)

Link to comment

Ima ona fora da se HD izudara gumenim čekićem, ima i druga da se stavi u frižider, pa kad se ohladi može da se desi da na kratko proradi. Meni je to uspelo svega par puta, ali ništa ne košta probati.

 

Ali ukoliko si već menjao elektroniku onda ove majstorske fore neće upaliti.

Link to comment

Kako je najveca sansa da se izvuce neki podatak sa vrisnulog harda? Ubacio sam ga u neki drugarov dock (tako se valjda to zove) i kaze mi da hard mora da bude formatiran pre koriscenja.

 

Pretpostavljam da ima neke sanse ako butujem neki live linux pa odatle. Jel postoji neki program za windows?

Link to comment

Ajd kad smo vec kod vrisnulih diskova....

Eksterni verbatim odjednom kad ga ubodem putem USB kabla inicira da mi win ponudi da ga formatiram, a onda prijavi neuspesno formatiranje.Jel imaneki softver da ga formatiram valjda bi posle bilo sve lakse?

Link to comment

@katamaran

 

To što OS prijavljuje da hard mora da se formatira ne znači da će to uopšte moći da pokrene. Koliko sam shvatio tebi je crkla elektronika a skidanje podataka sa mrtvih hardova je jako skupa zanimacija. Poenta kod svih vađenja podataka sa harda kome je vrisnuo MBR (Master Boot Record) ili koji imaju neki drugi logički problem (tj. softverske prirode) je da učitaš program tipa File Scavenger i onda mu daš da iščita šta može i to snimi na drugi hard, bez bilo kakvog upisivanja podataka na hard ili formatiranja. 

 

@frank

 

Da li si siguran da su ti fioka za hard i kabl u redu? Imaš neku rezervnu da probaš? Da li drugi računar prepoznaje hard u fioci?

 

 

 

How is data recovered from a bad drive?

A data recovery technician first tries to clone the drive to a blank drive using special hardware and software. If this is successful, the data can be recovered from the clone drive. If cloning is not successful, the technician must determine the cause of the problem, be it electrical, electronic or mechanical. Note that if the media is damaged, such as in the case of a head crash, the drive cannot be repaired. Once the bad components have been determined, the technician will use an identical "donor" drive for replacement parts. Once the bad components are replaced and the drive is working again, the technician can recover the data.How is data recovered from a bad drive?

A data recovery technician first tries to clone the drive to a blank drive using special hardware and software. If this is successful, the data can be recovered from the clone drive. If cloning is not successful, the technician must determine the cause of the problem, be it electrical, electronic or mechanical. Note that if the media is damaged, such as in the case of a head crash, the drive cannot be repaired. Once the bad components have been determined, the technician will use an identical "donor" drive for replacement parts. Once the bad components are replaced and the drive is working again, the technician can recover the data.

 

http://www.quetek.com/data_recovery_best_practices.htm?t=1

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...