Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Nekad je bilo popoularno i efikasno da se kućište rasklopi, ubaci u gepek i odnese na benz.pumpu ili kod najbližeg vulkanizera, stavi se maska za farbanje na njušku  i iskoristi njihov kompresor za gume.

Tu treba paziti da se neki element ne oduva sa neke ploče, zato sa daljine od pola metra - nikako iz blizine.

Link to comment

ništa :mellow:

 

na forumu sam iz ie, sve ostalo iz chroma i šljaka

 

nisam ja tako vešta (a i nemam vremena trenutno) da se upuštam u sve te reinstalacije

 

jbt, imam sjajnu mašinu, ali od starta nije sve kako treba, tj. mislim da je taj koji mi je instalirao w7 nešto otaljao

trebaće mi uskoro neko ko bi to mogao da uradi svojski i da mi pritom sačuva sve što treba

 

jel' ima neko takav

da se plati, naravno, navikla sam da plaćam za te rabote

1. Iskopiraj sve podatke na eksterni hard disk. Idi u my computer i iskopiraj svaki od diskova na eksterni (desni klik -> copy a onda paste na externi disk). 

2. Backupj product key za programcice koje koristis (Windows, Office...) sa nekim product key programcicem.

3. instaliraj Win7. To mozes i sama, u sustini sve je next, next, next.

4. Instaliraj potrebne programe - Office, Adobe Reader, neki antivirus (npr AVG free), neki programcic za zipovanje (npr 7zip), Skype ako koristis i to ti je otprilike to.

Link to comment

+1

 

Četkica + usisivač je moja dobitna kombinacija.

Ja vecito usisivac. Inace sam lencuga pa sam iz prve ruke video korist CoreTemp programcica kad mi je jednog dana prikazao temperaturu od nekih 90 stepeni. Otvorio komp a ono jadan kuler se zagusio od prasincine. 

Link to comment

1. Iskopiraj sve podatke na eksterni hard disk. Idi u my computer i iskopiraj svaki od diskova na eksterni (desni klik -> copy a onda paste na externi disk). 

2. Backupj product key za programcice koje koristis (Windows, Office...) sa nekim product key programcicem.

3. instaliraj Win7. To mozes i sama, u sustini sve je next, next, next.

4. Instaliraj potrebne programe - Office, Adobe Reader, neki antivirus (npr AVG free), neki programcic za zipovanje (npr 7zip), Skype ako koristis i to ti je otprilike to.

znaš šta ?

meni muka kad samo pomislim da sve to radim :isuse:

 

znaš kad si truba za nešto

kad se samo setim porođajnih muka da instaliram acad i da sve radi kako treba :cry:

 

i sad sve to da prolazim ponovo - horor

Link to comment

 Inace sam lencuga pa sam iz prve ruke video korist CoreTemp programcica 

 

+1000

 

Naučio sam lekciju.

Kad vidim da je prešlo 50 stepeni, usisavam.

Link to comment

amateri ste sto se tice usisivaca, ali vas kapiram. kada jednom probate ovu pumpu [ako ikako od nekoga mozete da pozajmite na nekoliko dana, samo da vidite kako to ocisti] usisivac ce vam biti smesan. sa istim se moze lako usisati neki deo, da ne pricam o kulerima koji mogu da se iscupaju iz one plastike. neki deo koji je mozda slabije zalemljen itd. da se ne razumemo pogresno, osisivac radi posao, ali kada bi ste probali ovu pumpu, shvatili bi ste razliku. bukvalno je kao da vam je kompjuter upravo dosao iz fabrike, sto sa usisivacem nije tako ocigledno.  ovo za benzinsku pumpu i kompresor je hevi. 

 

@duda, hoces korak po korak ovde u vezi reinstalacije onih programa koje sam ti naveo u jednom postu?

Link to comment

Ja nikad cistio nisam laptop. Sad se vec malo i plasim da skinem tastaturu, ko zna kakav alien koga sam hranio godinama ima da izadje.

 

Inace..

 

Ja za čišćenje kućišta koristim provereno safe metodu, ko deda Miloje. Duvam pa onda malo četkicom.

 

Da nisi ti kolekcionar postanskih markica? 

Link to comment

amateri ste sto se tice usisivaca, ali vas kapiram. kada jednom probate ovu pumpu [ako ikako od nekoga mozete da pozajmite na nekoliko dana, samo da vidite kako to ocisti] usisivac ce vam biti smesan. sa istim se moze lako usisati neki deo, da ne pricam o kulerima koji mogu da se iscupaju iz one plastike. neki deo koji je mozda slabije zalemljen itd. da se ne razumemo pogresno, osisivac radi posao, ali kada bi ste probali ovu pumpu, shvatili bi ste razliku. bukvalno je kao da vam je kompjuter upravo dosao iz fabrike, sto sa usisivacem nije tako ocigledno.  ovo za benzinsku pumpu i kompresor je hevi. 

 

Cekaj to IZDUVAVA vazduh?Mozda bi mi onda posluzio i fen sa onim prekidacem za hladno....

Link to comment

mislim da fen koliko god da ti je jak, nema bas snagu kao ta pumpa. ne znam koliko snage ista ima, ali nije to to. evo kako to u principu izgleda, tj. kako radi:

 

 

 

 

 

Link to comment

Ne volim kompresor (konzervu ili pumpu) jer prašinu tera dalje.

Četkica + usisivač su sporija varijanta, ali bezbednija i čistija: četkica diže prašinu a usisivač uporedo usisava, sa pristojne udaljenosti od ploča i elemenata.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...