Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Do koliko para?Sta ti je primarna funkcija racunara?
Standardno, faks, net, televizor, tu i tamo PES, Manager i slično, ništa prezahtevno... Ostatak mašine - 3 GB DDR2 na 800 MHz, grafička je neka sa 128 MB DDR3 memorije.Da, procesor je sada onako ubedljivo the weakest link, a ne kupuje mi se novi desktop računar.edit: Pitam ovde jer sam obavezno očajan kada biram hardware, osim kada se radi o periferalima. :pozer: Edited by Oxymoron
Link to comment
Hvala, ali Probao... To baca poseban veo misterije na ceo sluchaj :)
Pored tog "Use sticky keys" imaš i settings, pa tamo odštikliraj™ "Use shortcut".
Link to comment
Standardno, faks, net, televizor, tu i tamo PES, Manager i slično, ništa prezahtevno... Ostatak mašine - 3 GB DDR2 na 800 MHz, grafička je neka sa 128 MB DDR3 memorije.Da, procesor je sada onako ubedljivo the weakest link, a ne kupuje mi se novi desktop računar.edit: Pitam ovde jer sam obavezno očajan kada biram hardware, osim kada se radi o periferalima. :pozer:
Pa sad, da imaš AM2+ platformi, pa da se i premišljaš, ovako ceo raspoloživi spektar AM2 procesora koje još uvek možeš naći u radnji upada u nekih 10 evara cenovne razlike (barem su kod mene 5200+, 5600+ i 6000+ u box varijanti u rasponu od 50 do 60€, drugo za taj socket već neko vreme ni nema da se kupi).
Link to comment

Kao sto ti rece covek nemas neki veliki izbor tako da ti je tu najace AMD Athlon 64 X2 6000+.E sad za novi Pes ce ti trebati nova graficka pa ako imas 50-60e viska mozes da uzmes Radeon 3850 koji ce ti vrsiti posao do nove masine.S' tim sto je mozes naci i maltene duplo jeftinije polovnu sa garancijom pa ako ti to nije problem jos bolje.

Link to comment

Povezao sam komp sa TVom preko hdmi-ja. Detektovao ga OK, rezolucija OK, na TVu vidim sliku desktop theme, ali ništa osim nje. Kada pustim film on ide na monitoru, na tv-u i dalje stoji desktop theme. Gde grešim?Kartica je Radeon HD 3850 ako je bitno. Sistem je Win7.

Link to comment
Povezao sam komp sa TVom preko hdmi-ja. Detektovao ga OK, rezolucija OK, na TVu vidim sliku desktop theme, ali ništa osim nje. Kada pustim film on ide na monitoru, na tv-u i dalje stoji desktop theme. Gde grešim?Kartica je Radeon HD 3850 ako je bitno. Sistem je Win7.
Probaj stisnuit tipke Win i P. Izaberi opciju projector only.
Link to comment
Probaj stisnuit tipke Win i P. Izaberi opciju projector only.
Jok. Prava opcija je "extand". Samo je trebalo "prevući" sliku na extanded deo diplaya iliti TV. Problem rešen. Fala Rođere!
Link to comment
Jok. Prava opcija je "extand". Samo je trebalo "prevući" sliku na extanded deo diplaya iliti TV. Problem rešen. Fala Rođere!
Nije mi ni palo na pamet da je tako prozaično, mislio sam da se ta procedura podrazumijeva... :lol: Nema na čemu.
Link to comment
Pored tog "Use sticky keys" imaš i settings, pa tamo odštikliraj™ "Use shortcut".
Mislim da se tako pali tj gasi opcija da ne pozivaš sticky tj opcije oko toga, ako pritisneš 5x shift. Al probam sutra.
Link to comment
Povezao sam komp sa TVom preko hdmi-ja. Detektovao ga OK, rezolucija OK, na TVu vidim sliku desktop theme, ali ništa osim nje. Kada pustim film on ide na monitoru, na tv-u i dalje stoji desktop theme. Gde grešim?Kartica je Radeon HD 3850 ako je bitno. Sistem je Win7.
Samo prevuci (bukvalno vuci od monitora ka TV-u dok se ne pojavi preneseno) plejer iz kog pustas filmove (preporucio bih za ovo GOM player) na TV. Imao sam istovetni problem pre manje od nedelju dana.
Link to comment

Je l moguca kupovina hardverskih komponenti kod nas u Srbiji preko Amazona? Ako ne moze, sta je razlog i da li mozemo u skorijoj buducnosti i tome da se nadamo? Ako moze, kakvi problemi mogu da se ocekuju sa carinom i koliko bi aproksimativno mogla da iznosi postarina sa svim taksama koje ide uz putovanje do kupca?

Edited by nixolaus
Link to comment
Je l moguca kupovina hardverskih komponenata kod nas u Srbiji preko Amazona? Ako ne moze, sta je razlog i da li mozemo u skorijoj buducnosti i tome da se nadamo? Ako moze, kakvi problemi mogu da se ocekuju sa carinom i koliko bi aproksimativno mogla da iznosi postarina sa svim taksama koje ide uz putovanje do kupca?
Nemoguće. Ja probao par puta i odjebali me sa elegancijom koja zapanjuje.
Link to comment
A znas li odgovor da li mozemo u skorijoj buducnosti da se nadamo promenama? I da li je, npr, drugacija situacija u Crnoj Gori?
Stvarno ne znam za amazon. Znam da ebay isporučuje u Bosnu.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...