Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Proveri najbolje u dokumentaciji kamere - dosta tih a/v uređaja koji podržavaju direktno kačenje usb storidža ne razumeju ntfs, tako da ćeš vrlo verovatno biti u situaciji da sa ntfs-om možeš da snimaš velike fajlove, ali da onda kamera ne vidi disk. Ako je taj disk samo za transport, u dotičnoj situaciji možeš te velike filmove da zipuješ/raruješ (makar i bez ikakve kompresije, da sve bude brže gotovo) sa lomljenjem u više fajlova (recimo maksimalne veličine 2GB). Ali tada nećeš moći da gledaš filmove direktno sa diska, nego ćeš morati prvo da ih raspakuješ na neku ntfs particiju.
hvala tebi i svim ostalima na odgovoru. sada bar znam u cemu je problem. uredjaj pre svega sluzi za lagerovanje fotki, to mu je osnovna namena i pri tome sam potpuno zadovoljan kako sljaka, tako da necu da rizikujem. osim tih velikih fajlova (a nije mi palo na pamet da zbog velicine moze da bude problem, seljak racuna da ako ima mesta za 30gb moze i jedan fajl od 30gb da stane) i za prenos me prilicno dobro sluzi.
Link to comment
...seljak racuna da ako ima mesta za 30gb moze i jedan fajl od 30gb da stane...
Pa može, ali ne sa fajlsistemom starim 15 godina, koji je pravljen kada su ove cifre delovale ili sumanuto ili samo kao hipotetičke. Kad je to izašlo na tržište, hardovi su bili od 200MB do 1GB valjda.Sa ntfs-om je trenutno gornja granica za fajl oko 16 terabajta, ako se ne varam.
Link to comment
Pa može, ali ne sa fajlsistemom starim 15 godina, koji je pravljen kada su ove cifre delovale ili sumanuto ili samo kao hipotetičke. Kad je to izašlo na tržište, hardovi su bili od 200MB do 1GB valjda.Sa ntfs-om je trenutno gornja granica za fajl oko 16 terabajta, ako se ne varam.
a za par godina ce se neko javiti sa "imam problem, ne mogu da prebacim fajl od 30 tera na disk..." :)
Link to comment

I da i ne. I kod ntfs-a je u prvoj verziji (sa NT-om 3.1 i 3.5) veličina fajla takođe bila ograničena na 4G, ali sa novijim verzijama windowsa je dolazila i svežija, apdejtovana verzija ntfs-a. Struktura fajlsistema je takva da se to može odraditi, dok je FAT32 bio prosto krpež FAT16-tice. Doduše, valjda će jednog dana izaći i taj dugonajavljivani winfs.

Link to comment

edit:

I da i ne. I kod ntfs-a je u prvoj verziji (sa NT-om 3.1 i 3.5) veličina fajla takođe bila ograničena na 4G, ali sa novijim verzijama windowsa je dolazila i svežija, apdejtovana verzija ntfs-a. Struktura fajlsistema je takva da se to može odraditi, dok je FAT32 bio prosto krpež FAT16-tice. Doduše, valjda će jednog dana izaći i taj dugonajavljivani winfs.
a exFAT, i linuks sistemi...koliko je tamo ? Edited by Vapad
Link to comment

Ko ima internet preko SBB-a verovatno je dobio ovaj mail:

Poštovani korisnici,Podsećamo Vas da 30. septembra prestaju da postoje svi domeni sa nastavkom .yu, pa samim time i naš domen sbb.co.yu. Ukoliko niste do sada promenili prikaz Vaše e-mail adrese iz dstankovickg@sbb.co.yu u dstankovickg@sbb.rs, kao i podešavanja dolazećeg i odlazećeg servera, sada je pravo vreme za to kako bi ste i posle pomenutog datuma mogli nesmetano da koristite svoju elektronsku poštu.Detaljno uputstvo za podešavanje najpopularnijih programa za e-mail možete pronaći na adresi http://www.sbb.rs/cms/view.php?id=387S poštovanjem,SBB korisnički servis
Nista ne kapiram. Sta tacno treba da se uradi? Ja u Thunderbirdu promenio svuda gde sam video da pise sbb.co.yu u sbb.rs, ali kad sam hteo da vidim da li sve radi kliknuo na Get Mail, nakon cega mi je on trazio da ukucam lozinku, koju sam ja zaboravio posto mi je bila memorisana (a inaca ne koristim taj mail, osim za ova obavestenja od SBB-a), izgleda da sam ukucao pogresnu lozinku i sad nece da mi prima postu. Kako da ukucam pravu lozinku? On mi to vise nigde ne nudi (kad sam kucao lozinku, kliknuo sam ono zapamti lozinku za stalno), samo prijavljuje da je pogresna lozinka kod prijema poste. I kakva su to podesavanja dolazeceg i odlazeceg servera?
Link to comment
edit:a exFAT, i linuks sistemi...koliko je tamo ?
Kod ext2/ext3 zavisi valjda od veličine klastera i ide do 64TB za fajl. Noviji ReiserFS ili JFS računaju u eksabajtima, ako se ne varam...
Link to comment
Ko ima internet preko SBB-a verovatno je dobio ovaj mail:Nista ne kapiram. Sta tacno treba da se uradi? Ja u Thunderbirdu promenio svuda gde sam video da pise sbb.co.yu u sbb.rs, ali kad sam hteo da vidim da li sve radi kliknuo na Get Mail, nakon cega mi je on trazio da ukucam lozinku, koju sam ja zaboravio posto mi je bila memorisana (a inaca ne koristim taj mail, osim za ova obavestenja od SBB-a), izgleda da sam ukucao pogresnu lozinku i sad nece da mi prima postu. Kako da ukucam pravu lozinku? On mi to vise nigde ne nudi (kad sam kucao lozinku, kliknuo sam ono zapamti lozinku za stalno), samo prijavljuje da je pogresna lozinka kod prijema poste. I kakva su to podesavanja dolazeceg i odlazeceg servera?
pop3.sbb.rs i smtp.sbb.rsAko si nepovratno zaboravio password, moraćeš da nazoveš call centar i daš br.ugovora i korisničko ime (možeš sve to da PM-uješ i adminima na sbb forumu).Ubuduće pamti (i zabeleži na sigurno) password a ako ga zaboraviš,nemoj bez veze da nagađaš.Postoji malo portable programče po imenu Password Revealer, ima samo 65KB, služi da skine one zvezdice s passworda, kad je isti već ukucan, kao što je i tvoj bio.
Link to comment
pop3.sbb.rs i smtp.sbb.rsAko si nepovratno zaboravio password, moraćeš da nazoveš call centar i daš br.ugovora i korisničko ime (možeš sve to da PM-uješ i adminima na sbb forumu).Ubuduće pamti (i zabeleži na sigurno) password a ako ga zaboraviš,nemoj bez veze da nagađaš.Postoji malo portable programče po imenu Password Revealer, ima samo 65KB, služi da skine one zvezdice s passworda, kad je isti već ukucan, kao što je i tvoj bio.
Hvala. Resio sam problem oko maila. Sad radi. Lozinku sam...pa, pogodio, iz nekoliko pokusaja. :D Jbg, na sajtu SBB-a kazu kako lozinka pise na ugovoru koji smo potpisali sa SBB-om, ja se ubi gledajuci, i nema. Ali, dobro, nekako se snadjoh.Treba li jos nesto da se podesava oko internet konekcije (nevezano za mail), itsl.? Edited by Sludge Factory
Link to comment

Kada pokrenem neku pesmu direktno iz Soulseeka muzika krene, al nema plejera!Nemam pojma odakle se zvuk čuje, pa samim tim ne mogu da ga zaustavim, što zna biti jako nezgodno kada se radi o nekom sešnu od sat vremena koji hoću samo malo da čujem, a posle gledam i slušam neke druge stvari. Ni u task manageru nema ničega među Applications. Ovo mi se dešava samo na Win7, inače se na dvoklik automatski diže default player, lakše nego sam da pokrećeš, add files... Kako da provalim u čemu ga pokreće?

Edited by Idioteque
Link to comment
Hvala. Resio sam problem oko maila. Sad radi. Lozinku sam...pa, pogodio, iz nekoliko pokusaja. :D Jbg, na sajtu SBB-a kazu kako lozinka pise na ugovoru koji smo potpisali sa SBB-om, ja se ubi gledajuci, i nema. Ali, dobro, nekako se snadjoh.Treba li jos nesto da se podesava oko internet konekcije (nevezano za mail), itsl.?
Misliš zbog yu→rs?Jok.
Link to comment
Kada pokrenem neku pesmu direktno iz Soulseeka muzika krene, al nema plejera!Nemam pojma odakle se zvuk čuje, pa samim tim ne mogu da ga zaustavim, što zna biti jako nezgodno kada se radi o nekom sešnu od sat vremena koji hoću samo malo da čujem, a posle gledam i slušam neke druge stvari. Ni u task manageru nema ničega među Applications. Ovo mi se dešava samo na Win7, inače se na dvoklik automatski diže default player, lakše nego sam da pokrećeš, add files... Kako da provalim u čemu ga pokreće?
Baci pogled na Volume Mixer.. on bi ti trebao to odati.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...