Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

E 'vako, posto je meni PPP ekvivalent za prvu pomoc, molim za istu! Nije da mi je momak mnogo nezreo sa svojih 26 godina :) ali znam da bi mu Sony Playstation 3 bio najbolji poklon za rodjendan! A posto je moj budzet studentski mislim da se ne bi bunio ni da dobije neki dobar polovan! Nije da je i takav dzabdzabdzabe ali ako vi, prijatelji, imate nekog svog coveka, bila bih vam jako zahvalna iako vam to, pretpostavljam, i ne znaci nesto! :)I da, na netu nadjoh ovo http://www.oglasi.com/oglasi-48493-Sony-Pl...ion-3-80GB.html sto izgleda povoljnije i od svih polovnih u Srbiji! Gospodin mi je cak i odgovorio na mail (cak je cena tu jos manja) ali sam ja od onih koji nemaju poverenja u narucivanje preko interneta pa, eto, opet pitam za savet!?

Link to comment

kompjuter se mnogo usporio. preporucite neki program za tune up i kazite sta sve da odradim u tom programu.

Link to comment

Jedno plasticno pitanje...Da li bi moglo na chohanovom racunaru obogacenom sa karticom od 100 evra da se igra GTA IV ili Fallout 3 sa najbogatijim grafickim detaljima?

Link to comment
kompjuter se mnogo usporio. preporucite neki program za tune up i kazite sta sve da odradim u tom programu.
Tune Up Utilities, najnoviju verziju.
Jedno plasticno pitanje...Da li bi moglo na chohanovom racunaru obogacenom sa karticom od 100 evra da se igra GTA IV ili Fallout 3 sa najbogatijim grafickim detaljima?
S obzirom da je editovao svoj post, nemam pojma, ali evo preporucenih zahteva za obe igre:
Recommended System Requirements * Processor: Intel Core 2 Quad 2.4Ghz, AMD Phenom X3 2.1Ghz * Memory: 2 GB (Windows XP) 2.5 GB (Windows Vista) * Video Card: 512MB NVIDIA 8600 / 512MB ATI 3870
Recommended System Requirements: * Intel Core 2 Duo processor * 2 GB System RAM * NvidiaDirect X 9.0c compliant video card with 512MB RAM (NVIDIA 8800 series, ATI 3800 series)
Edited by Calavera
Link to comment

Nisam editovao, imaš konfiguraciju par postova iznad...Novo pitanje: Kartica Ati HD 4350. Ima HDMI priključak. Povezao sa HDMI na LCD TV-u. Ne fercera. Upomoć.

Link to comment
Nisam editovao, imaš konfiguraciju par postova iznad...Novo pitanje: Kartica Ati HD 4350. Ima HDMI priključak. Povezao sa HDMI na LCD TV-u. Ne fercera. Upomoć.
HDMI i monitor ili samo HDMI?
Link to comment
Pa ja bih i jedno i drugo, al ako ne može srećan bih bio i samo sa HDMI, jer sam na ivici da slomim TV.
Da li na kartici imaš dva izlaza?Ako imaš na jedan spojiš monitor, na drugi TV i:desni klik na desktop-> properties-> settings-> Klikneš na monitor sa brojem 2 i otkačiš dole extend my windows desktop to this monitor i namestiš klizačem rezoluciju koju TV podržava 1360x768 ili 1920x1080... I to bi trebalo da je to...Ako nemaš dva izlaza, baci karticu i kupi sa dva izlaza...:)
Link to comment
Da li na kartici imaš dva izlaza?Ako imaš na jedan spojiš monitor, na drugi TV i:desni klik na desktop-> properties-> settings-> Klikneš na monitor sa brojem 2 i otkačiš dole extend my windows desktop to this monitor i namestiš klizačem rezoluciju koju TV podržava 1360x768 ili 1920x1080... I to bi trebalo da je to...Ako nemaš dva izlaza, baci karticu i kupi sa dva izlaza...:)
Imam 3 :lol:Sve sam to probao odmah, naravno, al kad uprem apply... ništa. TV registruje prisustvo aktivnog HDMI priključka, al signal ne fata da jebe oca.
Link to comment
Imam 3 :lol:Sve sam to probao odmah, naravno, al kad uprem apply... ništa. TV registruje prisustvo aktivnog HDMI priključka, al signal ne fata da jebe oca.
Ako imaš tri, hdmi i VGA na mogu da rade istovremeno... Moraš monitor da spojiš na DVI preko konvertora, koji si verovatno dobio uz karticu... Pretpostavljam da je to problem...
Link to comment
Ako imaš tri, hdmi i VGA na mogu da rade istovremeno... Moraš monitor da spojiš na DVI preko konvertora, koji si verovatno dobio uz karticu... Pretpostavljam da je to problem...
Nisam dobio, jbg. Dakle, VGA-DVI konvertor mi treba, pa će onda da ide slika na HDMI takođe? Ole! Živ bio :DP.S. Ako iščupam VGA, baciće sliku na HDMI? Hoću da proverim jel šljaka.
Link to comment
Pa ja bih i jedno i drugo, al ako ne može srećan bih bio i samo sa HDMI, jer sam na ivici da slomim TV.
DVI i HDMI su na ATI karticama obično mutually exclusive - ili ili (vrlo moguće zbog HDCP-a, ali nisam 100% siguran).Oboje je moguće ako imaš dva DVI-ja, recimo, pošto je jedan od njih mapiran na HDMI, a drugi slobodan za monitor ili drugi TV (ako ubodeš DVI-HDMI adapter).Ako priključiš samo jedno od njih trebalo bi da radi iz cuga (bez obzira da li je samo monitor ili samo tv). Ako na početku radi (tj, vidiš onaj početni boot screen gde broji memoriju, diskove i sl, možeš da uđeš u bios itd), ali ne radi kako treba kad se digne operativni sistem - onda je podešavanje u drajveru/windowsu problem. Ako ne vidiš ništa od paljenja, moguće je da karta/kabl/nešto drugo nije ispravno.
Link to comment
P.S. Ako iščupam VGA, baciće sliku na HDMI? Hoću da proverim jel šljaka.
Bata pojasnio... Jel' šljaka?Edit: Pa nije baš pojasnio... Koliko se ja sećam VGA I HDMI čine jedan izlaz, a DVI je drugi... Mrzi me sad da tražim specifikacije, ali sam gotovo siguran da je tako, i da zato ne može da oba budu aktivna... DVI izlaz, sa bilokojim drugim može... Edited by radisa
Link to comment
Oboje je moguće ako imaš dva DVI-ja, recimo, pošto je jedan od njih mapiran na HDMI, a drugi slobodan za monitor ili drugi TV (ako ubodeš DVI-HDMI adapter).
Ima VGA, DVI i HDMI. Meni monitor (Samsung 2243nw) ide u VGA.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...