Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Treba mi alat u kojem mogu da batch procesuiram *.png fajlove i da on izbacuje *.ico fajlove.Ima li neko ideju?
Hm, radio sam to sa FastStone ImageViewerom, ali treba pogledati (nemam ga sad pri ruci) da li podržava ico kao izlaz; kao ulaz podržava sigurno, kao i milion drugih formata, ali output je nešto manja lista formata, ako me sećanje ne vara. Pri batch obradi može da se radi i sve ostalo, da rinejmuje fajlove, risajzuje, kropuje, rotira, prave okviri, lupa watermark...
Link to comment
Treba mi alat u kojem mogu da batch procesuiram *.png fajlove i da on izbacuje *.ico fajlove.Ima li neko ideju?
Rešio: IconSushiČak ima i mogućnost da automatski kreira .icl fajlove (icon library). Sjajno. Edited by Svarog
Link to comment
dajte babi link za konvertor kodnih rasporeda. imam novi računar, a nisam ga bekapovala. fala unapred.
Nema frke, samo baba mora da kaže kakav konverter, kakvih kodnih rasporeda?Ako ti treba konverzija YUSCII - CP1250, to se može odraditi uz pomoć makroa (mislim da ovde ima jedan) a ako ti treba ćirilica2latinica ili latinica2ćirilica, onda pogledaj ovde.
Link to comment

Treba da kupim novi procesor za AM2 socket. Matična je Asus M2V, a procesor koji ide u penziju je Sempron 3000+...Neodlučan sam... Ima li nekih predloga?

Link to comment

(*ebe me kvotovanje na ovoj temi)---Ono što imam je neka vrsta kataloga od oko 1500 stavki od kojih svaka ima još po 15-ak stavki i jednu do dve slike.Može li access da radi i sa slikama?---Naravno, (skoro) sve moderne baze podržavaju BLOB (binary large objects) polja u koja možeš da staviš sliku, audio fajl, dokument (doc, pdf...) ili bilo koji drugi fajl ili deo fajla. Ako je taj katalog za internu potrebu, onda je access (ili nešto slično ok). Ako je za eksternu, ja bih od toga napravio web prezentaciju, em da može online biti dostupna, em da može kao html statički da se exportuje na cd.---Ima li neki foolproof html WYSIWYG maker?---I da i ne. Ako zazelis nesto previse kompleksno, naradices se, a i tesko da ces uspeti u onom shto si zamislio.----Kompleksno je samo u količini podataka.Nikakve munje, flešovi, skripte...

Link to comment

Coffecupov HTML editor ti je mogucnost, kao shto je recheno, kao i Dreamweaver. Ako ti ne treba nishta vishe od jednostavnog izgleda (tj. ako izgled i nije bitan), odradice ti posao. Nisam nikad ozbiljno koristio bilo koji, a Dreamweaver ne bih video bar jedno 4 godine, da jedan kolega ne koristi kao editor :D. Mogu oni svashta, ali sam uvek imao utisak da za neshto iole ozbiljnije morash da ozbiljno nauchish kako da radish u njemu, a u tom sluchaju uchenje HTML-a i CSS-a mi je bilo daleko logichnije.

Link to comment
Nema frke, samo baba mora da kaže kakav konverter, kakvih kodnih rasporeda?Ako ti treba konverzija YUSCII - CP1250, to se može odraditi uz pomoć makroa (mislim da ovde ima jedan) a ako ti treba ćirilica2latinica ili latinica2ćirilica, onda pogledaj ovde.
tolki čovek, a ne čita misli <_< na baš ovaj sam i mislila, no me mrzelo da pišem. hvala :) Edited by MaryPoppins
Link to comment

OK, jedno možda čudno pitanje, al da probam.Na poslu sam slučajno aktivirao sticky keys i ne mogu da ga deaktiviram. Poziva se kada 5 puta šift pritisnete relativno brzo. To mi prave ŽESTOKE probleme u radu sa programom koji na poslu koristim, tipa na alt-tab ne stoje otvorene aplikacije, već se jednostavno pojave, stoje sekund dva, i nestanu, pa onda moram da budem jako brz i precizan da nabodem onu koju želim da aktiviram, nadam se da me razumete.Ja u suštini nisam siguran 100% da je u pitanju sticky keys, ali problemi su od tada nastali, tako da mislim da je to to. Uglavnom, neki drugi način da ih deaktiviram, jer taj standardni (5 puta šift i cancel) jednostavno ne rade.

Link to comment
OK, jedno možda čudno pitanje, al da probam.Na poslu sam slučajno aktivirao sticky keys i ne mogu da ga deaktiviram. Poziva se kada 5 puta šift pritisnete relativno brzo. To mi prave ŽESTOKE probleme u radu sa programom koji na poslu koristim, tipa na alt-tab ne stoje otvorene aplikacije, već se jednostavno pojave, stoje sekund dva, i nestanu, pa onda moram da budem jako brz i precizan da nabodem onu koju želim da aktiviram, nadam se da me razumete.Ja u suštini nisam siguran 100% da je u pitanju sticky keys, ali problemi su od tada nastali, tako da mislim da je to to. Uglavnom, neki drugi način da ih deaktiviram, jer taj standardni (5 puta šift i cancel) jednostavno ne rade.
Nisi probao : "Start", "Settings", "Control Panel", "Accessibility Options", 'Keyboard" i uncheck "Use StickyKeys".
Link to comment
Treba da kupim novi procesor za AM2 socket. Matična je Asus M2V, a procesor koji ide u penziju je Sempron 3000+...Neodlučan sam... Ima li nekih predloga?
Do koliko para?Sta ti je primarna funkcija racunara?
Link to comment
Nisi probao : "Start", "Settings", "Control Panel", "Accessibility Options", 'Keyboard" i uncheck "Use StickyKeys".
Hvala, ali Probao... To baca poseban veo misterije na ceo sluchaj :)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...