Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Skinuh DVD iscekpan na 45 malih fajlova od po 100 mega, e sad, ekstenzija im je adsmThe_Godfather_2.part1of45.adsmThe_Godfather_2.part2of45.adsm...The_Godfather_2.part45of45.adsmIma li neko pojma kako da prvo spojim pa ekstraktujem DVD ili ISO fajl iz ovih čuda? Guglam kao mahnit, neki kažu da je ovo mac/netware backup app extension, drugi da je neki windows backup extension, ali kao da niko ne govori eksplicitno "Evo, skinite ovo, s ovim se otvara i spaja".

Link to comment
Skinuh DVD iscekpan na 45 malih fajlova od po 100 mega, e sad, ekstenzija im je adsmThe_Godfather_2.part1of45.adsmThe_Godfather_2.part2of45.adsm...The_Godfather_2.part45of45.adsmIma li neko pojma kako da prvo spojim pa ekstraktujem DVD ili ISO fajl iz ovih čuda? Guglam kao mahnit, neki kažu da je ovo mac/netware backup app extension, drugi da je neki windows backup extension, ali kao da niko ne govori eksplicitno "Evo, skinite ovo, s ovim se otvara i spaja".
"Evo, skinite ovo, s ovim se otvara i spaja".
Link to comment

Jel' pametno da jedan excel dokument (stvarno sadrži mnogo njasra u sebi, ali mi je potrebno) bude veličine 200-300MB?Plašim se da mi se ne zakuca i da jednom neću moći da ga otvorim.Da ga splitujem na nekoliko?Edit:Sve zaboravim da pitam.Nisam pazio na času. Kome treba dati dušu/dupe/dolare da dobijem potpis/naziv/statement ispod slike?

Edited by ion
Link to comment
Jel' pametno da jedan excel dokument (stvarno sadrži mnogo njasra u sebi, ali mi je potrebno) bude veličine 200-300MB?Plašim se da mi se ne zakuca i da jednom neću moći da ga otvorim.Da ga splitujem na nekoliko?
Iskreno rečeno, to je malo masno. Kada količina podataka pređe neku količinu, podaci se prebacuju u bazu; ako mora na istoj osnovi da ostane, razmišljati o tome da se podaci prebace u Access (ili eventualno mssql, ima mala free varijanta), pošto bi velika većina makroa u VBA kodu trebalo i dalje da radi (eventualno uz neke modifikacije), a baza bi toliku količinu podataka trebalo bolje da podnese od excela. Plus što očekujem da već ima programčića ili makroa koji rade takav transport excel->access.
Link to comment

upravo shvatam da mi je izgleda riknuo eksterni hard - WD passportbile su fotke na njemuzenin macbook ga uopste ne vidimoj PC ga vidi samo u vidu poruke new USB hardware found i cim ga zabodem dize prompt za install new hardware ali ga u my computer ne vidista mi je ciniti - jebo hard, zanima me samo spas podatakajel ima neka SOS sluzba u beogradu

Link to comment
upravo shvatam da mi je izgleda riknuo eksterni hard - WD passportbile su fotke na njemuzenin macbook ga uopste ne vidimoj PC ga vidi samo u vidu poruke new USB hardware found i cim ga zabodem dize prompt za install new hardware ali ga u my computer ne vidista mi je ciniti - jebo hard, zanima me samo spas podatakajel ima neka SOS sluzba u beogradu
Možda, i verovatno ti je crkla samo elektronika, a ne sam hard.Ako možeš, otvori ga i nakači ga direktno u kućište, ako imaš desktop... Ako ne, nađi nekog sa eksternim kućištem, pa ga uguraj u to i probaj...
Link to comment

Isto pitanje, rikno mi je interni hard Seagate Baracuda, 500GB. Bios ga vidi, ali su cilindri i sve ostale brojke 0. Kada se mašina podigne, u storage managementu ne postoji.Našao sam ove:www.datasolutions.rsali traže 300€ da bi odradili posao. Ima li neko saznanja da se isto može odraditi za manje pare?

Edited by laki21
Link to comment
Možda, i verovatno ti je crkla samo elektronika, a ne sam hard.Ako možeš, otvori ga i nakači ga direktno u kućište, ako imaš desktop... Ako ne, nađi nekog sa eksternim kućištem, pa ga uguraj u to i probaj...
imam notebook, nemam desktop ovde.pored toga nisam siguran da to tako ide zbog velicine diska, ovo je slika:wd-passport-250gb-drive.jpgkonacno, debil sam - dajte kontakt za nekog ko ovo radi profi
Link to comment

Pitaj ove ... Oni imaju ok servis, Direct Link i BS Procesor takođe imaj odlične servise, oni su svi uvoznici, pa moraju da drže neki nivo..ali su...hm...skupi. Nema tu zezanja, sa vraćanjem podataka, ja bi reko da je 300e malo.E sad, možeš pokušati tog sigejta ručno ukucati, ideš na manual, a na njemu ili na sajtu proizvođača a po tačnom modelu, ima šta se kuca, koliko glava, cilindara(?) i to.u formatu 16 63 38913Passport, drug je saranio dva, do tad sam ih cenio, sada cenim transcend. On nije ni pokušavao da vrati podatke, niti mi je dao da se igram, baš ih saranio.Unutra je, koliko znam, 2.5" hdd, to ima jeftine kutijice pa se da probati, to može da proba i svaki veći servis.Eh da, ako imaš probaj sa drugim kablom i probaj nazad na desktopu da ga prikačiš.

Edited by Vapad
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...