Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Ima li varijante da nabodeš LAN ili baš želiš Wireless? Može da bude svašta, od najbanalnijih stvari do crkavanja rutera ili tako nečega...Preporučio bih brisanje konekcije i kreiranje iste ispočetka (cca 15 sekundi), pa ako i dalje brlja probaj da se nakačiš na ruter preko LANa kablom, možda ima neke prepreke ili uređaja koji se kolje sa time itd.
probacu to s brisanjem ako krene ozbiljnije da zeza. a za ruter- njihovi (sugavi Fastweb) ruteri su mi i ranije crkavali (ovo je 3.)- uvaljuju skart.inace, kad je krenuo da zeza wireless, probala sam da se kacim i kablom, ali nista- limited or no connectivity, ali ona prava, bez mogucnosti surfovanja. mada, spoofovala sam mac adresu preko koje se kacim putem kabla da bih mogla da koristim neki program. moguce da kabel ne fercera i zbog toga... ko ce ga znati.thanks za savet u svakom slucaju:)
Link to comment

Ima li ko iskustva sa sledećim:

Umrežena su dva računara preko switch-a i na oba je pokrenuta ista instalacija CS 1.6, Patch v21 i Fix.Na jednom računaru je moguće napraviti LAN server ali drugi mu ne može pristupiti (greška je "Microsoft Visual C++ Runtime error: abnormal termination").Takođe, na tom dugom računaru je nemoguće napraviti LAN server.Urađena je i reinstalacija CS, i reinstalacija Visual C++.U čemu je problem?WIN XP Pro, SP2 na oba. Isključen Firewall. I treba mi samo za LAN server, neće se videti spolja.
Link to comment
Sve će biti lakše kada PlatiDrug (PayPal) bude u Srbiji od 2010. godine.
Što je rekla ministarka Jasna zajedno sa još nekoliko gluposti na iFrontu. Ne mora da bude tačno, paypal se nije zvanično oglasio. I nema nikakve veze sa Amazonom.Pejsi, na Amazonu možeš da plaćaš svakom karticom koja ima 16ocifren broj napred i 3 ili 4oro cifren broj (CID), pozadi kod potpisa. Platićeš carinu i PDV ako je vrednost pošiljke veća od 20 eur. Po meni se cela operacija ne isplati, osim ako ti nije apsolutno esencijalno da dođeš do nečega što ne možeš da kupiš ovde u papiru, ili na netu u digitalnoj formi.
Link to comment

da se zamene, whatever, ne razumem se u elektroniku toliko.poenta je da je problem u njima, šta tu tačno treba da se popravlja/menja i kako, mene to ne interesuje..

Link to comment
Što je rekla ministarka Jasna zajedno sa još nekoliko gluposti na iFrontu. Ne mora da bude tačno, paypal se nije zvanično oglasio. I nema nikakve veze sa Amazonom.Pejsi, na Amazonu možeš da plaćaš svakom karticom koja ima 16ocifren broj napred i 3 ili 4oro cifren broj (CID), pozadi kod potpisa. Platićeš carinu i PDV ako je vrednost pošiljke veća od 20 eur. Po meni se cela operacija ne isplati, osim ako ti nije apsolutno esencijalno da dođeš do nečega što ne možeš da kupiš ovde u papiru, ili na netu u digitalnoj formi.
Ne želiš valjda sugerisati da će jedna demokratski izabrana predstavnica naroda zadužena za telekomunikacije i informatiku da iznosi laži? :o Elem, naravno, nezavisno od toga, Visa Virtuon može sasvim lepo da posluži prilikom naručivanja knjiga. Kako Pejsiju pare nisu problem toliki u odnosu na to da dotične knjige ovde ne može naći, verovatno će mu biti OK da plaća malo skuplju poštarinu. Jbg, neki iznos od npr. 15 evra ne mora biti puno ako je baš ta i ta knjiga potrebna, a nema drugog načina da se nabavi, iako ona možda na Amazonu košta 5 evra, pa plaćanje dodatnih 10 evra izgleda kao namet na kijamet.
Link to comment
jel mozete da mi preporucite neki program za shutdown kompjutera posle odredjenog vremena?
Na kom operativnom sistemu?Ako je XP, dovoljno je da u prompt ukucaš shutdown -s -t xxgde je xx broj sekundi, recimoshutdown -s -t 3600 će ti ugasiti komp za sat vremena.Ukoliko je Vista, preporučujem gedžet SysSheduler.
Link to comment
Ne želiš valjda sugerisati da će jedna demokratski izabrana predstavnica naroda zadužena za telekomunikacije i informatiku da iznosi laži? :o
Ma ne laže ona namerno, prosto ne zna, mukica :( Virtuonke verujem da rade, kao i sve kreditne kartice - Vise Electron i Maestro pseudokartice (aka ključevi za ATM) ne rade, fali im validan CID.
Link to comment

''Porodični'' PC mrzi mog oca. Iz nekog razloga regularno posle izvesnog vremena od reinstaliranja sistema (XP) počne da ignoriše samo i isključivo njegov user account. Tj, tata može da se uloguje i da koristi sve normalno, ali iz mog naloga, maminog, ''gostinjskog''.. uopšte ne može da mu se pristupi iako NIJE private i nema ni šifru niti bilo šta slično. Svi accounti su administratori osim gosta (logično) a samo ja imam password i docs su mi na private.Njegov se acc uopšte ni ne izlistava kad otvorim foldere sa strane a ni iz start up-a, samo se vidi njegov folder kad uđem na C: pa u Documents'n'Settings a i tad ne dozvoljava pristup, kaže ''******'s documents is not accessible. Access is denied''Ne verujem da je on nešto sjebao jer koristi samo firefox za internet, šah i ponekad neku drugu igricu. Ja matorom kompu jedva da i prilazim, i to uglavnom kad seniori nešto zakmekaju da ''nešto neće''. Ovaj problem se, kao što rekoh, već javljao par puta, reši se reinstaliranjem windowsa, i to samo njemu. Ime foldera je normalno, nema čak ni neka naša slova sa kukicama ili slično pa da pomislim da je zbog toga.E zna neko šta može da bude u pitanju?

Link to comment
''Porodični'' PC mrzi mog oca. Iz nekog razloga regularno posle izvesnog vremena od reinstaliranja sistema (XP) počne da ignoriše samo i isključivo njegov user account. Tj, tata može da se uloguje i da koristi sve normalno, ali iz mog naloga, maminog, ''gostinjskog''.. uopšte ne može da mu se pristupi iako NIJE private i nema ni šifru niti bilo šta slično. Svi accounti su administratori osim gosta (logično) a samo ja imam password i docs su mi na private.Njegov se acc uopšte ni ne izlistava kad otvorim foldere sa strane a ni iz start up-a, samo se vidi njegov folder kad uđem na C: pa u Documents'n'Settings a i tad ne dozvoljava pristup, kaže ''******'s documents is not accessible. Access is denied''Ne verujem da je on nešto sjebao jer koristi samo firefox za internet, šah i ponekad neku drugu igricu. Ja matorom kompu jedva da i prilazim, i to uglavnom kad seniori nešto zakmekaju da ''nešto neće''. Ovaj problem se, kao što rekoh, već javljao par puta, reši se reinstaliranjem windowsa, i to samo njemu. Ime foldera je normalno, nema čak ni neka naša slova sa kukicama ili slično pa da pomislim da je zbog toga.E zna neko šta može da bude u pitanju?
Take ownership
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...