Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

palim komp, podize se sistem i pojavljuje se My Documents folder otvoren na desktopu :ph34r::wacko: shta je to?hvala
Virus, i ja sam zakacio to prosle godine. Secam se da mu NOD nije mogao nista ali je racunar vec bio zreo za novu instalaciju pa sam ga se tako i resio. Ujedno mi je pravio neke .exe sa ikonicama win foldera po disku i usb memoriji.Edit: video sam to na dosta racunara u poslednje vreme izgleda da je uzelo maha. Edited by Low-Life
Link to comment

Dobih laptop cool.gif od familije ... al onda vidjeh 1 problemcic ... Naime, na njemu je Linux Sabayon 4 E sad, posto Linux uopste ne poznajem, rad sam bio da instaliram XP. U BIOSu stavim boot uredjj CD, ubacim burabilni XP disk. Pise pressa any key... pritisnem... I onda non stop stoji crni ekran, nema nikakve promjene. Uopste ne pocinje Win Setup.Sve sto znam od Linuxa je to da vidim da ima jedna particija koja nije sistemska. Vidim da je stavljana neka muzika, igrice, ovo-ono... Posto ima zanimljivih stvari, rad bih bio da ta particija ostane i dalje a da na ostalo ide XP.Nadam se da ce mi neko uspjeti pomoci, jer nemam ni vremena ni volje da se borim sa Linuxom jer mi za posao treba iskljucivo W$Hvala unaprijed svima

Link to comment
to je to i USB mi je sjebao, ali sam njega ocistio...tvoj savet reinstalacija? (kako cu se smoriti :( )
Ček, ako je neki bezazlen virus i jedina posledica je otvaranje My Documents foldera kod paljenja sistema, što bi se cimao? :huh: Da je neki opasan, pa ajde, ali dosta se buke i dževe diže oko totalno bezazlenih i bezopasnih stvari. Ukoliko drugih posledica nema, zašto ne bi odložio totalan remont za neku bolju priliku.
Link to comment

hvala za ove savete oko amazona! sad sam u procesu vaganja.zapravo, najbolja je varijanta da ti neko doturi knjigu sa lica mesta, ali to nije uvek opcija. imaću još pitanja oko internet kupovine.....hvala"!

Link to comment

Nije bas jasno (barem meni) tacno sta je u pitanju, Valk, ali ovako napamet bih na brzinu napravio novi nalog za tatu. Pre toga, on bi trebalo da se uloguje u svoj stari nalog i prebaci sve od fajlova sto ima na FAT formatirani USB drajv, tako da ti fajlovi posle mogu normalno da se koriste sa bilo kog naloga. A taj misteriozni nalog kome ne moze da se pristupi (niti se cak vidi kad se ulogujes kao administrator, ako sam te dobro razumeo - sto bi bilo, da kazem, vrlo neobicno) mozete prosto da zaboravite.

Link to comment

Dobro si me razumeo, svi smo administratori a ni iz čijeg naloga ne može da se uđe u njegov jer pokazuje da folder ima 0 bajta i Access denied. Čak se ni ne vidi kad otvorimo My Computer, iz one slike kad su izlistani svi doc's, hard & optical drives.. Samo se vidi njegov folder kad se uđe na C-Docs'n'Setts. Naglasila sam da nema password uopšte. Nije meni problem da uradim kopiranje accounta, to bi rešilo stvar, mada sam ubeđena privremeno, pošto (kao što sam naglasila), ovo se kontinuirano dešava SAMO njegovom nalogu. U nalogu, btw, nema ništa što bi ga havarisalo. Prilično misteriozan slučaj, i to je ono što me kopka :)Fala na pokušaju da pomogneš, ipak ću kopirati nalog. Ili ću da reinstaliram komp, svakako mu je vreme.

Link to comment
Dobro si me razumeo, svi smo administratori a ni iz čijeg naloga ne može da se uđe u njegov jer pokazuje da folder ima 0 bajta i Access denied. Čak se ni ne vidi kad otvorimo My Computer, iz one slike kad su izlistani svi doc's, hard & optical drives.. Samo se vidi njegov folder kad se uđe na C-Docs'n'Setts. Naglasila sam da nema password uopšte. Nije meni problem da uradim kopiranje accounta, to bi rešilo stvar, mada sam ubeđena privremeno, pošto (kao što sam naglasila), ovo se kontinuirano dešava SAMO njegovom nalogu. U nalogu, btw, nema ništa što bi ga havarisalo. Prilično misteriozan slučaj, i to je ono što me kopka :)Fala na pokušaju da pomogneš, ipak ću kopirati nalog. Ili ću da reinstaliram komp, svakako mu je vreme.
Jesi li probala da tom folderu dodeliš premission za tog usera ? (c:\documents and settings pa desni klik properties, pa security tab, pa add, pa ukucaj ili ime tatinog usera i dodeli dole full acces ili everyone i dodeli dole full acces)... Možda je neko sranje oduzelo prava pristupa tom folderu...
Link to comment

Ako ti je to XP Pro (nadam se), ne moras nista da kopiras. Idi na My Computer, klikni desnim tasterom, izaberi Manage. Otvorice se Computer Management. Tamo imas Local Users and Groups. (Kad si vec tamo, mozes da desnokliknes na tatin account i proveris u kojim opcijama se razlikuje od ostalih, ako se razlikuje - posebno obrati paznju na tab 'Member Of'). Tu mozes da desnokliknes u prazno, izaberes New User... i kreiras nalog kakav zelis (sa passwordom ili bez). E, ako je XP Home, onda nema bas toliko kontrole nad Userima.Malo sam se igrao sa mojim virtuelnim XP-om, uglavnom da bi administratorima bilo onemoguceno da vide fajl nekog korisnika, on mora izricito da izabere opciju "Deny" (Desni klik na fajl, Properties >> Security, izaberes nalog administratora, i pod Permissions izaberes "Deny" - XP ce da se buni, ali ce da prihvati). E sad, kad admin pokusa da cita tako zasticeni fajl (moze to da bude i folder, i ceo thread foldera), onda ce da dobije poruku "Access is denied". Medjutim, admin takodje moze da desnoklikne na fajl, ode na Properties, klikne na Security tab (XP ce da se buni i kaze da nemas permissions da to diras, ali mozes da 'take ownership'). Na tom Security tab-u ce sve biti 'zasivljeno', tj. ne moze da se aktivira, osim "Advanced" dugmenceta. E, tamo odes, izaberes Owner tab, onda sa liste izaberes admina za koga zelis da postane Owner, OK i OK. Ponovo desnokliknes na isti fajl, odes na Properties >> Security i tamo de-checkiras Deny permission i voila! Imas pristup. Admin = Bog.

Link to comment

Sad sam na poslu pa napamet pričam - sve sam to probala, u comp. manag. se njegov user uopšte ne razlikuje od ostalih, dakle ima sva ovlašćenja kao i admin.Security tab uopšte nema, ima general, sharing i customize. Sad gledam ovde na poslu ima tog taba. HM!Windows mi jeste XP pro, za Vistu mi kućni komp nije dovoljno jak.Mislim da nekako moram prvo da isključim simple sharing na XP-u a đubrence neće da se digne iz sejf moda. Aj kad dođem kući igraćemo se :s_w:

Link to comment

OK, ako nije XP Home (gde ne moze da se izgasi Simple File Sharing). Znaci, to moras iz admin naloga u Windows Exploreru (Tools>Folder Options>View tab, poslednja opcija na listi). Uncheckiraj ga tamo, i treba da se pojavi Security tab u file properties.

Link to comment
Ovde na poslu mi em čekirano simple file sharing em imam security tab :huh: jesi siguran da su u vezi to dvoje?
Siguran k'o svajcarska banka. Na poslu ti je kompjuter ocigledno clan domena, a na XP Pro sistemu koji je u mreznom domenu ukljucivanje (i iskljucivanje) Simple File Sharinga nema nikakvog efekta (radi samo na kompjuterima clanovima workgroups, kao i samostalnim masinama).Ocekuj drugaciju sliku kada dodjes kuci. Edited by Indy
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...