Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

3 hours ago, renne said:

pa bitno je, vrlo, jel, jelte, zakoni moraju biti usklašeni sa zakonima eu

Само, чињеница да неки закон није усаглашен са ЕУ не чини га неважећим. Ми морамо да поштујемо наше законе. 

 

Чак и неуставни закон мора да се поштује док не буде формално утврђено да није у сагласности са уставом.

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

 

Microsoft smatra. (Mislim, ko njih šiša, ali čisto da ne bude zabune...)

Hm? Zašto onda ne gone te što ih prodaju? Ili ih gone? Nisam (doduše ni tražio) naišao na njihov stav o tome, ali mi nije jasno zašto bi oni smatrali to piraterijom?

Jesu prodali ključ? Jesu. Šta njih briga šta će dalje biti sa njim ako se ne koristi na više od jedne instalacije?

Ako su ih delili nekom za džabe, pa taj ih posle prodavao, sigurno nisu to radili iz altruističkih pobuda već zbog nekog (finansijskog, naravno) interesa.

 

Ne polemišem sa tobom, nego uopšte.

Link to comment

Ključevi su različitog porekla, neki su sa sivog tržišta (Kina?), neki su kupljeni ukradenim kreditnim karticama (odakle su dospeli na dark web, gde se to može kupiti na veliko), a dosta ih je iz licenci na veliko (volume licence) koje nisu namenjene individualnoj prodaji. MS ne proganja ovo valjda jer ih je previše, ali zato povuče ključeve za koje identifikuje da nisu kupljeni onako kako oni to žele (recimo, kad se identifikuje da su kupljene ukradenom kred. karticom.) 

 

Mislim da MS nikada neće progoniti individualne korisnike ovako pribavljenih ključeva, ali svejedno ne bih to preporučio. Pre bih savetovao (mislim i kao forumski drug, a i kao IT podrška) da se koristi Libre Office koji - premda uvek izgleda kao siroti rođak MS Officea - ipak radi posao za većinu stvari koje "obični" korisnici rade. Ili možda Google Docs, ili tome sl, zavisno od ličnih preferenci.

Link to comment
10 minutes ago, renne said:

Ja sam nekoliko takvih ključeva kupio odavno, i to funkcioniše bez ikakvih problema

 

Funkcioniše (po onom što sam video onlajn, cca 95% - znači u velikoj većini slučajeva), ali sve je počelo od pitanja "da li je legalno" (to nije.)

 

PS. Ovo je odlomak negativnih reakcija nekih kupaca tih ključeva, doduše kao što rekoh ogromna većina je dala pozitivnu ocenu.

 

Spoiler

feedback.png

 

Link to comment
7 hours ago, Mil@n said:

Da li je neko imao iskustva sa ransome virusom koji pretvara sve foldere u foldere sa .topi ekstenzijom te traži pare da se ista ukine?

 

 

 

Nadam se da imaš bekap.

Link to comment

Gde mogu da kupim disk sa windows 7 ultimate ili windows 10?

 

Otisao mi skroz windows 7 a nemam disc za njega,ne da mi ni opciju repair computer,samo se pokrene,na blic mi se pojavi plav ekran i restartuje se.

Link to comment
13 minutes ago, Bogotac said:

Gde mogu da kupim disk sa windows 7 ultimate ili windows 10?

 

Otisao mi skroz windows 7 a nemam disc za njega,ne da mi ni opciju repair computer,samo se pokrene,na blic mi se pojavi plav ekran i restartuje se.

Takodje,pojavi mi se windows error recovery ali mi ne da kliknem na prve 3 opcije medju kojima je i repair your computer

Link to comment

  

On 4.2.2020. at 22:50, napadaj said:

 

http://www.poreskauprava.gov.rs/sr/o-nama/softver/legalnost.html

 

"Dalje, poreski inspektor proverava legalnost softvera u zavisnosti od vrste softvera i proizvođača softvera. Dakle, inspektor u postupku kontrole se pridržava pravila koje je propisao proizvođač softvera, te na primer proverava pravilnost instaliranog Windows operativnog sistema, office, aplikacija, razvojnih alata, pravilnosti instaliranog softvera kroz nabavku licenci putem ugovora o količinskom licenciranju, zatim softvera kroz nabavku serverskih i pristupnih licenci, proverava originalnu ambalažu za instaliran softver, CD medije, sertifikate, upoređuje i proverava serijske brojeve, postojanje hardlock-ova (na primer: hardverski ključ- USB) i druga pravila nabavke softvera i na kraju proverava račune - fakture o kupljenom softveru".

 

 

Jefitni ključevi koji se kupuju preko interneta nisu namenjeni za prodaju i uglavnom se radi o ključevima iz partnerskog MS programa ili MS imagine, ključevima za developere itd, pa su takve kupovine i korišćenje tako pribavljenog softvera nelegalni.

 

 

U suštini, nelegalno je i kada fizičko lice na taj način kupi softver, ali Poreska uprava ne ide po kućama da kontroliše naše računare, tako da možemo da koristimo takve licence bez ikakvog straha, dok kod pravnih lica i preduzetnika nije tako.

 

 

 

Lupetaju, ali muka je što mogu da naprave problem kad uđu u firmu idioti. Aktivirani Windows je legalan, tačka.

 

 

 

On 4.2.2020. at 23:15, Indy said:

Ako pogledaš po internetu, dosta ima onih koji kažu da im je MS proizvod (tako kupljen) prestao da radi posle nekog vremena.

 

Ja sam moj W10 kupio za 5$ pre oko 5 godina i pisao sam o tome (još je Bata Ilić bio ovde tada). Još uvek veselo radi, čak sam, u međuvremenu, promenio hardver i uspeo da ga reaktiviram, iako je retail licenca (što MS dozvoljava već nekoliko godina).

 

Bahata marva iz poreske da se malo nosi.

 

Sve i da crkne (a neće) kupiću novi za par dolara i opet se onoliko isplati, svi ti KMS-ovi su totalno nepouzdani, a moguće i prenosnici virusa.

 

On 5.2.2020. at 13:23, Host said:

Indy je, naravno, u pravu. Besmisleno je rizikovati reputaciju firme zbog ustede od 100 evra. Za privatne potrebe je ok. 

 

Reputaciju firme u Srbiji će dovesti u pitanje poreska? Pa oni će te zajebavati za recimo protivpožarni aparat ako ništa drugo ne nađu.

Link to comment
1 hour ago, Bogotac said:

Gde mogu da kupim disk sa windows 7 ultimate ili windows 10?

 

Otisao mi skroz windows 7 a nemam disc za njega,ne da mi ni opciju repair computer,samo se pokrene,na blic mi se pojavi plav ekran i restartuje se.

 

Možeš Windows 10 da skineš odavde i napržiš na DVD ili još bolje instaliraš na USB koristeći program kao rufus.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...