Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Sa PCa nece da ide nigde sem na googlove strane (ili Microsoftove) mada i YT ne otvara.

 

Od jutros me zeza, evo sa laptopa radi, sa telefona radi, ali PC ne otvara nista (pise "page can be reached" za bilo sta, FB, oglase, ama bas sve sem googlea)

 

pomagajte

Link to comment

Ocistim hard tj. C particiju od gluposti i vidim da im 20GB slobodno, ugasim komp, legnem da spavam, ujutru upalim komp, vidim 17GB free. WTF?!

Link to comment

Jer™ komplikovano da se podigne sajt na hostovan server?

 

Napravio sam svoj sajt koji radi na suho, sada treba dda ga dignem na svoj loopia nalog. Mogu sam ili mi treba neki strucnjak za to?

 

 

Edited by Caligula
Link to comment

Sve zavisi koliko ti je komplikovan sajt. Ako nema neki dinamičan sadržaj, bazu podataka iza i tako to, trebalo bi da je prilično jednostavno, kod tih kao loopia je obično već sve unapred podešeno.  

Link to comment
3 hours ago, Caligula said:

Jer™ komplikovano da se podigne sajt na hostovan server?

 

Napravio sam svoj sajt koji radi na suho, sada treba dda ga dignem na svoj loopia nalog. Mogu sam ili mi treba neki strucnjak za to?

 

 

U tom njihovom cpanelu dodasj domen i kreiraj nalog za sajt (baza i dr, ako ima, zavisno sta si slozio) a onda sa bilo kojim ftp uploadujes sajt/ fajlove. Jednostavno sve, ali drla hosting. Imaju nasu podrsku pa trazi da ti daju korak po korak uputstvo.

Link to comment
Jer[emoji769] komplikovano da se podigne sajt na hostovan server?
 
Napravio sam svoj sajt koji radi na suho, sada treba dda ga dignem na svoj loopia nalog. Mogu sam ili mi treba neki strucnjak za to?
 
 
Da si onomad platio pasulj košto nisi, sad bi već sve bilo odrađeno
Link to comment

Postavio sajt, jebe kevu, nije jos gotov btw. pa nije public.

 

E sad, ne znam kako mogu da sherujem fajlove, link na video i slicno a da ne trazi password klijentu kome saljem na primer link na okacenu PDF prezentaciju ili video?

 

Trazio po podesavanjima u kontrol panelu, nema

Edited by Caligula
Link to comment

Pa izadje ne direktan link www.sajt.com/public/video.TVC.mp4    nego   www.sajt.com/@loopia cluster/public/video.TVC.mp4

 

i izadje prozorche za lozinku za loopiu

 

verovatno PDF ili MP4 mora da bude integrisan u sajt pa da odatle vadim linkove?

 

Tipa hocu u mailu da saljem link na PDF a da ne kacim to na wetransfer i slicno, nego da sa mog servera skida

 

Edited by Caligula
Link to comment

Što bi uopšte hostovao fajlove za klijenta na web hostingu?

Koristi Dropbox, OneDrive ili već nešto za tu namenu, tu možeš da konfigurišeš tisuću parametara (folder za svakog klijenta, privremene linkove sa rokom trajanja, mogu da ti vrate nazad fajlove sa izmenama...)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...