Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

On 3.5.2019. at 10:54, Marvin (Paranoid Android) said:

Drugari, pita me ortak da li u Srbiji / Makedoniji (? ne znam) ali bolje u Srbiji postoji neka gejmerska firma koja prodaje elitnije konfiguracije mašina, tj da možeš sam da sklapaš delove od finog izbora ponuđenih? Neke preferencije su mu:

 

-poštovanje garancije i servis

-da nije u vlasništvu Strica Nacije, ili Familije

 

Ja hteo da mu prvo predložim Benč, ali nisam siguran da se oni baš time bave ili prodaju uglavnom prekonfigurisane modele ili samo odvojeni hardver?

 

https://ewe.rs/

 

Ne znam vlasničku strukturu ali cene im nisu loše. Plus moj klavijaturista radi kod njih pa mi je sredio da kupim SSD i grafičku kartu po njihovoj nabavnoj ceni. To je bilo pre dve godine. I mogao sam tada (i sada)  da imam otvorene dve Chrome stranice svaka sa po dvadesetak tabova, dva playera zaustavljena na pauzu, aktivan qbittorrent i da preko svega toga pokrenem Witcher 3 na ultra podešavanjima i da igrica radi bez štucanja.

 

On me je posavetovao šta da kupim.

 

 

Link to comment
20 minutes ago, Vila Ravijojla said:

Potpuno isto mi se juče desilo ali kad sam (posle čišćenja malvera i svih trojanaca) restartovala, dobila sam ovo:

ransom.png.efb78d63ef5d7046ded1f59b28fcda74.png

i svi fajlovi mi imaju ekstenziju .SAMBO. Zvala čak i muriju (petak uveče!) za teh. kriminal, ali kažu ništa do ponedeljka. Samo su rekli da ništa ne plaćamo (mada nisam dobila koliko treba da se plati), I murija i svi koje sam zvala, kao i svi članci, kažu da ne treba plaćati (kao da bih imala da platim).

Žmuić nije oka sklopio, vratio mi koliko-toliko bar mejl.  Naravno, žena kreten nije bekapovala od pre Nove godine, s klasičnim autodestruktuvnim geslom "neće valjda mene". E pa 'oće!

Uzeše mi pola života, hakersku im familiju....

 

Takodje bez skorasnjeg bekapa, a frka mi do usiju, posao, slava u pon.. Nema spasa za te fajlove (nemam vremena da isprobavam sve te dekriptere). Uglavnom, ja sam odmah reagovao cim je pocelo divljati pa nije sve kriptovao, niti sam dobio neki note. Od jutros smjenjujem win defender, malwarebytes, kaspersky, ccleaner.. svaki sken pronadje nesto. Evo sad izgleda cisto sve. Mozes prijaviti na ovom gore linku svoj komp ako imas nesto previse vazno, ali sumnjam da ce biti od toga nesto. Inace, citam da ovi koji se zajebu pa plate - nista se ne desi. Nema fajlova i jbg :( 

Link to comment

Takođe, svi prevodi, rečnici i ina literatura nalaze se na kompu, rokovi u ponedeljak...

Hubby celu noć čistio i dekodirao (ja sam klasični korisnik, a on je mag),  kupio jutros novi hard, nekako spasao mejlove (ne sve)...Sad treba kontaktirati razne ljude i tražiti nove ulaze i pasvorde za servere, a kako ću ponovo skupiti zbirku rečnika i kniga, ne znam.

Samo znam da mi je ovo gore nego kad su mi iz kuće pokrali sve i svašta. Pomislim, šta je s onim ljudima koji imaju neku, ne daj bože, medicinsku dokumentaciju na kompu. Sad se sve to često šalje mejlom... Užas.

Srećno, sapatniče.

Link to comment
7 minutes ago, Frank Pembleton said:

Jel treba neki poseban softver za bekapovanje i spas od ovakvih napasti?

Kupi externi disk i bekapuj sam šta treba, s vremena na vreme...

 

Ima i drugih varijanti, ali ovo je najjednostavnije što možeš...

 

 

Link to comment
15 minutes ago, radisa said:

Kupi externi disk i bekapuj sam šta treba, s vremena na vreme...

 

Ima i drugih varijanti, ali ovo je najjednostavnije što možeš...

 

 

Heh ko da ja znam šta sve treba...😉 

Link to comment
2 minutes ago, Frank Pembleton said:

Heh ko da ja znam šta sve treba...😉 

Onda bekapuj sve :D

 

Ja tako, imam disk sa podacima (muzika, filmovi, slike...) i to bekapujem sve...  Plus My documents i desktop... I mirna bačka...

 

Link to comment
34 minutes ago, radisa said:

Kupi externi disk i bekapuj sam šta treba, s vremena na vreme...

 

Ima i drugih varijanti, ali ovo je najjednostavnije što možeš...

 

 

Meni je muzika jedino bitna. Imam dva terabajta muzike. Sve je to ukradeno sa neta, uglavnom od Rusa. I imam sve iskopirano na drugi HD. Neće valjda oba istovremeno da riknu.Ne zato što ne bih mogao ponovo da skinem nego zato što ima toliko toga da ne bih znao šta sve treba da skinem.

Fotke i ostalo uglavnom ne čuvam. Uvek ima neko drugi ko je fotkao i sačuvao.

Link to comment
32 minutes ago, Bujodrag said:

Meni je muzika jedino bitna. Imam dva terabajta muzike. Sve je to ukradeno sa neta, uglavnom od Rusa. I imam sve iskopirano na drugi HD. Neće valjda oba istovremeno da riknu.Ne zato što ne bih mogao ponovo da skinem nego zato što ima toliko toga da ne bih znao šta sve treba da skinem.

Fotke i ostalo uglavnom ne čuvam. Uvek ima neko drugi ko je fotkao i sačuvao.

 

Easy Disk Catalog Maker

Link to comment

Probaću, hvala.

 

Mada sam već imao neke programe da mi evidentiraju šta sve imam po folderima pa sam iz lenjosti skapirao da mi je lakše da kupim još jedan HD pa da sve dupliram.

Kupiću uskoro još jedan, od četiri kile, nek stoji, leba ne traži  :D 

Link to comment

Strašno je to sa kriptovirusima u zadnje vreme.

Jedan se sejao sa nekog servera Ministarstva prosvete koji koriste nastavnici i sa kog skidaju neka uputstva za napredni nastavu i sl.

Propala baš ozbiljna količina nečijeg rada ovde u susednom gradu.

 

Dok sam vodio računa o tome gde se šta nalazi u mojim kolekcijama, najbolje mi je služio program WhereIsIt. Sada više ne vodim računa jer se meri metrima i kubicima raznoraznih medijuma.

Stvarno vredne stvari staju mi na jednu flešku od 128GB, a ostalo brže ponovo skinem nego što pronađem kod sebe.

 

 

Edited by zmanic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...