Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

On 5.4.2019. at 20:57, Majo said:

Jel postoji neki kvaran nacin da se gleda nasa TV preko neta, dok mi je majka ovde?¿

 

Imas na bosankom olx ba, vjerovatno i na limundo i sl. IPTV strim za par €, brdo kanala. Daju za testiranje jedan dan.

Link to comment
  • 2 weeks later...

ko može da pomogne - do pre par dana sam bez problema povezivao telefone sa EONom - odnosno TVom. 

Od jutros me ne pušta da povežem YT. Ima opcija, kad kliknem on vidi EON box i krene da povezuje, al samo izbaci da ima problem sa povezivanjem. 

Ista se stvar dešava sa Google Home. Izgubio je kontrolu na EONom

 

Ima li ko rešenje? 

Link to comment

ovako kažu na drugom forum

Quote

Evo upustvo kako je kod mene CC(Chromecast) proradio.

Usao sam u Settings na boxu-u pa u Apps pa onda sam nasao "Chromecast built-in" onda sam usao u njega i obisao sledece "Clear data" i "Clear Cache" 
Restartovao box(Settings-About-Restart). I sad sve radi.


Testirao sa YT Andorid i iOS app na telefonu i sa Chrome browserom na laptop-u. Sve ponovo radi kao pre.

 

Link to comment
1 hour ago, renne said:

ovako kažu na drugom forum

 

to je to

verovatno pobrljavelo sa nekim updatom. 

Hvala puno.

 

PS sećam se da je bilo frke sa Netflixom - ja sam ga šutnuo preko wireless display opcije. Na ponekim filmovima secka, ali generalno radi. I to još u HDu

Link to comment
  • 2 weeks later...

Drugari, pita me ortak da li u Srbiji / Makedoniji (? ne znam) ali bolje u Srbiji postoji neka gejmerska firma koja prodaje elitnije konfiguracije mašina, tj da možeš sam da sklapaš delove od finog izbora ponuđenih? Neke preferencije su mu:

 

-poštovanje garancije i servis

-da nije u vlasništvu Strica Nacije, ili Familije

 

Ja hteo da mu prvo predložim Benč, ali nisam siguran da se oni baš time bave ili prodaju uglavnom prekonfigurisane modele ili samo odvojeni hardver?

Link to comment
4 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Drugari, pita me ortak da li u Srbiji / Makedoniji (? ne znam) ali bolje u Srbiji postoji neka gejmerska firma koja prodaje elitnije konfiguracije mašina, tj da možeš sam da sklapaš delove od finog izbora ponuđenih? Neke preferencije su mu:

 

-poštovanje garancije i servis

-da nije u vlasništvu Strica Nacije, ili Familije

 

Ja hteo da mu prvo predložim Benč, ali nisam siguran da se oni baš time bave ili prodaju uglavnom prekonfigurisane modele ili samo odvojeni hardver?

Imaš List.rs http://www.list.rs/gaming/konfigurator ali ne znam vlasničku strukturu...

 

Kad sam se nedvno razmišljao da ponovo uzmem desktop, gledao sam baš tu kako da ga sklepam... ALi sam posle odustao...

Link to comment
7 minutes ago, Marvin (Paranoid Android) said:

Drugari, pita me ortak da li u Srbiji / Makedoniji (? ne znam) ali bolje u Srbiji postoji neka gejmerska firma koja prodaje elitnije konfiguracije mašina, tj da možeš sam da sklapaš delove od finog izbora ponuđenih? Neke preferencije su mu:

 

-poštovanje garancije i servis

-da nije u vlasništvu Strica Nacije, ili Familije

 

Ja hteo da mu prvo predložim Benč, ali nisam siguran da se oni baš time bave ili prodaju uglavnom prekonfigurisane modele ili samo odvojeni hardver?

benč ne radi više

imaš atom.rs preko puta arene

Link to comment
6 minutes ago, radisa said:

Imaš List.rs http://www.list.rs/gaming/konfigurator ali ne znam vlasničku strukturu...

 

Kad sam se nedvno razmišljao da ponovo uzmem desktop, gledao sam baš tu kako da ga sklepam... ALi sam posle odustao...

 

4 minutes ago, renne said:

benč ne radi više

imaš atom.rs preko puta arene

 

A'ste brzi. Fala, preneću.

Link to comment

Inače, sve su te prodavnice otišle u đavola, male tavore, ili su se pozatvarale, a ove veće sad prodaju mobilne, belu tehniku, audio, sve živo. Poslednji put me je u jednoj od njih sačekala neka lepojka, bila je neverovatno ljubazna, ali kad sam joj tražio mrežnu kartu 1 gbps PCI se totalno bila izbezumila, prvi put čula za tako nešto, zvala 'stručnjaka'. Stručnjak kopao po magacinu i na kraju me odjebao.

 

U drugoj mi je prodavac ponosno objašnjavao da tablet koji preporučuje ima 8 jezgara u procesoru, a na moje provokativno pitanje kakva je prednost u odnosu na 4 je počeo da koluta očima.

Link to comment

Pokupio sam izgleda neku viruscinu. Otvarao mi browser stalno na neke divlje adrese, iskakala razna obavjestenja.. takoreci sve sto mogu zamisliti. Windows defender pronasao i obrisao 20-ak trojanaca kao, ja rucno uklonio 5-6 programa koji su se pojavili, win defender offline nista nije nasao. Skinem malwarebytes koji je nasao 376 prijetnji (pola trojanaca) na prvom skenu, pa jos 20-ak na drugom, pa jos 5-6 na 3. sve uredno karantin i brisanje, sad ne nalazi nista. Redovno restartovao nakon brisanja. Iz starapa izbrisao neki skysoft nesto bezveze. Sad ovako laicki nista ne nalazim ali mi je vecina fajlova sada sa dodanom ekstenzijom .SARUT i neupotrebljiva (normalne tezine) i malwarebytes svakih nekoliko javlja kako je blokirao website koju je pokusao trojan otvoriti.  Trenutno ide full scan sa windef, nista za sada ne nalazi. Sta bih jos mogao?

Link to comment
6 minutes ago, kipo said:

Pokupio sam izgleda neku viruscinu. Otvarao mi browser stalno na neke divlje adrese, iskakala razna obavjestenja.. takoreci sve sto mogu zamisliti. Windows defender pronasao i obrisao 20-ak trojanaca kao, ja rucno uklonio 5-6 programa koji su se pojavili, win defender offline nista nije nasao. Skinem malwarebytes koji je nasao 376 prijetnji (pola trojanaca) na prvom skenu, pa jos 20-ak na drugom, pa jos 5-6 na 3. sve uredno karantin i brisanje, sad ne nalazi nista. Redovno restartovao nakon brisanja. Iz starapa izbrisao neki skysoft nesto bezveze. Sad ovako laicki nista ne nalazim ali mi je vecina fajlova sada sa dodanom ekstenzijom .SARUT i neupotrebljiva (normalne tezine) i malwarebytes svakih nekoliko javlja kako je blokirao website koju je pokusao trojan otvoriti.  Trenutno ide full scan sa windef, nista za sada ne nalazi. Sta bih jos mogao?

Zakačio si ransomware, ja bih rekao :(

 

https://www.bleepingcomputer.com/forums/t/671473/stop-ransomware-stop-puma-djvu-promo-drume-support-topic/page-167

 

Link to comment
Just now, kipo said:

OK. Ja nisam dobio nikakav note, ili treba da potrazim. Sta sad, da probam sa ovim dekripterom ili.. ?

Nemam pojma... Samos am našao gde se pojavljuje isti problem... Indikativno je da je od juče ta extenzija...

 

Prati šta tamo piše, koliko vidim, nema nigde drugde...

 

 

Link to comment
3 hours ago, kipo said:

Pokupio sam izgleda neku viruscinu. Otvarao mi browser stalno na neke divlje adrese, iskakala razna obavjestenja.. takoreci sve sto mogu zamisliti. Windows defender pronasao i obrisao 20-ak trojanaca kao, ja rucno uklonio 5-6 programa koji su se pojavili, win defender offline nista nije nasao. Skinem malwarebytes koji je nasao 376 prijetnji (pola trojanaca) na prvom skenu, pa jos 20-ak na drugom, pa jos 5-6 na 3. sve uredno karantin i brisanje, sad ne nalazi nista. Redovno restartovao nakon brisanja. Iz starapa izbrisao neki skysoft nesto bezveze. Sad ovako laicki nista ne nalazim ali mi je vecina fajlova sada sa dodanom ekstenzijom .SARUT i neupotrebljiva (normalne tezine) i malwarebytes svakih nekoliko javlja kako je blokirao website koju je pokusao trojan otvoriti.  Trenutno ide full scan sa windef, nista za sada ne nalazi. Sta bih jos mogao?

Potpuno isto mi se juče desilo ali kad sam (posle čišćenja malvera i svih trojanaca) restartovala, dobila sam ovo:

ransom.png.efb78d63ef5d7046ded1f59b28fcda74.png

i svi fajlovi mi imaju ekstenziju .SAMBO. Zvala čak i muriju (petak uveče!) za teh. kriminal, ali kažu ništa do ponedeljka. Samo su rekli da ništa ne plaćamo (mada nisam dobila koliko treba da se plati), I murija i svi koje sam zvala, kao i svi članci, kažu da ne treba plaćati (kao da bih imala da platim).

Žmuić nije oka sklopio, vratio mi koliko-toliko bar mejl.  Naravno, žena kreten nije bekapovala od pre Nove godine, s klasičnim autodestruktuvnim geslom "neće valjda mene". E pa 'oće!

Uzeše mi pola života, hakersku im familiju....

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...