Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

SSD  nije preporučljiv za čuvanje podataka.
Zašto?
Ja bas kupila skoro zbog bekapa (fotki i video materijala), sve šta sam nalazila od preporuka je upućivalo na SSD? Maltene da ni nemaš u ponudi obični eksterni HDD po radnjama
Link to comment
1 minute ago, I*m with the pilots said:

Pa sveca mu! Toliko sam tražila po netu i pitala u dve radnje i sad ispadne to.

Pa sto nisi pitala ovde, rekli bi ti.

 

Nije frka, samo nemoj mesecima da ga drzis iskljucenog, kaci ga povremeno na komp.

Link to comment

Kako nisam pitala, pogledaj nekoliko strana unazad?!

Ne planiram da ga stalno palim, već jednom-dvaput mesečno nakacim, prebacim fotke i bitna dokumenta, to je to.

 

Edit: nije bila ova tema, imamo više tema za pitanja? Ne nalazim sad na telefonu. Edit2: tema o komponentama, mada nije bitno sad.

 

 

Link to comment
4 minutes ago, I*m with the pilots said:

Kako nisam pitala, pogledaj nekoliko strana unazad?!

Ne planiram da ga stalno palim, već jednom-dvaput mesečno nakacim, prebacim fotke i bitna dokumenta, to je to.

 

Edit: nije bila ova tema, imamo više tema za pitanja? Ne nalazim sad na telefonu. Edit2: tema o komponentama, mada nije bitno sad.

 

 

Ako ti u kompu nije SSD nego obican mehanicki, sto ih ne zamenis? Stavi SSD u komp (poletece) a HDD izvadi i stavi u fioku.

HDD-u ce prijati da radi sto manje, a komp ce da se obraduje SSD-u.

Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

Zašto?
Ja bas kupila skoro zbog bekapa (fotki i video materijala), sve šta sam nalazila od preporuka je upućivalo na SSD? Maltene da ni nemaš u ponudi obični eksterni HDD po radnjama

 

Gotovo svi eksterni u ponudi kod nas su HDD, i po onome sto si pisala na drugoj temi kontam da si uzela neki WD ili Seagate 1Tb eksterni HDD?

 

Link to comment
8 hours ago, JozoMujica said:

Ako ti u kompu nije SSD nego obican mehanicki, sto ih ne zamenis? Stavi SSD u komp (poletece) a HDD izvadi i stavi u fioku.

HDD-u ce prijati da radi sto manje, a komp ce da se obraduje SSD-u.

 

7 hours ago, Vapad said:

 

Gotovo svi eksterni u ponudi kod nas su HDD, i po onome sto si pisala na drugoj temi kontam da si uzela neki WD ili Seagate 1Tb eksterni HDD?

 

 

Praštajte, uništava me ovo nespavanje vec preko godinu dana - izgubljena sam. To jeste HDD šta sam uzela (WD Elements); prvo sam mislila da je SDD zbog izgleda kada mi je prodavac pokazivao, i to mi je ostalo u glavi. Na poslu imam nekoliko eksternih SSD gotovo identičnog izgleda ovom koji sam kupila; šef mi već n godina samo takve daje za svakodnevni (automatizovani) bekap svega.

//U kucnom kompu (laptopu) imam SSD takodje vec dugo, pošto ga nekad koristim i za posao, sve je mnogo brze sa njim.
Link to comment

Nedavno sam prebacio neku arhivu (nekih 15 godina) sa DVD-a na eksterni HDD. Radi se negde oko 4TB. Kakav smor posao.

Elem, mogao da se uverim u trajnost DVD-a kao medija. Bilo je diskova raznih proizvođača i mogu da kažem da nema nekog pravila, mada priznajem da Verbatim ipak najbolji.  

Od svih tih diskova samo nekoliko nisu hteli da rade ni na jednom od 5 dostupnih DVD čitača.

Možda svaki treći je imao neku slabu sekciju gde bi kopirao sporo.

 

Moje mišljenje o SDD diskovima je loše. U redu su za sistemski disk, tako da sistem leti ali za čuvanje podataka trake su keva, ali su skupe. Za amatersku/poluprofi upotrebu HDD može, ali sa kopijom na BR ili DVD. 

Edited by dvb-t manijak
Link to comment
  • 2 weeks later...

Koleginica na poslu ima izuzetno glup problem. Ima OFFICE 2007 (znam, nista me ne pitajte), prima mailove normalno, osim one sa atachmentom. Kad joj neko posalje mail sa atachmentom bilo koje velicine, dobija blanko mail bez ikakvog hedera ili informacija ko salje. Nebitno da li salje sama sebi ili neko drugi. I taj problem traje od proslog cetvrtka. Gledao sam podesavanja ne vidim da je bilo sta iskljucila ili promenila vezano za atachment. Mail dobija u HTML formatu,  kako bi i trebalo...

 

Ako neko ima ideju...

Link to comment

@Milosh76

 

liči na to da joj je inbox prepun, jer uglavnom korporativni nalozi su vezani za nekog provajdera gde se setuje dozvoljena ukupna veličina svih mailova po korisniku (ko se seća, nekad je to bilo i na Gmail-u pa si morao da uredno brišeš ono što ti ne treba, a ne ko danas da "čuvaš" sve što ti i treba i ne treba :D :sad:, pa se onda zbog toga masovno prelazilo i na Mail.ru).

 

elem... ono što je tu čudno je što onda pošiljalac maila bi trebalo da dobije poruku da primalac ne može da primi poruku.

ja još nisam video slučaj da stigne samo mail, bez attachment-a, al ne bih se iznenadio i da to može.

 

nek proba malo da počisti svoj inbox, obriše neki mail sa velikim attachment-om, pa onda proba ponovo.

Edited by Svarog
Link to comment
23 minutes ago, Svarog said:

@Milosh76

 

liči na to da joj je inbox prepun, jer uglavnom korporativni nalozi su vezani za nekog provajdera gde se setuje dozvoljena ukupna veličina svih mailova po korisniku (ko se seća, nekad je to bilo i na Gmail-u pa si morao da uredno brišeš ono što ti ne treba, a ne ko danas da "čuvaš" sve što ti i treba i ne treba :D :sad:, pa se onda zbog toga masovno prelazilo i na Mail.ru).

 

elem... ono što je tu čudno je što onda pošiljalac maila bi trebalo da dobije poruku da primalac ne može da primi poruku.

ja još nisam video slučaj da stigne samo mail, bez attachment-a, al ne bih se iznenadio i da to može.

 

nek proba malo da počisti svoj inbox, obriše neki mail sa velikim attachment-om, pa onda proba ponovo.

Na 2007 se to dešava, ako se dobro sećam, ako se PST file prepuni preko 20GB...

 

Meni se jednom desilo, ali da me ubiješ, ne mogu da se setim šta sam tačno uradio... 

 

Mislim da je ovako neđto pomoglo

 

https://www.msoutlook.info/question/increase-pst-file-size-limit

 

jer mi je file sad 25GB... :D, ali nisam 100% siguran...

 

I da, ja još koristim 2007 na kompu kod kuće, na poslovnom koristim 2016, i da ga jebeš, meni se ovaj 2007, koji je na nešto lošijoj mašini (i7 gen2 vs i7 gen7), čini boljim i fluidnijim... :fantom:

 

 

Link to comment

Nije inbox prepun, to sam prvo pogledao :D 

 

Dakle, u pitanju je XP i OFFICE 2007. Ispalo je da ne dobija atachmente u pdf, a da prima word normalno recimo. Onda sam sklonio Adobe Reader i instalirao opet i opet nije htelo. Da skratim, resenje je bilo skloniti OUTLOOK 2007 i staviti samo OUTLOOK 2010 i sad sve radi.

 

Verovatno je pukao OUTLOOK i poceo da pravi probleme, gremlini neki. U svakom slucaju sada radi, dok joj ne zamene komp za neki  koji moze da gura makar WIN7 sa 2 GB RAMa.

 

Hvala svima

 

Inace, kad pst fajl bude preveliki, recimo 15GB, obicno napravim novi nalog za mail pa ima korisnik 2 Personal foldera, u starom cita i odgovara na mailove ako treba, a novi se puni od pocetka. I to je elegantno resenje da sve radi kako treba, a da ne ceka 100 godina da se ucita pst tj.  mail.

Edited by Milosh76
Link to comment

Ne znam gde drugačije da pitam...

Kombank ebank je u pitanju, izbacuje sledeću poruku: The requested URL was rejected. Please consult with your administrator.

Šta to zapravo znači, neka greška do njih, nešto zbog sigurnosti ili? Mogu li nešto da učinim, sem da zovem podršku?

Desilo se u sred plaćanja računa, i ne mogu da nastavim.

Kilav im je vrlo ovaj sistem, prošli put je pravio neke drugačije greške, sam se izloguje kad idem na "plati".

 

Edited by mraki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...