Jump to content
IGNORED

Pitanja


Recommended Posts

Skeniraj dokumente u PDF i onda kroz OFFICE 2013 ili noviji ucitas taj pdf u wordu i editujes kako zelis. Otvoris taj pdf u  Word 2013 (ja sam to testirao) i mozes ga editovati kako hoces.

 

Ja koristim NAPS2 kao program za skeniranje.

Edited by Milosh76
Link to comment
14 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pitanje za neki softver koji bi rešio problem...

 

Dakle, imam nekoliko dokumenata u papirnatom obliku.

Ima na njima teksta možda i neka tabela i treba mi da to prebacim u Word dokument ali ne da to uglavim kao sliku, nego da se to pretvori u Word dokument koji posle može da se edituje...

 

 

ABBYY FineReader počev od ver. 9 ima skoro preko 97% prepoznavanja srpskog oba pisma, čuva format fonta, tabele, fusnote, skice, slike  ..... nema bolje za te poslove

Edited by zmanic
Link to comment

Na firminom laptopu imam problem prilikom rezanja CD-a. Zapravo, ne prilikom samog rezanja, nareze ga on lepo, ali na kraju ne prikazuje opciju finish/another disc, nego vrti u beskraj dok ga ja fizicki ne izbacim. Nakon toga ubacim cd ponovo da proverim da li je narezano, on mi prikazuje prazan cd, i opet me pita zelim li da rezem. 

 

S druge strane, kad isti cd (koji sam ja rezao) ubacim kod kolege, sve je narezano i lepo se ucitava.

 

Bio bih vrlo zahvalan za bilo kakav savet sta moze biti u pitanju.

 

Ako nisam potrefio temu, prastajte i premestite.

 

 

Link to comment

koji program koristis za rezanje?   mozes li na taj firmin laptop da instaliras nesto drugo ? 

 

 

P.S.  i jel mora bas CD?  ako je problem da nesto bude read-only, napravi iso fajl i miran si...

 

Edited by braca
Link to comment

Kada ubacim CD, otvori se Autoplay sa opcijom za rezanje. tako rezem. Znaci da probam da instaliram neki burner?

 

Ne moze iso :( Mora ovako, pesaka. 

 

 

Link to comment

Da li neko moze da mi pomogne? Interesuje me kako da centriram youtube klip na odredjeni minut, vidim da vi svi to radite ali ja nemam blage veze!

 

Hvala!

 

Isto, ako mozete da mi pokazete kako se radi screenshot iz raznih medija, pogotovo sa YT.

 

Imacu jos nekoliko upcoming pitanja, Radio sam u OEBS 17 godina ali sam sve pozaboravio!

Edited by rooney
Link to comment

Proba

 

 

 

edit: @rooney

postoji u samom tjubu opcija, kada klikneš na share, u donjem delu prozora postoji checkbox opcija da se snimak postavi od trenutka koji pokazuje klizač. Kad čekiraš tu opciju, samo kopiraš ponuđeni link klipa i pejstuješ ovde

 

 

edit2: radišin način je hakerski elegantniji 

Edited by Filozof manijak
Link to comment

desni klik

5 minutes ago, rooney said:

Da li neko moze da mi pomogne? Interesuje me kako da centriram youtube klip na odredjeni minut, vidim da vi svi to radite ali ja nemam blage veze!

 

Hvala!

 

Isto, ako mozete da mi pokazete kako se radi screenshot iz raznih medija, pogotovo sa YT.

 

Imacu jos nekoliko upcoming pitanja, Radio sam u OEBS 17 godina ali sam sve pozaboravio!

 

pustiš klip  pa desni klik, copy video URL at current time

Link to comment
3 minutes ago, levi said:

desni klik

 

pustiš klip  pa desni klik, copy video URL at current time

 

hvala svima. Levi, da li da pauziram taj current time?

Link to comment
Just now, rooney said:

 

hvala svima. Levi, da li da pauziram taj current time?

 

možeš i da pauziraš, ali ne moraš, tad kad klikneš kopiraće to vreme, u sekundama, napraviće ti ovo što je radiša napisao

 

onda paste, pa menjaš broj na kraju, da doteraš tačno u sekundu gde hoćeš. bar ja tako radim :unsure:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...