Jump to content
IGNORED

FEST


jms_uk

Recommended Posts

11 hours ago, ljuttko said:

ja idem da gledam ovo :D lepi ljudi i kuvarske veštine ( pročitaj opis ) i šta ti više treba za reset

https://www.fest.rs/program/filmovi/ukus-ljubavi

Kakav pretenciozni užas. Pola filma imam osećaj kao da bindžujem profil nekog Instagram kuvara sa 6miliona pratilaca. Brdo lepe hrane u lepom okruženju, po koji isprazni citat, pa malo petparačke filozofije o tome šta je ljubav, život, prolaznost...

 

Samo zbog onih petlovih kresta sa rečnim rakovima sam odmah morao da odem na punjene paprike.

 

Doduše bivši supružnici lepo glume, to sve stoji ali je ovaj film ipak samo lep kolač sa brdo praznih kalorija.

Edited by *edited by mod
  • +1 3
Link to comment

Mene taj film nije privukao, pre svega sam stekla utisak da je prica tanka i trejler mi je bledunjav bio. Niti me tematika mnogo zanima, iskrena da budem.

Ipak, Juliette bas volim, sad videh da za koji dan puni 60 godina!

Link to comment

Ja trenutn želim samo brdo lepe hrane u lepom okruženju kao mogući detoks za mozak, lepi ljudi su bonus :) Prihvatila bih i da je nemi film :laugh:videću da li je delovalo  u subotu. Od filmova sa hranom nabolje obožavam Babetinu gozbu , neprevazidjenu

  • +1 2
Link to comment

Da ne bude da nesto komentarisem tvoj izbor...Gledamo sta zelimo i sta nam u datom trenutku prija :). Svesno sam odustala od filma Ja kapetan, jer trenutno nemam kapaciteta za toliku patnju. Inace je film koji bih gledala, sto cu nekad i uciniti.

Sa idejom da odgledam neki francuski tako da ne bude tezak, smorila se sa Margaritinom teoremom, nista posebno. 

Link to comment
1 hour ago, *edited by mod said:

Kakav pretenciozni užas. Pola filma imam osećaj kao da bindžujem profil nekog Instagram kuvara sa 6miliona pratilaca. Brdo lepe hrane u lepom okruženju, po koji isprazni citat, pa malo petparačke filozofije o tome šta je ljubav, život, prolaznost...

THANK YOU!

Mislila sam da ću da umrem od dosade.
Niti me hrana preterano zanima, posebno ne komadanje mesa, ne znam zašto sam uopšte odabrala taj film..

Danas mi je dan promašaja. Posle Ukusa dosade, priredila sam sebi Crveno ostrvo ili mnogo-hteo-mnogo-započeo bezvezni film.

Bravo ja. :fantom:

 

 

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
1 hour ago, ljuttko said:

Ja trenutn želim samo brdo lepe hrane u lepom okruženju kao mogući detoks za mozak, lepi ljudi su bonus :) Prihvatila bih i da je nemi film :laugh:videću da li je delovalo  u subotu. Od filmova sa hranom nabolje obožavam Babetinu gozbu , neprevazidjenu

Bio je na 7 veličanstvenih film She Chef koji se snimao u nekoliko restorana sa Mišelinovim zvezdicama. Mislim da ima dovoljno lepe hrane za tvoj zahtev :D, plus završna trećina filma je začinjena fenomenalnim kadrovima sa Farskih Ostrva :wub:

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Gledali film Muzika..

 

Prvih 15-20 minuta filma izgleda ovako..sa manje reci doduse..

 

 

 

 

E ali zato..ostalih sat i po izgleda bas ovako

 

Spoiler

 

 

 

 

I da zakljucim

 

Spoiler

Jebo te Sunce i film i Fest i sve u tri lepe materine..Moja pametna supruga je izasla nakon 15 minuta, ja sam ostao jer pise da je film dobio srebrnog medveda u Berlinu, za scenario.. Bejah ubedjen da ce se desiti nesto, neka nagla promena..

 

I ta komisija koja mu je to dodelila da se tera u tri materine..Dva sata sam bacio u nepovrat na gledanje besmisleno dugih kadrova bez ikakve radnje i desavanja.

Uzas jebeni.

 

Edited by SNARC
  • Haha 8
Link to comment

Ja sam razmatrala taj Ukus ljubavi čisto da overim Sava Centar, srećom na vreme sam videla da projekcije nisu u Plavoj dvorani nego vrv u Lidlovom magacinu.

 

Danas je bio Various Artists dan i nije bilo loše.


Iza planina - u najkraćem: “Don’t confuse the spirit world with mental health issues” - Rose Aguineau; ‘nako je film, festivalski, ne preporučujem.


Ajlin - Me gusta mucho!

Fire Burn GIF

 

Imam primedbe naravno ali overall mi se sviđa i proletelo mi je vreme! U poslednjem trenutku sam rešila da gledam, iskreno, ne volim En Hatavej i kad vidim njeno ime to mi je skoro pa garancija da je film u kanalu, ali nije loša ovde, ne nervira, sporedna je uloga. Tomasin Mekenzi je jako dobra i još jedna glumica kojoj ne znam ime (glumi majku klinca koji je u zatvoru zbog ubistva oca/njenog muža, mala uloga ali minijatura). Kraj kao da je malo zbrzan iako je film zapravo veran knjizi po kojoj je rađen.

Edited by Patty Lee
  • +1 3
Link to comment
8 minutes ago, reg said:

Filmovi u SC nisu u velikoj dvorani? 

Nou. Taj deo ka reci gde je Velika dvorana izgleda tek treba da rade. :isuse:

Fest je u Sali 1, dvorani posebno adaptiranoj samo za ovu priliku.

Dakle, Lidlov magacin.

 

 

Šalim se, valjda će ići @Stela pa ćemo imati izveštaj sa lica mesta kako izgleda.

  • Tužno 1
Link to comment

The Teacher izvanredan!

Saleh Bakri briljantno glumi, pojede svaki kadar u kojem je. Izgleda mladje nego u Plavom kaftanu, valjda jer nema brkove i drugacije je obucen. I drugi glumac je dobar.

Prica tuzna i beznadezna, zivot Palestinaca surov, pun teskoca i bedema, nepravde i besa... ali kako ziveti bez nade i pruzanja otpora. Gradjenje odnosa dva glavna lika i to sta oni jedan drugom znace je znalacki uradjeno. Na pocetku filma je pisalo da je inspirisan stvarnim dogadjajima.

Bila sam u DS, sala od nekih 200 mesta popunjena 70-80%. Nadam se da ce film biti na PostFestumu, steta ga je propustiti.

 

Srela Zilnika u DS :)

 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Patty Lee said:

Nou. Taj deo ka reci gde je Velika dvorana izgleda tek treba da rade. :isuse:

Fest je u Sali 1, dvorani posebno adaptiranoj samo za ovu priliku.

Dakle, Lidlov magacin.

 

 

Šalim se, valjda će ići @Stela pa ćemo imati izveštaj sa lica mesta kako izgleda.

Bolje ti da budes PPPredstavnik u SC, pardon, Lidlovom magacinu, moji izvestaji stanu u dve recenice:D

Link to comment

Svašta, pa eno gore si napisala super recenziju. :dry:

A ja sam htela da idem u SC, ali ne gleda mi se ništa od onoga... (ne računam Anatomiju pada i Coup de chance, to sam već gledala... jedino All Of Us Strangers, ali termin mi ne odgovara).

  • +1 1
Link to comment

Za SC je izbor pao na Polanskog, ima iz magacina da gledam bogatase kako se bahate :D

All of Us Strangers moze da se preskoci, gledala zbog glumaca koji su mi ok. Mnogo mi se vise svidja Aftersun u kome igra Paul Mescal.

Edited by Stela
  • +1 1
Link to comment

Overili juče i japanski - Čudovište (pre koju godinu je bio na FEST-u od istog reditelja - Kradljivci/Shoplifters).

 

Prva trećina filma postavlja zaplet, ali u želji za neotkrivanjem cele priče deluje da su se malo pogubili i onda se dobije apsolutno suludo ponašanje pojedinih likova (koje i sa sa sastavljanjem cele priče ne dobija potpuno objašnjenje). Imao sam utisak da su škola i zaposleni ispali iz nekog Kafkinog romana.

 

Nakon toga dolazi se osvetljavanje iz drugih uglova, koje vodi ka neočekivanom (iz vizure početka filma) razrešenju i finalu.

 

Lep film, koji bi bio još bolji da je 15-tak minuta kraći

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...