Jump to content
IGNORED

FEST


jms_uk

Recommended Posts

5A3BB000-723F-4906-A169-3B07C977E6BF.thumb.jpeg.323566cd8dd63cc810d725c36cbd76ea.jpeg

Da nam poster ostane za uspomenu na temi.

(off primedba: ja sam se ove godine nasmrzavala po salama DS i DO… DKC temperature se ne sećam, tu sam gledala samo tri filma).

 

  • +1 2
  • Hvala 4
Link to comment
5 hours ago, Blojler said:

da li je to ono mesto gde su bile aluvijalne ravni tokom petnaestog veka? :D 

To je to! Nikad se ne bih setila, svaka cast :D

  • Haha 1
Link to comment
On 1. 3. 2024. at 16:55, pt 2.0 said:

Danas samo “Zona interesa”. Upečatljiv, solidan film.

Imala sam 2 mentalne distrakcije tokom filma koje me nisu napustile do kraja:

- za svaki kadar u bašti u mojoj glavi je sviralo “Black Hole Sun”

- glavni glumac me asocira likom na Aleksandra Vulina.

 

Glavni glumav je glumio u Beloj traci i Vavilon Berlin, potpuno drukcije likove - sjajan.

U Zoni interesa nema krupnih kadrova sto mi je bilo jako zanimljivo, ne vidimo njihova lica izbliza, film lici na trenutke na dokumentarni.

 

Pridruzejem se preporukama za Cudoviste (kako malo ljudi znaju jedni o drugima, kako je tesko reci ono sto ti je na dusi, cak i bliznjima, kako se lako desava da tudje postupcke pogresno razumemo).

Dva decaka u glavnim ulogama su dirljiva.

  • +1 4
Link to comment

Danas sam gledala spanski film Na terapiji ili ne. Pun DOB do poslednjeg mesta.

Film je korektan, ali nista vise od toga.

Tri para su na grupnoj terapiji - razgovaraju, postavljaju jedni drugima pitanja, tu se odmotavaju razni dogadjaji, odnosi...Bude i smesno i tuzno, pa zivotno, sve u svemu. Ima i obrta.

Prostor u kome se radnja odvija je vrlo lep, rado bih ga posetila.

Kad se film zavrsio, pomislih kako bi od toga mogla da se napravi predstava, a mozda i ima vec neka slicna..

Link to comment
10 hours ago, Patty Lee said:

Jedva čekam da mi ispari reklama za Mozzart Fondaciju, što vrte pre početka svakog filma, počela je u toku dana da mi svira ona nepodnošljiva muzika u glavi.

 

Ja se ne sećam da je pre "Bez vazduha" išla ta reklama...ali je se sećam od prošle godine, kao i osećaja neprijatnosti što sedim i gledam reklamu za dobročinstva te ekipe.

 

5 hours ago, pt 2.0 said:

5A3BB000-723F-4906-A169-3B07C977E6BF.thumb.jpeg.323566cd8dd63cc810d725c36cbd76ea.jpeg

Da nam poster ostane za uspomenu na temi.

(off primedba: ja sam se ove godine nasmrzavala po salama DS i DO… DKC temperature se ne sećam, tu sam gledala samo tri filma).

 

 

Kako njih zabole za projekcije...

Screenshot_20240302_224110.jpg

Link to comment

Ko je pitao za Sava centar, lepo je sredjeno ovo što sam videla, čisto, blistavo koliko treba , prošetala sam pre filma sa par prijatelja koji su nekada tu radili  da se podsetimo gde je šta. ( overila sam i ćenifu  naravno :laugh:Ovo je jedna od nekadašnjih konferencijskih malih sala u kojoj su se prikazivali filmovi, ko je nekada bio u poslovima telekomunikacija i TELFOR simpozijuma zna je kao jednu od malih sala za prezentacije. od pozananice koja zna ljude iz kulture sam čula da je SC ponudio onu veliku konferencijsku salu, stepeničasta je bila sa stolicama za projekcije i da se fest vrati  skoro ceo tako u SC , da budu i tribine i dešavanja posle filmova ali da neka gradska sekretarka kojoj nisam zapamtila ime insistirala na  ovome kako je sad .

meni se film o kuvanju dopao, nije da sam pala s nogu ali mi je trebao tačno ovakav film bez dešavanja takoreći posle celog dana sa staramajkom po srpskom zdravstvenom sistemu i generalno mračnih dešavanja svuda oko nas . Žilijet Binoš je i dalje vrlo lepa

  • +1 3
Link to comment

The boy and the heron možete da zaobidjete lagano.

Ne znam šta mu se desilo da isporuči ovakav film :(

Link to comment
12 hours ago, pt 2.0 said:

5A3BB000-723F-4906-A169-3B07C977E6BF.thumb.jpeg.323566cd8dd63cc810d725c36cbd76ea.jpeg

Da nam poster ostane za uspomenu na temi.

(off primedba: ja sam se ove godine nasmrzavala po salama DS i DO… DKC temperature se ne sećam, tu sam gledala samo tri filma).

 

 

U vezi postera, ppp tisak pozdravlja vaskoliko srpstvo... 

 

Ako bi ga rado posedovala, mislim da se  negde po ćoškovima zadržalo par komada

  • +1 1
Link to comment

Ja sam danas gledala još i Tihi trag. 
Težak zajeb, ne samo zato što inače ne volim ovakve filmove, nego ni mentalno trenutno nisam dobro, pa je ovo stvarno bio kao šlag na shit cake.

 

I tjt.

Ne planiram ništa za PostFestum, jedino čekam da Zona dođe u bioskope.

Eto.

  • Wub 1
Link to comment

Ove godine sam pogledao 4 filma. Praktično bez nekog prethodnog planiranja, već dan za dan - kako su mi obaveze dopuštale.  U suštini sam zadovoljan filmovima koje sam pogledao.

 

Da krenem od najsvežijeg.

 

Priscila
Na kraju ipak nosim lep utisak. Možda Sofia Copola zna da bude malo dosadna (možda sam i ja bio umoran za taj njen spori ritam), ali svakako mi je utisak da je uspešno zaokružila ono što je htela da predstavi. Ovde se apsolutno insistira na Prisilinom uglu. O tome kako izgleda postati Elvisova devojka sa 14 godina. Zatim osetiti prazninu. Istovremeno se u tim uslovima razvijati kao ličnost. Jedan vrlo zajeban život. Sve je to Kopola lepo predstavila, ali nisam siguran da su svi to tako razumeli. Zatim i taj Elvis koji je kao kralj, ali gde vidimo da postoje neke sile (i par ljudi) od kojih zavisi njegov život. Oni ne pojavljuju direktno. I jedna jaka scena gde se Elvis rađa kao idol i legenda, ali umire kao ličnost. I na kraju kada kaže - videćemo se negde drugde. I njen izlazak na kapiju. Odlično.

 

Ukus ljubavi
Lep i inspirativan. Možda ima malo tog gastro-kulinarskog fanatizma. I meni to smeta. Pogotovo mi ti likovi iz tih emisija o kuvanju nekako postaju odbojni kada krenu da cepidlače i insistiraju na nekim detaljima. Ali, ovaj film je daleko od toga da se poredi sa nekom emisijom o kuvanju. Neverovatno je to bogatstvo kadrova, neverovatno dobar ritam. Odlična atmosfera. Tu je i neka životna filozofija, koja se nekome ne mora dopasti. Iako protagonisti jesu verovatno po stilu života neki elitisti, tu se ne insistira recimo na klasnom elitizmu. Ali gastronomski elitizam postoji. Ono što je na mene ostavilo utisak jeste

 

Spoiler

kako je lik Južin bio predstavljen i kako se posle njenog odlaska oseća praznina. To je jako dobro urađeno.

 

 

Opalo lišće

Naziv filma je po čuvenoj Preverovoj ljubavnoj pesmi (Uvelo lišće). Neki od najpoznatijih francuskih šansonjera su je otpevali. Tu je na kraju i verzija u finskoj izvedbi. Inače, soundtrack je fenomenalan. Onaj retro sint-pop bend je odličan. I Kaurismaki je ovde u jednom od najboljih izdanja. Standardno malo teksta, dosta naivnog ili istovremeno duhovitog, samim tim i mudrog. Nešto kao dečija mudrost. Glavni protagonisti su marginalci. Analogni svet u kome se još uvek čuva ljudska toplina. I kod Kaurismakija uvek možete računati na hepi end.

 

Udar sreće

Poslednje što sam gledao od Vudi Alena je Irrational Man. I vrlo je slično ovome. Vudi ko Vudi. Ja mogu reći da mi se dopadaju njegovu filmovi. Ima tu dosta dobre atmosfere, I sitnih sporednih, dobrih detalja. Recimo, kada je na početku filma krenuo Canteloupe Island, i ona scena kada se dvoje sreću na ulici, rekao sam - ovo je dobar film. Ima kod njega često likova od kojih ne očekuješ mnogo, ali kasnije se iznanadiš kako postanu bitni. Ovde su dosta dobri i glavna glumica i glumac. Sve u svemu nisam loše proveo vreme.

 

  • +1 4
  • Hvala 2
Link to comment

@pt 2.0 Sad sam videla da će se u Tuck-u prikazivati Naslednik! Doduše tek od 28.03.

Od filmova sa Fest-a će imati još i Les Indesirables od 14.03. To sam sad izneverovala jer je trebalo da gledam taj film (ali sam na kraju išla na Prošlo leto), nisam očekivala da će ići u bioskope.

 

  • Hvala 2
Link to comment
On 3. 3. 2024. at 20:20, Bojan said:

 

  Hide contents

 

Opalo lišće

Naziv filma je po čuvenoj Preverovoj ljubavnoj pesmi (Uvelo lišće). Neki od najpoznatijih francuskih šansonjera su je otpevali. Tu je na kraju i verzija u finskoj izvedbi. Inače, soundtrack je fenomenalan. Onaj retro sint-pop bend je odličan. I Kaurismaki je ovde u jednom od najboljih izdanja. Standardno malo teksta, dosta naivnog ili istovremeno duhovitog, samim tim i mudrog. Nešto kao dečija mudrost. Glavni protagonisti su marginalci. Analogni svet u kome se još uvek čuva ljudska toplina. I kod Kaurismakija uvek možete računati na hepi end.

 

Lep film, kaurismakijevski bas - specifican senzibilitet, sporo, mirno.

Ta svedenost u dijalogu, glumi, izrazu, tako drukcija od nase (prenaglasene) stvarnosti, tako jednostavno, tako precizno, tako nepretenciozno, a efektno - Aki je majstor!

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...