Jump to content
IGNORED

FEST


jms_uk

Recommended Posts

Gledala sam i ja sad Vudi Alena. :D Šta reći…

Sad, ja svakako ne volim Vudi Alena, ok je to sve, šarmantno je, više volim pojedine scene, kao minijatire, ali ceo film - teško.

Nije ovo toliko loše, pristojne dužine je film, sat i po, dijalozi malo krljaju, prvo sam mislila da je to zato što je film na francuskom ali iskreno i na engleskom bi većina rečenica bila totalni bizar. Volim kad ljudi upadaju jedni drugima u reč i pričaju istovremeno.

Imam velike zamerke na izgled eksterijera, nekako je sve neprirodno čisto i ušminkano, od saturacije i jarkih vibrantnih boja boli glava. Kao da nisu u Parizu (kažem ja, ekspert za Pariz, bila 0 puta) nego u Holivudskom studiju gde imaju kulise koje glume Pariz. 

Melvil Popo je fenomenalan, on je ovde jedini iole zanimljiv lik. On, i tašta mu. Tehnički glavni likovi u filmu su njegova žena i njen drug pisac/pesnik, ne zna se ko je veći non-entity, ona je kao lepa trophy wife i svi u filmu se sapliću sami o sebe da to ponove po 456 put, on je neka krindžoteka od čoveka (ima dosta lep chambre du bonne, samo kažem). Ima i gomila nekih ispraznih frenč esholsa koji služe da publika mašta o mobilnoj giljotini-dronu.

I tako… svira džez non-stop, ima i srbin pobedijo momenata… meeh.

Edited by Patty Lee
  • +1 1
Link to comment

To je proizvod na kakav smo od Vudija Alena navikli i takav dobijamo. Neće valjda sad pod stare dane da se bavi izraelsko-palestinskim sukobom?

I dalje su to pristojni i duhoviti filmovi, neki više, a neki malo manje. 

 

 

Edit. Pišem ja, koji sačeka da se pojave na trafikama, pa odgledam pri kraju radne nedelje uveče kada sam premoren za bilo šta drugo.

Edited by Ras
  • +1 3
Link to comment

Vudi je veran sebi, sad negde dobaci, negde podbaci. Uglavnom ga vise volim u ranijim fazama, dok se drzao Njujorka :D

Ima finog humora i satire u njegovim filmovima, ljudi pricaju, hodaju...filmovi odisu zivotom. 

Nisam gledala taj novi, na Festu necu ni stici. Mozda za pred spavanje :yawn:, sto kaze Ras..

Link to comment
27 minutes ago, Patty Lee said:

Gledala sam i ja sad Vudi Alena. :D Šta reći…

Sad, ja svakako ne volim Vudi Alena, ok je to sve, šarmantno je, više volim pojedine scene, kao minijatire, ali ceo film - teško.

Nije ovo toliko loše, pristojne dužine je film, sat i po, dijalozi malo krljaju, prvo sam mislila da je to zato što je film na francuskom ali iskreno i na engleskom bi većina rečenica bila totalni bizar. Volim kad ljudi upadaju jedni drugima u reč i pričaju istovremeno.

Imam velike zamerke na izgled eksterijera, nekako je sve neprirodno čisto i ušminkano, od saturacije i jarkih vibrantnih boja boli glava. Kao da nisu u Parizu (kažem ja, ekspert za Pariz, bila 0 puta) nego u Holivudskom studiju gde imaju kulise koje glume Pariz. 

Melvil Popo je fenomenalan, on je ovde jedini iole zanimljiv lik. On, i tašta mu. Tehnički glavni likovi u filmu su njegova žena i njen drug pisac/pesnik, ne zna se ko je veći non-entity, ona je kao lepa trophy wife i svi u filmu se sapliću sami o sebe da to ponove po 456 put, on je neka krindžoteka od čoveka (ima dosta lep chambre du bonne, samo kažem). Ima i gomila nekih ispraznih frenč esholsa koji služe da publika mašta o mobilnoj giljotini-dronu.

I tako… svira džez non-stop, ima i srbin pobedijo momenata… meeh.

 

:wub:

ima nas troje na forumu, ne sjecam se doduse ko je treci

 

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
3 hours ago, Ras said:

To je proizvod na kakav smo od Vudija Alena navikli i takav dobijamo. Neće valjda sad pod stare dane da se bavi izraelsko-palestinskim sukobom?

I dalje su to pristojni i duhoviti filmovi, neki više, a neki malo manje. 

 

 

Edit. Pišem ja, koji sačeka da se pojave na trafikama, pa odgledam pri kraju radne nedelje uveče kada sam premoren za bilo šta drugo.

Narafski. Meni je recimo njegov Match point odlican film.

Link to comment

Odustala od Crnog čaja jer bi mi to bio 4. film u jednom danu, ali mu se nadam na Post festumu…

 

Priča animiranog filma o brazilskom pijanisti koji je ubijen (Pucali su u pijanistu) me je pogodila i okupirala. Kakav kontrast predivne muzike koju su pravili i života (diktatura) koje su bile i bujale na kontinentu oko njih.  Kako kaže jedna od osoba u filmu - državni teror je gori od rata.


“Sidonija u Japanu” sa Izabel Iper mi je predivan, duhovit, emotivno istiniti film. Nisam imala nikakva očekivanja, mislila sam biće neko multi kulti been there seen that, da ne kažem da bih gledala  i govno ako ona u govnetu glumi.


Closing off for the day, odoh u provod.

 

 

  • +1 3
Link to comment

Ja za sad overio samo Memory i sta ga znam... Pocne intrigantno pa se razvije u prilicno jednosmernu melodramu atipicnu za Franka. Ali ok, nisam nezadovoljan, vredi pogledati zbog glumackog master klasa Dzesike Cestejn i Sarsgarda.

 

Meni prijateljica koja je prevodila rece za Crni caj da je nesto najgore od svega sto je videla, a radila je 30+ filmova sa festa. Kaze dva sata nicega... Preporucila mi je neku rusku Nocnu tajnu ili tako nesto, ali ne odgovaraju mi termini, a sumnjam da ce biti na post festumu :dry:

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

To je vrv Moja mala noćna tajna, realno bolje to da sam gledala danas umesto Zveri, nego mi delovalo kao previše depresivno. Kakav zajeb :sulk2:

  • +1 1
Link to comment

Odgledah i ja danas Memory. 

Slazem se za odlicnu glumu Dzesike i Pitera. Film ima tvistove, sustinski dotice vrlo bolne i teske teme, ali su one u dubini i nije da imas stalno taj osecaj knedle u grlu. Kao da salje poruku da sta god da nam se desava/lo, nailazimo na ljudi koji nas lece. I mi njih.

 

Pesma koja se vrti kroz film - A Whiter Shade of Pale.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, morgana said:

 

:wub:

ima nas troje na forumu, ne sjecam se doduse ko je treci

 

Nisam taj treći čovek, ali dodajte i mene :fantom:

  • Wub 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...