Jump to content
IGNORED

FEST


jms_uk

Recommended Posts

15 hours ago, Stela said:

Uopste nisam znala da ce to biti veceras. Sad mi je drago i cini me srecnom da sam bila prisutna. Jos uzela sedista negde napred (inace vise volim balkon), pa mi je Farhadi bio ispred nosa :).

 

Mozda se pojavi sutra na projekciji Sve o Eli :).

Bice. I primice jos jednu nagradu

Link to comment

“Prošlo leto” iliti Sexual Chronicles of a French Family: Emanuel Makron Joker origin story.

Vrlo je frenč iako je zapravo (manje-više veran) rimejk skandi filma od pre nekoliko godina. Not bad. Gledala bih original, da uporedim.

Link to comment

Danas samo “Zona interesa”. Upečatljiv, solidan film.

Imala sam 2 mentalne distrakcije tokom filma koje me nisu napustile do kraja:

- za svaki kadar u bašti u mojoj glavi je sviralo “Black Hole Sun”

- glavni glumac me asocira likom na Aleksandra Vulina.

 

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

Danas samo “Zona interesa”. Upečatljiv, solidan film.

Imala sam 2 mentalne distrakcije tokom filma koje me nisu napustile do kraja:

- za svaki kadar u bašti u mojoj glavi je sviralo “Black Hole Sun”

- glavni glumac me asocira likom na Aleksandra Vulina.

 

Dao bi oba emotikona ali ne može :fantom:

 

Palac gore za upečatljiv film

Smejanje na BHS i Vulina

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
10 hours ago, pt 2.0 said:

Termin FEST-a je tradicija, mrtvi deo godine, način da kao ljudska visibaba dočekaš proleće.

Premeštanje festivala na jesen, kada sve vri od dešavanja, kada je generalno život intenzivniji je 1 sumanutost i pogrešna odluka.

Za ove što skidaju filmove umesto što idu u bioskop me zabole, iskreno.

 

 

Iz mog iskustva, ljudi koji skidaju filmove takodje idu u bioskop, i to češće nego ljudi koji ih ne skidaju.

 

Drugo, hipotetički, da se pomera Fest to se ne bi dešavalo u vakuumu nego bi reagovale uprave drugih manifestacija.

  • +1 2
Link to comment

Ljudi skidaju filmove, jer se svi filmovi ne prikazuju u bioskopu, jer nemaju vremena ili novca da odu... Slazem se da to sto skidaju, ne znaci da ne idu u bioskop. Naravno, uzimam u obzir one koji imaju dostupne bioskope u mestima u kojima zive.

Fest da ostane u februarsko-martovskom terminu :)

Link to comment

SC sala 1 nije bioskopska dvorana, vec konferencijska sala sa stolicama :ohmy:. Naravno nenumerisana. Gledala sam da sednem iza nekog ko nema 2m,  pa opet nisam lepo videla ceo ekran, prostorija nema pad kao vecina dvorana. U sali nije potpuni mrak, recimo da je mracno 70%. Uopste nemas osecaj da si u bioskopu, pa pre 20 godina sam u studentskom domu Karaburma gledala filmove u boljim uslovima :D. Ipak je bilo prilicno popunjeno, ljudi se sredili maksimalno, ja u farmerkama i rolci na prugice bila kao djubre da sam krenula da izbacim :D.

Pitala sam kada ce biti plava dvorana spremna da nas ugosti, kazu u septembru.

 

Polanski dobar, zabavan, galerija bogatih i ludih likova, a bio je i vikend sa Barnijem momenat. Shvaticu to kao omaz istoimenom filmu :D.

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

@Stela

Dobro, to su evidentno navrat-nanos organizovali za Fest… kako ti deluje SC? Mislim, van te sale za konferencije?

Edited by Patty Lee
Link to comment
1 hour ago, Stela said:

SC sala 1 nije bioskopska dvorana, vec konferencijska sala sa stolicama :ohmy:. Naravno nenumerisana.

 

 

Da li je to ona sala gde se su se nekad prikazivali poneki filmovi na "7 veličanstvenih" i održavali Q&A sa autorima? 

Link to comment

Gledao Sve o Eli i saznao ponešto o sebi. 

 

Prvo, nikad više neću prigovarati svojoj ćerki što nije prodornija - nisam ni ja, na mene je. 

 

Kasnio sam, kao i uvek i svuda. Stigao sam na reklame, u ful popunjenu Kinoteka. Svi su već bili unutra, a napolju stoje neki tip,  Metrojugoslav, na metar od mene ljubazni i raspoloženi Faradi i nebitni. razvodnik. 

 

I ja, kao i svi glupo vaspitani pitam razvodnika na srpskom - smemo da se slikamo? On panično diže ruke, ne, ne....kao da hoću da ga jebem, a ne samo jednu fotku sa majstorom, boli me kurac da sutra ustane Tarkovski lično, hoću uspomenu sa Faradijem. Umesto da direktno pitam - Mr Faradi, just one pic with us, kapiram da bi my bilo drago i da bih vam sad paradirao po topiku. 

 

Posle sam se krivio pred titlom u prvom redu i tešio da ću ga naći nakon projekcije; naravno da je odmaglio, život je sada i ovde, dva sata kasnije već na nekom drugom mestu. 

 

Za mene je kasno, ali moram da smislim način da ubedim ćerku da su procedure u 21.veku tu da bi se preskakale, i da novi svet nažalost zahteva snalažljivost a ne pristojnosti. 

  • +1 4
  • Wub 1
Link to comment
10 hours ago, Patty Lee said:

@Stela

Dobro, to su evidentno navrat-nanos organizovali za Fest… kako ti deluje SC? Mislim, van te sale za konferencije?

 

Nisam stekla utisak, jer nema nista posebno da se vidi, sala je odmah levo od ulaza, a ja sam utrcala u poslednji cas zureci sa posla. Nakon projekcije sam takodje proletela iduci dalje.

Tu je neki ulazni hol koji nije ni potpun, vec pregradjen zbog radova, sa par foteljica, nekim visecim lusterima, nisam impresionirana.

  • Hvala 1
Link to comment
9 hours ago, reg said:

 

Da li je to ona sala gde se su se nekad prikazivali poneki filmovi na "7 veličanstvenih" i održavali Q&A sa autorima? 

Ne secam se :)

  • Haha 1
Link to comment

Jedva čekam da mi ispari reklama za Mozzart Fondaciju, što vrte pre početka svakog filma, počela je u toku dana da mi svira ona nepodnošljiva muzika u glavi.

  • +1 4
  • Tužno 1
Link to comment
3 hours ago, Stela said:

Ne secam se :)

da li je to ono mesto gde su bile aluvijalne ravni tokom petnaestog veka? :D 

Link to comment

Upravo u DO odgledala “Into the Shaolin” dokumentarni film. Jako jako jako mi se dopao!

Priča je o životu monaha majstora kung fua i obuci njihovih učenika, koji tu dolaze kao sasvim mala deca. Ako je verovati filmu, kung fu je veština koja ne može da se savlada za manje od 10 godina svakodnevnog treninga…

 

U periodu snimanja filma u manastiru boravi i Marta Nešković, 26-godišnja antropološkinja koja je tamo živela ukupno tri godine, kao deo istraživanja za svoju doktorsku tezu.

 

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...