Jump to content
IGNORED

FEST


jms_uk

Recommended Posts

tad smo barem imali premijeru blejd ranera na festu

 

i bekstvo iz njujorka 1997 na ponoćnoj projekciji u domu sindikata

 

to su bila vremena

 

a ne ovo danas - muk na pitanje da li bi gledali neki film ponovo, samo 1 pozitivno brojanje

Link to comment

“Opalo lišće” je skroz odlično, ne slušajte Profesionalca. Ne slušajte ni mene ako ne volite Kaurismakija. Ja ga obožavam (za razliku od Vudija Alena čiju istost ne podnosim, ovde mi ne smeta).

Muzika je genijalna i deo je atmosfere kao svetlost i senka, gotovo svaki dijalog je minijatura za sebe (npr. u bioskopu i na izlasku sa projekcije, ili kad ona razgovara sa drugaricom - videti pod “muškarci su svinje”). Dijalozi uopšte nisu na 13 obrtaja nego kod Kaurismakija prosto nema suvišnih reči. Izgovara se suština, čak i kad je ta suština geg (videti pod: “kad je već u komi može da sačeka još 5 minuta”…)

Overall, film je čak i živahan imajući u vidu ko ga je režirao, i neizmerno je duhovit.

 

@Patty Lee Ja sam konstatovala “Naslednika” (ali ja sam manijak koji detaljno prodje kroz opise i videe za sve filmove), no sam mislila da će biti neka kanadska dosada umorana u uvrnutost.

I šta sad - gledati ili…?

 

Edited by pt 2.0
  • +1 1
Link to comment
56 minutes ago, pt 2.0 said:

 

@Patty Lee Ja sam konstatovala “Naslednika” (ali ja sam manijak koji detaljno prodje kroz opise i videe za sve filmove), no sam mislila da će biti neka kanadska dosada umorana u uvrnutost.

I šta sad - gledati ili…?

 

Gledati. Ima možda nekih 20 min. radnje koje ja ne umem da objasnim, frustrirajuće je, ajde da je glavni lik feral child pa da kažeš ok ima smisla. Ovako, ne da je suspension of disbelief nego šta s tobom liče nije u redu?!

 

Prvih 45 min. dobro ide, mada se ništa posebno ne dešava, ali drži pažnju, jeste i dobro snimljeno i odglumljeno. Onda tačno negde na pola bude THE scena (neću da detaljišem) posle toga ovih 20 min. agonije, i poslednjih 15 min. izvuče film.

 

edit: finale je blago melodramatično but I’ll take it

Edited by Patty Lee
  • Hvala 1
Link to comment

Saleh Bakri je briljirao na proslogodisnjem festu u Plavom kaftanu, ove godine briljira u Nastavniku. Odlican film, gledajte :)

  • +1 1
  • Wub 1
  • Hvala 2
Link to comment
22 minutes ago, FPLS said:

Saleh Bakri je briljirao na proslogodisnjem festu u Plavom kaftanu, ove godine briljira u Nastavniku. Odlican film, gledajte :)

Fuuuuck!

Dvoumila sam se da li da gledam taj film samo na osnovu radnje, ali nisam proverila ekipu koja je radila film pa sam odustala.

3x Post festum pomaže… zar ne?

:cry:

Edited by pt 2.0
Link to comment
4 hours ago, pt 2.0 said:

Dvoumila sam se da li da gledam taj film samo na osnovu radnje, ali nisam proverila ekipu koja je radila film pa sam odustala.

3x Post festum pomaže… zar ne?

:cry:

Meni klešuje sa drugim terminima.

Sad Emma Roberts GIF by ScreamQueens

Link to comment

ima li na ovom vašem festu nekih lepih filmova

 

ono zonfić - sofija kopola, ves anderson, taj neki rad

 

ne bi se cimao da mi posle bude loše ili da me dodatno mentalno poremeti

 

Happy Feeling Good GIF

 

 

Link to comment
4 minutes ago, Eleniko said:

ima li na ovom vašem festu nekih lepih filmova

 

ono zonfić - sofija kopola, ves anderson, taj neki rad

 

ne bi se cimao da mi posle bude loše ili da me dodatno mentalno poremeti

 

Happy Feeling Good GIF

 

 

ja idem da gledam ovo :D lepi ljudi i kuvarske veštine ( pročitaj opis ) i šta ti više treba za reset

https://www.fest.rs/program/filmovi/ukus-ljubavi

  • +1 1
Link to comment

Mogao bi Nastavnik da ode na post festum, ako biraju po interesovanju publike. Danas je bila puna sala dkc-a.

 

Elem, Stelu komotno mozete preskociti, a isto vazi i za Kraljicinu igru. Gledljivo je to, ali dosta plitko i aljkavo su obradjene zanimljive licnosti u oba slucaja.

  • +1 1
Link to comment
56 minutes ago, ljuttko said:

ja idem da gledam ovo :D lepi ljudi i kuvarske veštine ( pročitaj opis ) i šta ti više treba za reset

https://www.fest.rs/program/filmovi/ukus-ljubavi

Benoa Mazimel moze da glumi drvo i bice vredno gledanja, cela ta generacija je izuzetna, Zil Lelus, Gijom Kane, Fransoa Klize imaju bas gomilu dobrih filmova. 

Sto se tice plavog kaftana verovatno najbolji film prethodnih par godina... Gledace se i nastavnik zbog toga

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...