Jump to content
IGNORED

FEST


jms_uk

Recommended Posts

Ne govоri nikome je fenomenalan! Tek sam izašla sa projekcije pa su mi utisci super sveži ali ovako na prvu - Slava Nikodiju! I da nam poživi još dugo da daje preporuke za filmove!

Fire Elmo GIF

  • +1 1
Link to comment

Za mene je 51. FEST svečano završen. 21 film, da vratim vreme ne bih gledala povratak u seul (not great not terrible, but still…) i još bih se premišljala oko ovog horora iznad.

Post-festum ću pogledati Tar ako uspem da se organizujem. 
 

Do sledeće godine :by:

Edited by pt 2.0
  • +1 2
Link to comment
37 minutes ago, pt 2.0 said:

 i još bih se premišljala oko ovog horora iznad.
 

Znaš šta, stvarno ga ni ja ne bih preporučila nikome ko je osetljiv na nasilje nad decom. U principu, problematični su ti poslednjih deset minuta filma (u, je li, vizuelnom smislu), do tada imaš sat i po slow burn, čak se pitaš da l si dobro pročitala žanr, i onda dobiješ maljem u stomak. Pa u glavu. Pa opet u stomak. 

  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, I*m with the pilots said:

Ko se seća legendarne projekcije filma "Četire" (4) kada je publika pobesnela? (Zbilja pitam jer se ne sećam više detalja, samo da je bio mali haos posle, mnogi se naljutili na režisera, mada je to možda bilo na FAF-u, sve mi se pomesalo)

 

Projekcija u DKC-u, Fest 2006. :)

Link to comment

Jes, prvenac Hrzanovskog iz davne 2004, nadjoh ga u Fest katalogu iz 2006.

 

Dobro pamtim uvod, lutalice i bager koji naglo upada u kadar i poplasi ih. Secam se da mi je prva polovina/trecina obecavala, a onda se film pretvara u nekontrolisani haos i reviju gnusnih scena.

Link to comment
On 2. 3. 2023. at 12:16, pt 2.0 said:

 

ŽIVETI / Living - odličan film, jedan od onih za svs vremena. Bill Nighy je glumčina. 

image.jpeg.8242c8f6e769d672df7f9d3c45fa2030.jpeg
 

 

CARSTVO SVETLOSTI / Empire of Light - film je trenutno u prekidu jer titlovi ne rade. Što nisam konstatovala dok tetke iza mene nisu zakukale “preeecoood”, a kino operater nije u stanju da ih popravi, pokušaj četvrti.

 

Blah.

A film je sjajan. 

 

Dobra oba, Empire of light, iako je zahvatio previse tema, mi vise legao, lepa iga svetlosti i tame u svakom smislu.

  • +1 1
Link to comment
  • 10 months later...

Ovo drugo :D.

Znam samo da su najavili da The Holdovers otvara festival.

Bice program valjda ovih dana, treba vremena da se napravi izbor :). Red je da makar dve nedelje ranije objave, ovo vec nema smisla..

 

Edited by Stela
  • +1 3
Link to comment

Sad idu drzavni praznici, ko ce da se bakce sa tim programom, bice dan-dva pred pocetak festivala :lolol:.

Ne postuju publiku, sta drugo reci.

Link to comment

Krajnje neozbiljno. I prosle godine je bila slicna prica, izbacili su desetak dana pred pocetak. Jbg, Jugoslavu je prioritet frizura, pa tek onda festival...

 

Za sad su samo najavljene 4 premijere domacih filmova - Radnicka klasa ide u pakao, Jorgovani, Za danas toliko i Ruski konzul.

 

Ono sto je sigurno je da ce u programu biti The Holdovers, The Zone of Interest, Anatomy of a Fall, Promised Land, Monster, Fallen LeavesThe Taste of Things, Coup de chance, The Palace, Saltburn, Priscilla, All of Us Strangers, Io Capitano, Memory, Firebrand... To mi rece drugarica koja je radila prevode. Preporuka za boldovanih 6, ja sam ih vec overio u kucnim uslovima i svaki je odlican. Simpatican je i novi film Vudija Alena (Coup de chance), bolji od nekoliko prethodnih...

 

Btw, nista od Sava Centra ni ove godine, sala jos nije funkcionalna :dry:

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
19 minutes ago, FPLS said:

 

Btw, nista od Sava Centra ni ove godine, sala jos nije funkcionalna :dry:

E pa znate šta… :mad:

Link to comment

^

Bar da je taj priroitet doprineo da Pantelic ima dobru frizuru :lolol:.

Od boldovanih pogledala.nekoliko i zadovoljna sam, a planiram jos neke koje si nabrojao...The Zone of Interest, All of Us Strangers, mozda novog Kaurismakija..

Steta za SC, jedva cekam da tamo gledam filmove.

Link to comment
1 hour ago, Patty Lee said:

E pa znate šta… :mad:

Kakav crni Sava Centar ta sala neće skoro.
Ovi iz Delte su još pre "otvaranja A bloka" krenuli u preventivnu kuknjavu "da je stanje u sali mnogo gore nego što im je predočeno i da zbog toga će biti probijanje rokova".

U maloj sali je bio studio ENS sad ih sele ali pitaj boga šta oni misle sa tim...

A ovo sa programom i uopšte sa funkcionisanjem FEST-a je sramota.

Ima ovde ljudi koji možda više znaju o situaciji. Meni ovo ne izgleda da će na dobro...

Edited by Frank Pembleton
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...