Jump to content
IGNORED

FEST


jms_uk

Recommended Posts

@Lucia Bojan ti je sve lepo i račno dočarao, nemam šta da dodam. Osim da ti preporučim da ako ikako možeš pogledaš film.

Upečatljivost tih scena sa malo reči koje uhvate i smisao i poentu i emociju… I priča o, zapravo, ljubavi i prihvatanju.

Ali i o nestanku. Smrti ljudske, smrti veštine ručnog vezenja (opšivanja?) kaftana, nestanku celog jednog načina života sa tim.

I kaftan - čiji je smisao da nadživi onoga koji ga nosi… podjednako lep kao i na dan kada ga je malem dovršio. 

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
2 hours ago, Lucia said:

As Bestas (Zveri) - od onih filmova koje me ostave nejasno zamisljenom nad nizom tema, sve onako u izmaglici. glumci su sjajni, par koji igra bracu deluje toliko autenticno da sam proverila da su zaista glumci :D brinulo me sto film traje >2h i sto sam imala lose mesto ali sad u retrospektivi vredelo je.

Plavi kaftan mi je bio u izboru. Mada je po trailer-u fabula predvidljiva, zanimalo me kako su resili zeninu reakciju. Trailer me je podsetio na jedan mnogo stariji tursko-italijanski film gde hamam igra slicnu ulogu katalizatora. Ali tamo je zena Italijanka, finansijski slobodna zena a ovde je vrvtn sputana, bez mnogo izbora. @pt 2.0 i @Bojan moze spoiler? (mada ga necu gledati, vise me interesuje scenaristicko resenje)  

 

 Drago mi je da neko pomenuo Zveri.
Baš, baš dobar film! Oduševljen sam. Sve preporuke

Link to comment

“Dvostruka prevara” - film u kome je svaki kadar malo remek delo. Nisam osetila da je vreme prošlo, a traje skoro 2.5 sata….

Potpuno me apsorbovao film i njegova lepota.

 

  • Hvala 1
Link to comment

Banu, juče odgledao

Ok... zanimljivo dok se bavi modernim Azerbejdžanom. Ludilo sa jezikom kao CGori i Ukrajini, toksični nacionalizam, nasilje i žene zaglavljene u zlatnim kavezima.

E sad, nije ovo snaga Farhadijevog Razvoda, nije ni Kramer protiv Kramera, to je samo problem mojih preteranih očekivanja

III Svetski rat, iranski, danas u DKC

Grmi.
Vozi sve jače kako se razvija, prvo zavara laganom idejom filma o filmu dok te ne uvuče u priču, a onda više ne misliš ni o kameri ni o dramaturgiji, već gledaš film. Persijski Inaritu.

Kad se završio, svi su ostali da sede, prikovani i ošamućeni. Gledati po svaku cenu.

  • Hvala 1
Link to comment

Siccita nije loš film. Ko voli dinamične scene, prepletene priče sa puno detalja i likova koji bi hteli mnogo toga da kažu u jednom vanrednom okruženju - dopašće mu se. Uvek je rizik da se tu pretera i na neki način ne održi pažnja kod gledalaca. Meni se čini da je priča lepo vođena, uz pažnju oko detalja. Baš zbog toga veći deo priče se i odvija na ulici. I to, ni manje ni više, nego na ulicama Rima. Ali ne promovišu se lepote grada u onom smislu kako smo navikli da to bude u turističkim ponudama, već se pokušava uhvatiti atmosfera kroz raličiite likove. Čini mi se i da su glumci dobro odabrani. Ima tu i nekoliko rođenih Rimljana. Recimo, Pandolfi i Markioni igraju jedan dobrostojeći par Rimljana (Sara i Luka). Monika Beluči ima manju, ali bitnu ulogu.

Link to comment

Ostalo mi je još sutra Ne govori nikome, ali utisci do sada:

Dvostruka prevara - apsolutno predivan film, gleda mi se opet

Broker - dobar, drži pažnju, ali kao da su malo smuljali kraj

Povratak u Seul - ovo mi se uopšte nije svidelo, predug, 2h je trajalo kao 6h, glavna junakinja nepodnošljiva; nikad ovo ne bih sama odabrala ali nahuškao me brat kad sam pomenula da se daje na Festu, jer on je gledao u Parizu u bioskopu, oduševljen je, bla bla... dobra je muzika, eto makar to.

Spoiler

 

 

Valjda rođaci - u principu nije loš film, čoveka kidnapuju a film je o naporima njegove porodice da plati otkupninu i da ga vrate živog, nisam ni osetila 2h koliko traje ali jako me je nerviralo što nigde ne objašnjavaju zašto je kidnapovan, i ko je on, čime se bavi... film ide a ja se stalno vraćam na “ko ste bre vi ljudi kad vam je 20 miliona maraka ništa da platite otkupninu, wtf”; ima jedna dosta jaka scena kad brat kidnapovanog kaže njegovoj ženi nešto tipa “došao sam ovde da se nađem Johanu (sin) ali mislim da sam ispunio svoju svrhu, njemu sada treba distanca i najbolje je da ja odem”, tu sam bila u fazonu TAKO JE BRE, socijalna distanca forever, Nemci ubermensch, najjači narod na svetu.

Naš brat - ne znam što je ovo Naš brat a ne Naša braća, jer ih je dvojica; ispodprosečan je film, i šteta, s obzirom na temu. Btw neko je pitao za paljenje svetla kad krene odjavna špica, za vreme ovog filma su TRI PUTA palili pa gasili svetlo kad su videli da su se zeznuli i da nije kraj. Ne znam, neko u Domu Omladine je trigger happy kad god se ekran zacrni na duže od 2 sekunde, izgleda.

 

  • +1 1
Link to comment

Stigao mini fest i u naše krajeve.

Da li je gledao neko novu Claire Denis (Stars At Noon) i novog Fatih Akina (Zlato Rajne)?

Imaju li PPP approval?

Edited by Nevernik
Link to comment
2 minutes ago, Patty Lee said:

Ostalo mi je još sutra Ne govori nikome, ali utisci do sada:

Dvostruka prevara - apsolutno predivan film, gleda mi se opet

Broker - dobar, drži pažnju, ali kao da su malo smuljali kraj

Povratak u Seul - ovo mi se uopšte nije svidelo, predug, 2h je trajalo kao 6h, glavna junakinja nepodnošljiva; nikad ovo ne bih sama odabrala ali nahuškao me brat kad sam pomenula da se daje na Festu, jer on je gledao u Parizu u bioskopu, oduševljen je, bla bla... dobra je muzika, eto makar to.

  Reveal hidden contents

 

 

Valjda rođaci - u principu nije loš film, čoveka kidnapuju a film je o naporima njegove porodice da plati otkupninu i da ga vrate živog, nisam ni osetila 2h koliko traje ali jako me je nerviralo što nigde ne objašnjavaju zašto je kidnapovan, i ko je on, čime se bavi... film ide a ja se stalno vraćam na “ko ste bre vi ljudi kad vam je 20 miliona maraka ništa da platite otkupninu, wtf”; ima jedna dosta jaka scena kad brat kidnapovanog kaže njegovoj ženi nešto tipa “došao sam ovde da se nađem Johanu (sin) ali mislim da sam ispunio svoju svrhu, njemu sada treba distanca i najbolje je da ja odem”, tu sam bila u fazonu TAKO JE BRE, socijalna distanca forever, Nemci ubermensch, najjači narod na svetu.

Naš brat - ne znam što je ovo Naš brat a ne Naša braća, jer ih je dvojica; ispodprosečan je film, i šteta, s obzirom na temu. Btw neko je pitao za paljenje svetla kad krene odjavna špica, za vreme ovog filma su TRI PUTA palili pa gasili svetlo kad su videli da su se zeznuli i da nije kraj. Ne znam, neko u Domu Omladine je trigger happy kad god se ekran zacrni na duže od 2 sekunde, izgleda.

 

 

Isti utisak imam za Broker i Našu braću, Broker je dobar film, ali ima zbrzan srećan kraj, na momente par nepotrebnih objašnjavanja publici i sentimentalnost karakterističnu za Koredine filmove.  Naša braća, ispodprosečno, ravno, posebno imajući u vidu Boucharebov Van zakona. Nije naravno morao da pravi akcioni film o protestima u Parizu 1986, ali ovo je stepenik iznad tv filma.

  • +1 1
Link to comment

Bacite please pogled na ovaj PostFestum program pa pišite šta vredi da se gleda. Od ovih filmova što su se najviše pominjali vidim da ima As Bestas i Un Beau Matin npr.

Link to comment
8 hours ago, Patty Lee said:

Bacite please pogled na ovaj PostFestum program pa pišite šta vredi da se gleda. Od ovih filmova što su se najviše pominjali vidim da ima As Bestas i Un Beau Matin npr.

naravno As Bestas nemoj propustiti

 

vidim sutra u nedoba je FALSIFIKATOR / Der Passfälscher 

sa Louis Hofmann
to bih gledala najpre zbog njega a i zbog price koja po trejleru deluje neverovatno a navodno je istinita

ali je termin nemoguc pa nista

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Lucia said:

ali je termin nemoguc pa nista

Isto sam morala da odustanem od Perl, Zveri i Žrtve jer su se davali u neko nedoba... i onaj alabanski o gluvonemoj braći, to mi se nikako nije namestilo :dry:

 

Ali Zveri će makar imati reprizu sledeće nedelje. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...