Jump to content
IGNORED

FEST


jms_uk

Recommended Posts

Samo da kažem, mada je vrv već rečeno, da mnogo, mucho, a lot, beaucoup, fali Sava Centar.

Boomer alert, ali nisam ni razmatrala projekcije po tržnim centrima, kako bre Fest u TC Galerija ili TC Ušće?

Takođe, izduvala sam za karte za Tar (za očekivati).

  • +1 4
Link to comment

"Tar" će ići u bioskope, ne brini:). Što se tiče Galerije, i prošle godine su tamo išle projekcije. Pri tome, bioskop je u totalnom pizdikovcu, na samom kraju, pa ako uđeš sa pogrešne strane, ima da šipčiš k'o kreten do njega. U Ušću su projekcije bile i ranijih godina tako da to nije ništa novo. Sava centar, uz sve svoje mane, je imao čari iako sam svestan da mu je bilo potrebno renoviranje. Ta celokupna glomaznost je odisala nečim velikim iako sam svestan da su to verovatno samo prošla vremena i ništa više. Šta će na kraju od njega biti kada ga završe, nisam baš siguran.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Nije samo Sava Centar, ove godine su izbacili Fontanu i muzej Kinoteke. Lično sam obožavao da idem (onih par godina kada je bio  u opticaju) u centar za kulturu Vlada Divljan.

 

Čast staaaarih bioskopa drže još DO i DKC, u muzeju Kinoteke je simbolično održavanje sa minimumom projekcija. I Dom sindikata je ok, dok ne počnu da guraju FEST u one mini sale. 

 

Tržni centar bioskope bojkotujem tokom cele godine, tako da ne činim izuzetak ni tokom festivala :D

  • +1 2
Link to comment

Muzej Kinoteke ove godine nije u opticaju jer je pri kraju renoviranja. Verovatno će već od sledeće godine i tamo ponovo biti filmova u okviru FESTa. Ne znam šta se desilo sa CzK "Vlada Divljan", ali je to i bilo dobro alternativno mesto za neke projekcije. Što se tiče Fontane, ona je zakatančena od novembra tako da... Problem sa bioskopima u tržnim centrima i FESTom je što su geniji koji su organizovali projekcije na barem nekoliko filmova koje hoću da gledam stavili da se prikazuju samo u Galeriji ili u Ušću, pa ću silom prilika morati i tamo.

Link to comment

EO, Ilirikum, Ovuda će proći put, Zločin je moj, Zveri, Zagrli me čvrsto (maheem preporučuje), Ljubavni život, Moj komšija Adolf (Udo Kir!)

..bih gledala, ovako na brzinu

 

 

  • +1 2
Link to comment

Meni se za Pearl i Speak no Evil upalila lampica jer mislim da su ih hvalili na dole na Horor topicu. Za ostale sam morala da se bavim istraživanjem i proučavanjem trejlera jer trenutno stvarno ne mogu težinčine i/ili smrtne slučajeve u porodici, pa sam morala da eliminišem braću Darden i Totem.

Link to comment

Speak ni evil* nisam ni videla, ovo sam ovako preletela na brzinu i zamjetila naslove koje sam jos pre utefterisala u glavi

 

*Nikako ni ovde da igra taj film

Link to comment
23 hours ago, Patty Lee said:

Meni se za Pearl i Speak no Evil upalila lampica jer mislim da su ih hvalili na dole na Horor topicu.

 

pearl je dobar, speak no evil je bas evil, i to slow burner, sve cekas da se desi neko zlo, i na  kraju ti se ispune ocekivanja u potpunosti. . dakle, apsolutna preporuka.

Edited by Nikodije
  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Ove godine gledam tačno 20 filmova. 
Lista željenih je bila 27, ali nije moglo da se uklopi pa sam morala da ecipecipecujem. Tar je otpao jer se nadam bioskopu posle…

 

Nedostaje mi Sava Centar jezivo. Dom sindikta je the next best thing ali nije to to. Navikla sam ceo život da mi je FEST SC+DKC+DO.

U TC Galeriju moja noga kročiti neće.

U TC Ušće sam upravo kupila karte za poslesnja 3 filma (ostalih 17 kupila juče nakon posla).

 

Danas gledala “Voleti Patrišu Hajsmit” (“Loving Highsmith”) i dopalo mi se. Mirna dokumentarna priča o životu jedne žene XX veka, književnice i lezbejke, ispričana kroz naraciju nienih beležaka / dnevničkih zapisa, i svedočenju partnerki i porodice. 

Moja lista:

VOLETI PATRIŠU HAJSMIT / Loving Highsmith

Švajcarska/ Nemačka

2022, 83’

 

UBIĆE TE ZA SIĆU / Dead for a Dollar

Kanada/ SAD

2022, 107’

 

TIHA DEVOJČICA / The Quiet Girl

Irska

2022, 94’

 

JEDNO LEPO JUTRO / Un beau matin

Francuska/ Velika Britanija

2022, 112’

 

ŽIVETI / Living

Britanija/Japan

2022, 102’

 

PRVI DAN MOG ŽIVOTA / Il primo giorno della mia vita

Italija

2023, 121’

 

BROKER / Beurokeo

Japan/ Južna Koreja

2022, 129’

 

ZAVERA U KAIRU / Cairo Conspiracy

Švedska/ Francuska/ Danska

2022, 126’

 

OSAM PLANINA / Le otto montagne

Italija /Belgija/ Francuska

2022, 147’

 

FALSIFIKATOR / Der Passfälscher

Nemačka/ Luksemburg

2022, 116’

 

POVRATAK U SEUL / Retour à Séoul

Francuska/ Nemačka/ Južna Koreja

2022, 115’

 

CARSTVO SVETLOSTI / Empire of Light

Velika Britanija/ SAD

2022, 115’

 

KERR

Turska/ Grčka/ Francuska

2021, 101’

 

MILIONER ZA TRI DANA / Three Day Millionaire

Velika Britanija

2022, 92’

 

STOTINU CVETOVA / Hyakka

Japan

2022, 104’

 

IZA ZIDA / Beyond the wall

Iran

2022, 125’

 

PLAVI KAFTAN / Le bleu du caftan

Francuska/ Maroko

2022, 118’

 

DVOSTRUKA PREVARA / Decision to Leave

Južna Koreja

2022, 139’

 

NE GOVORI NIKOME / Speak No Evil

Danska/ Holandija

2022, 97’

 

IZGUBLJENI KRALJ / The Lost King

Velika Britanija

2022, 108’

Edited by pt 2.0
  • +1 7
  • Wub 1
Link to comment

Verujem da će pojedinci zalutati na Speak no evil, i da će oni osetljiviji imati izvesne želučane reakcije praćene izostankom želje da se film pogleda do kraja. Uvek na tako neke filmove dođu i neki koji nemaju pojma šta gledaju. Sećam se jednom dve ribe izašle bukvalno posle 10 minuta.

Link to comment
8 minutes ago, Nikodije said:

Verujem da će pojedinci zalutati na Speak no evil, i da će oni osetljiviji imati izvesne želučane reakcije praćene izostankom želje da se film pogleda do kraja. Uvek na tako neke filmove dođu i neki koji nemaju pojma šta gledaju. Sećam se jednom dve ribe izašle bukvalno posle 10 minuta.

Ja se bojim da sam ja ta.

Mrzim horore ali ovome, na osnovu trejlera i priče, nisam mogla da odolim.:lolol:

 

Link to comment

Kod mene vrlo skromno, samo 7: Dvostruka prevara, Broker, Povratak u Seul, Ne govori nikome, Perl, Žrtva, i ako stignem, Naš Brat. Htela sam i na Valjda rođaci, Šoljica kafe i nove cipele i Zveri ali ne vredi, ne odgovaraju mi termini. I Tar, ali to ću u bioskopu.

 

16 minutes ago, Nikodije said:

Uvek na tako neke filmove dođu i neki koji nemaju pojma šta gledaju. 

 

Ovo sam ja na projekcijama Help Me Eros (2004) i A Hole in my Heart (2007), nije doduše bio Fest nego Slobodna zona ili FAF. Napominjala sam se svima sve po spisku ali sam odgledala junački do kraja. Jbt, sad sam se iznervirala samo što sam se setila tih filmova, pas mater.

Meme Reaction GIF by MOODMAN

 

 

Edited by Patty Lee
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...