Jump to content
IGNORED

FEST


jms_uk

Recommended Posts

8 hours ago, ultra plasticni said:

Ja sam sve gledao u DO, prevodi su bili, pa ne znam kakvi su prevodi bili, posto ne znam grcki, rumunski, turski ili nemacki jezik (a ne znam ni engleski, ako vas bas zanima), ali sam uglavnom kapirao o cemu se radi, iako su filmovi bili izrazito, mogu slobodno da kazem cak krajnje losi.

Toliko su filmovi bili banalni, da sam u glavi razvijao ideje da su to sve neki npr turski Radosi Bajici, i kad bi ovaj nas pravi, malo popritegao i pojacao samo malo, ali zaista ovolicko, samu umetnost u svojim radovima, jer njemu je ipak umetnicki otac Zika Pavlovic i on bi to mogao, da bi bez problema osvajao razne Roterdame, Lokarna i ostale gluposti koje ceznu za patnjom vinogradara iz zupskog Aleksandrovca.

U svakom slucaju, ostale francuze, posto je fest ove godine, francuski festival, sam ostavio za torente i mrsavu bioskopsku ponudu, pun nade da ce prevoda biti, iako mi isti mozda i nece biti preko potrebni, a to je samo zato sto sam u svom skromnom gledalackom opusu, sledeci onu Lenjinovu krilaticu da je film nasa najvaznija umetnost, pogledao na stotine sovjetskih nemih filmova i dosta toga razumeo

 

Koji su to filmovi koje si gledao?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Evo i ja da bacim moju (malo zakasnelu) rekapitulaciju filmova sa FEST-a i postFESTum-a:

Optužba - dobar, značajna tema, dobra glavna glumica. Uostalom, rekla je sve pt 2.0 pre mene, jedino što je meni bio previše brutalan, izašao sam iz bioskopa kao pretučen. :ohmy: (4/5)

Točak sreće i fantazije - japanski, omnibus 3 priče, što bi rekli "ni tamo ni 'vamo", mislim da bi moglo da se lepo uklopi u pozorište (sporiji tempo, zanimljivi dijalozi i svedena scenografija). (3+/5)

Hasanova zakletva - turski, bio mi zanimljiv sinopsis, ali jbg izgleda da ga je pisao neko ko nije gledao film :D. Hasan se kao bori protiv postavljanja dalekovodnog stuba na svoju zemlju, međutim vezano za tu priču, u filmu su snimljene 4.5 scene. Duva vetar ceo film kao nezdrav, udario mi je neku anksioznost (3-/5).

Jahači pravde - bombonica, zabavan film. Iako kroz trailer i opise deluje kao klasičan triler, pucačina i nasilje su u drugom planu priče. Mads Mikelsen standardno dobar (4+/5)

Evolucija - mađarsko-nemačka koprodukcija, nisam baš razumeo koncept filma, možda je do mene.

Nitram - solidan film baziran na masakru (35 mrtvih i još koja desetina ranjenih) iz '96 na tasmaniji. Sam čin nije obuhvaćen filmom (sem poslednje scene, gde se vidi kuda to ide), već priča o momku/ludaku počinitelju i rekonstrukcija događaja koji su doveli do strahote. Dobre glavne uloge, mada mi film nije za glavnu nagradu. (4-/5)

Vorteks - potpisujem gore FPLS-ov komentar. Nije loš film, ali mnogo je težak. Dodatno što je i razvučen van svakog smisla. (3+/5)

Superheroji - odličan đenoveze, baš simpatična, topla priča koja ne upada u patetiku. Fina promena u odnosu na prethodne teške priče. (4+/5)

Zbornica - klasična prosvetna priča, odnosi u kolektivu, sa roditeljima i decom. Hteo sam roditelja (penzionisanog prosvetara) da povedem, ali se nije dalo. Da vidim jel više pedagog/psiholog ili direktor. (4-/5)

Idemo, idemo - sjajan. Odličan Hoakin. Nadam se da ću doživeti jednu dečju ulogu u domaćoj kinematografiji (serije included) na približnom nivou. (5-)

 

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

Moguće da sam usled trenutnog raspoloženja, ovim ne toliko "srećnim" filmovima udelio pola ocene manje od realne vrednosti.

 

Za ludaka se skroz slažem, mnogo dobra gluma. 

Link to comment
  • 5 months later...
On 2.3.2022. at 16:03, *edited by mod said:

E sad je moj red da se zapitam da ti nisi moja devojka :DBukvalno od reči do reči njen prvi utisak zbog kombinacije one tugaljive face, hoda i gledanja u pod.

 

Jahači pravde tj novi Mads Mikelsen odlican. Uzeli Danci i pokazali Amerima kako se pravi dobar holivudski film bez mega budžeta. Ako bude pameti ići će ovaj film i u redovan repertoar + se ne bi iznenadio da odrade rimejk na engleskom sa sve Madsom i neka 3 US komičara umesto ova tri maestralna Danca.

 

Sjajan film. Ne znam zasto su preveli jahaci pravde ili ameri another round u odnosu na danski originalni naslov. 

 

Sjajan film, dinamika. Tako mali, srcan, duhovit, tragican, kompleksan, svako povlacenje u sebe sa "okey",  realan i opet neku nadu daje. Muzika odlicna. Slucajno mi jutros iskocila scena na kraju kod prijateljice na fb, i to je bilo to. Jedva sam cekala da sednem kuci na miru i izrentam film. Bas je inspirisao, ceo dan sam pod hajpom. 

 

Opet imam krash na njega :lolol:....:isuse:..on i cillian Murphy sa jakim cheek bones...

 

Poslednja scena iz filma (kacih je jutros na vocap) al evo i ovde da sirimo  

 

Skol! 

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Kad kazem da daje nadu, ne mislim da se scena zavrsava sa nadom da ce...sad da ne kvarim priču...nego nada, da uvek postoji izbor da menjamo. Za krajnji rezultat ne garantujem al barem nisi na istom mestu vise. 

Link to comment
38 minutes ago, mustang said:

Sjajan film. Ne znam zasto su preveli jahaci pravde ili ameri another round u odnosu na danski originalni naslov

 

 

Možda zato što su Another round i jahači pravde (riders of justice) dva različita filma :rolleyes:

Link to comment
Just now, Profesionalac said:

Možda zato što su Another round i jahači pravde (riders of justice) dva različita filma :rolleyes:

 

:lolol::isuse: 

 

Jbga ona opisala i jos trojicu u filmu a i ovde su bili. 

 

Aaa pa i taj cemo onda... blagodarim 

Link to comment
  • 5 months later...

Par dana posle objavljivanja programa, juče počela i prodaja karata za 51. FEST. Otvara 24.02. novi Ozon-ov film, zatvaranje 05.03. poslednjim filmom Puriše Đorđevića - Usta puna zemlje.

 

Na prvi pogled od zanimljivosti: Amalric (Zagrli me čvrsto), Park Chan-wook (Dvostruka prevara), Ron Howard-a (13 života - Vigo Mortensenom i Kolin Farel), Đenoveze (Prvi dan mog života), Adil el Arbi (Pobunjenik), standardno Iranci, @Lancia je čini mi se preporučio ove španske Beštije :), debitantski film Nine Ognjanović - Ovuda će proći put, Sem Mendes (Carstvo svetlosti)...

 

Deluje mi da kandidati za Oskara nisu preterano zastupljeni, sem Tar sa Kejt Blanšet i poljskog kandidata za strani film - EO? Na blic mi deluje da više ima Kana i Venecije 

  • +1 2
Link to comment

Jedno, verovatno glupo pitanje, je l ima negde da se uzme (ili kupi, nebitno) program gde ima sinopsis svih filmova na jednom mestu? Ili mora old skul za svaki film da se rovari po sajtu, jedan po jedan? 

Link to comment
1 hour ago, Profesionalac said:

A moguće je da postoji i sličan FEST vodič na mestima projekcija :unsure:

nema. možeš da kupiš knjigu filmova ako je naprave te godine.

prošle je bio city magazine u onim boksovima u domu sindikata.

 

ja idem oldskul,

skuvam kafu pa gledam onlajn ceo program, trejler po trejler, srcujem šta me iole zanima, onda sabiram pare, termine i ukrštam dok ne oljuštim konačni lični program od nekih 15-ak do 20 filmova koje gledam.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

meni ostalo u glavi da sam neke godine našao taj pregled svih filmova sa kratkim opisima van city magazine-a i da je bio besplatan, moguće da sam nešto permutovao

 

slična metoda, pregledam film po film, trejler po trejler, dodam neke preporuke sa par strana i onda ubacim u excel sve termine filmova koji su mi interesantni. Brišem nemoguće termine i neželjene sale i onda ulazim u optimizaciju raporeda :D da izađem na nekih 10-12 kom. taj raspored šaljem zainteresovanim stranama i onda popunjavaju željeni broj karata i dopune nekim svojim željama. E sa tim idem u smišljanje rasporeda obilaska bioskopa zbog kupovine karata :lol: 

 

Sve u svemu najčešće sam ovih dana (2.pol februara i trajanje festa) u tabelama, papirima po jaknama i rasporedima gde i kada idem :unsure:

 

Zaboravih u prvom postu da bacim žestok hate - 1000 din su ulaznice za otvaranje/zatvaranje, pa 1000 vam članova familije pozdravim :puke:

  • +1 5
  • Wub 1
Link to comment
6 hours ago, Profesionalac said:

meni ostalo u glavi da sam neke godine našao taj pregled svih filmova sa kratkim opisima van city magazine-a i da je bio besplatan, moguće da sam nešto permutovao

Nisi, napisala sam da ima i City Magazine…

 

Sad vidim ovo za Excel, 1 carska posvećenost :wub: 

Edited by pt 2.0
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...