Jump to content
IGNORED

Senke nad Balkanom


mustang

Recommended Posts

Ali onaj što glumi Gabriela Mahta, Sebastian Cavazza se zove, kakav glas ima čovek, svaka čast.

 

Video sam da mi je poznat nešto, i na kraju skontao da je igrao u hrvatskoj seriji Počivali u miru.

Link to comment

Poceh za vikend i odgledah sve. Sta znam, onako, nije lose za domace standarde. Gledacu do kraja svakako.

Preleteh i topic, vidim razlicite utiske o glumi. Meni najgori Kicic i Djuricko. Muski Makedonski glumci najbolji.

Procitah i onaj tekst o opijumu, zanimljivo. Znao sam samo neke osnovne detalje.

 

A zao mi sto ne mogu da dokumentujem tekstove koje sam davno citao o princu Djordju. Pisao sam o njemu neki seminarski rad iz istorije u gimnaziji, pa sam uz pomoć profesora dosao do zanimljivih tekstova o njemu. 

Jasno se videlo da nesto fali u njegovoj biografiji, a moj zakljucak tada je bio da je on iskljucivo iz političkih razloga proglasen ludim.

A on jeste bio slobodniji covek, ali veoma pametan. Druzio se sa raznim intelektualcima tog vremena, sa Mikom Alasom i ostalima. Zajebant i jebač najvise. Ali nikako lud. Pašić i ostali su to njegovo ponasanje iskoristili da preuvelicaju stvari i proglase ga ludim. 

U glavi mi je i da je bio smesten u mnogo manje luksuznom mestu nego sto je prikazano u seriji, al nisam u to skroz siguran.

Vrtim ovih dana po toj davnoj memoriji, pisacu ako se setim neceg zanimljivog, a svasta je tu bilo. Znam da sam tada odnos prema njemu smatrao baš nepravednim.

Link to comment
13 hours ago, Jimmy Kowalski said:

Sta znam, Koja kao Born moze da prodje, u Cetvrtom coveku je dobar, ali meni je Djuricko fino legao u ulozi žbira. Sve je tu kako treba i sumnjicav pogled i stav, vecito malo pogrbljen. Kao lik iz neke pripovetke iz tog perioda. Barem ja tako zamisljam žbira, ali svako ima neki svoj dozivljaj..

U tome i jeste problem. Djuricko glumi zbira, a ne onog koga i treba da glumi - visokog funkcionera sluzbe bezbednosti. Covek prosto nema kapacitet da iznese zadatak uloge.

Link to comment

Pa nije on napisao taj lik, on ga samo igra. Ti mozda smatras da je trebalo da bude drugacije napisan, ali taj Djolovic nije neko veliko mudo, mada bi mozda hteo da bude. On samo izvrsava sta mu kazu, videli smo i u scenama sa princom Djordjem i generalom Zivkovicem da je manji od makovog zrna koji ne moze cak ni da kaze nesto..

Link to comment

Pa skoro svi likovi u seriji su prilicno stereotipni, nije on izuzetak. Meni to ne smeta, ako je dobro odigrano.  Ima glumaca koji se ne snalaze u svojim ulogama (ova Bergamova na prvom mestu), ali kao sto rekoh na Djurickov lik i njegovu glumu nemam primedbi..

Link to comment

Слажем се око стереотипа у ликовима, али Ђуричко би требало да је зајебан, а зајебан је ту негде као (непрежаљена) госпоја Ђукић. За мене је његова глума једна од најгорих у серији. Мада је заправо погрешио онај који му је понудио такву улогу.

Link to comment

Oko toga se i ne slazemo. Djolovic bi hteo mozda da bude zajeban, ali u stvari nije. Ne odlucuje ni o cemu, oni iznad ga tretiraju kao krpu, a on onda nesto glumi nadrkanost kod Brstine i sl. I treba da ispadne smesan..

Link to comment
Just now, Jimmy Kowalski said:

Oko toga se i ne slazemo. Djolovic bi hteo mozda da bude zajeban, ali u stvari nije. Ne odlucuje ni o cemu, oni iznad ga tretiraju kao krpu, a on onda nesto glumi nadrkanost kod Brstine i sl. I treba da ispadne smesan..

Ма, лоше је то спаковано са Ђоловићем. Брстина је шеф јавне полиције, он је потпуно ушао у тај профил, букач, превртљив, друкара када треба. С друге стране, Ђуричко делује као престарело колерично дете, а то баш и не иде уз његову улогу, која мора да има снажну моћ трансформације. Да зна када да буде кул, када да савије кичму, а када да варничи. Зато сам оно и написао о њему.

Link to comment

Pa ok, tebi je lose, jer projektujes da Djolovic treba da bude drugaciji lik od onog sto jeste. Da mi vidimo da je Djolovic zaista neko ko ima stvarnu moc, donosi bitne odluke, onda bi moglo da se kaze da ga treba igrati kao sto predlazes. Ali, ovaj Djolovic nije nikakav Huver u nastajanju, vec najobicniji žbir, pa ga Djuricko takvog i igra..

Link to comment

Meni je bliže ovo Tonijevo.Imao Đuričko neke naznake toga, kad je pretio advokatu.

Drugo nije on makar ko.Vidiš da Bjela njemu donosi one fotke a on ih zadržava.I tek kasnije se pojavljuje da kaže ovome da ih ima.

Link to comment
8 minutes ago, Frank Pembleton said:

Meni je bliže ovo Tonijevo.Imao Đuričko neke naznake toga, kad je pretio advokatu.

Drugo nije on makar ko.Vidiš da Bjela njemu donosi one fotke a on ih zadržava.I tek kasnije se pojavljuje da kaže ovome da ih ima.

Pa Bjela njemu nosi, jer se dugo znaju i ocigledno jedan drugome pomazu s vremena na vreme. Ali upravo je i ta scena pokazatelj da Djolovic uopste nema pojma sta se desava oko njega, a generalno se folira da sluzba sve zna..

Link to comment
37 minutes ago, Jimmy Kowalski said:

Pa ok, tebi je lose, jer projektujes da Djolovic treba da bude drugaciji lik od onog sto jeste. Da mi vidimo da je Djolovic zaista neko ko ima stvarnu moc, donosi bitne odluke, onda bi moglo da se kaze da ga treba igrati kao sto predlazes. Ali, ovaj Djolovic nije nikakav Huver u nastajanju, vec najobicniji žbir, pa ga Djuricko takvog i igra..

Nije stvar projekcije, vec zahteva uloge. Da ne govorim da je izmedju zbira i Huvera u nastajanju citava lepeza razlicitih karaktera.  Mislim, ako vec dizes noge na sto u kancelariji drzavnog tuzioca i tako ga sacekujes, a kasnije bezbednosno postrojavas, onda budi zajeban lik, a ne zbir....

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...