Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

Šteta što je dobar deo fudbalske karijere protraćio u Japanu. Veliki majstor. Jedan od retkih igrača da postoji konsenzus između Zvezdaša i Partizanovaca o njegovom kvalitetu.

Link to comment

Nije njegovo koleno moglo da izdrzi ozbiljan fudbal week by week i on je to odlicno znao. Nesto nablize Maradoni smo imali u liku i delu Dragoslava Sekularca, po svim mogucim parametrima

Link to comment

Piksi je i kao starac kad je imao snage za sat vremena fuce bio ubedljivo najbolji igrac u repstaciji, doleti covek iz tri picke materine i 8h razlike u vremenskoj zoni i bude najbolji na terenu. 

Majstorstvo je i 10-15 godina sasvim slucajno dokazao tako sto je zategao gol s centra cipelom. Vise je on fudbala zaboravio nego sto su svi ostali na toj tekmi ikada znali. 

Link to comment
1 hour ago, arkonada said:

Piksi da nije imao problema sa povredama imao bi verovatno vrhunsku internacionalnu karijeru, veliki je majstor bio.

 

Najveca steta je sto nije mogao da igra medjunarodne turnire zbog sankcija. To su tri turnira, Euro 92, Svetsko 94 i Euro 96. Ko zna kako bi se stvari odvijale za njegovu reputaciju i karijeru.

  • +1 2
Link to comment

meni je piski prvi omiljeni fudbaler kog pamtim kao klinac

 

nekako mi uvek bilo zao, sto zbog raznih stvari nije imao karijeru kakvu je mogao

 

povrede, nekakvi suludi pehovi  i mozda najvise makar na reprezentativnom planu sankcije

ubedjen sam  da bi na ona dva ep i sp izmedju nesto uradili, a i 1998 bi verovatno i dalje bio (bitan) deo tima

sbbkbb ali ta 98 nam je ionako najbolje izdanje posle raspada sfrj

onaj njegov gol protiv nemacke i oni protiv spanije su mi neke od retkih lepih secanja na fudbalsku reprezentaciju

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Meazza said:

 

Najveca steta je sto nije mogao da igra medjunarodne turnire zbog sankcija. To su tri turnira, Euro 92, Svetsko 94 i Euro 96. Ko zna kako bi se stvari odvijale za njegovu reputaciju i karijeru.

istovremeno maltene :D

 

  • +1 1
Link to comment

Kad gledas takve majstore kad igraju jedna stvar upada u oci, a to je koliko ne zure sa loptom. Za njih dobar trenutak nije dovoljno dobar, oni cekaju idealan trenutak za pas, sut ili korak i sve dok taj idealan trenutak ne nastupi oni ce odlagati svoj potez. Kao da za njih vreme sporije prolazi u odnosu na protivnike, slicno kao ono Neo u Matriksu kad se brani od agenta Smita u slow motionu. Kad gledas recimo Ibru u danasnjoj Serie A on izgleda kao da se igra sa decom, deluje jos dominantnije nego pre deset godina kad je bio duplo bolji fizicki. 

  • +1 4
  • Hvala 1
Link to comment
18 hours ago, Meazza said:

 

Najveca steta je sto nije mogao da igra medjunarodne turnire zbog sankcija. To su tri turnira, Euro 92, Svetsko 94 i Euro 96. Ko zna kako bi se stvari odvijale za njegovu reputaciju i karijeru.

 

Nešto razmišljam, posljednji dani Jugoslavije su donijeli evropsku i svjetsku titulu Zvezde da bi zbog sankcija ceh platila Jugoslavija. S druge strane, već od 1990.godine Dinamu i, pogotovo, Hajduku je otišla hrpa igrača koji su imali kasniji "peak" karijere u odnosu na Zvezdine igrače. U 11 Vatrenih Hajduk je imao Jarnija, Štimca, Jerkana, Bilića, Asanovića i Bokšića, Dinamo Ladića (koji je ostao u klubu), Šukera i Bobana. Jurčević i Prosinečki su bili "uljezi". Uvijek sam se pitao kakvi bi rezultati Hajduka i Dinama u Evropi bili da su mogli još koju godinu zadržati nabrojane igrače.

 

S tim, Prosinečki i Savićević nisu bili ništa manje talentovani od Piksija.

 

17 hours ago, Meazza said:

Kad gledas takve majstore kad igraju jedna stvar upada u oci, a to je koliko ne zure sa loptom. Za njih dobar trenutak nije dovoljno dobar, oni cekaju idealan trenutak za pas, sut ili korak i sve dok taj idealan trenutak ne nastupi oni ce odlagati svoj potez. Kao da za njih vreme sporije prolazi u odnosu na protivnike, slicno kao ono Neo u Matriksu kad se brani od agenta Smita u slow motionu. Kad gledas recimo Ibru u danasnjoj Serie A on izgleda kao da se igra sa decom, deluje jos dominantnije nego pre deset godina kad je bio duplo bolji fizicki. 

 

+10000

 

Bergkamp je bio taj tip igrača koji igra u svojoj vremenskoj zoni. 2001-02, sa 33 na leđima i na rubu odlaska iz Arsenala, Bergkamp je slao savršene lopte za Ljungberga koje je ovaj majstorski pospremao u gol.

 

Kad ih već spominjemo, došao sam do krajnje neprovjerljivog zaključka da bi Wenger doveo Piksija u Arsenal da nije zatekao Bergkampa.

Link to comment
1 hour ago, ArleKino said:

 

Nešto razmišljam, posljednji dani Jugoslavije su donijeli evropsku i svjetsku titulu Zvezde da bi zbog sankcija ceh platila Jugoslavija. S druge strane, već od 1990.godine Dinamu i, pogotovo, Hajduku je otišla hrpa igrača koji su imali kasniji "peak" karijere u odnosu na Zvezdine igrače. U 11 Vatrenih Hajduk je imao Jarnija, Štimca, Jerkana, Bilića, Asanovića i Bokšića, Dinamo Ladića (koji je ostao u klubu), Šukera i Bobana. Jurčević i Prosinečki su bili "uljezi". Uvijek sam se pitao kakvi bi rezultati Hajduka i Dinama u Evropi bili da su mogli još koju godinu zadržati nabrojane igrače.

 

S tim, Prosinečki i Savićević nisu bili ništa manje talentovani od Piksija.

 

 

+10000

 

Bergkamp je bio taj tip igrača koji igra u svojoj vremenskoj zoni. 2001-02, sa 33 na leđima i na rubu odlaska iz Arsenala, Bergkamp je slao savršene lopte za Ljungberga koje je ovaj majstorski pospremao u gol.

 

Kad ih već spominjemo, došao sam do krajnje neprovjerljivog zaključka da bi Wenger doveo Piksija u Arsenal da nije zatekao Bergkampa.

strasna je bila ta cileanska generacija pa plus godiste na obe strane, 66-70

gledam neki dan sastav u21 1990 u kvalifikacijama za nesto, pretpostavljam ep

brutalno

ne znam doduse otkud tu i savicevic na jednoj tekmi, jer je on 66to

 

dinamo manje vise, hajduk je zaista imao strasnu generaciju stimac, bilic, jarni, asanovic, boksic... 

ne treba zaboraviti da je rat/sankcije sjebalo i zvezdu, one sezone posle osvajanja kesa bili su ddrugi u grupi, samo prvi je isao u finale, sve tekme su igrali napolju

pa partizan, kom tada dolazi jedna od najjacih generacija u istoriji

cak i velez koji je par godina zaredom pred rat igrao evropu je imao jako dobre igrace

 

 

iz ove pozicije fascinantan mi je odnos tadasnje javnosti sto prema ligi, sto prema reprezentaciji

makar moje okoline, ali citajuci tadasnju stampu, gledajuci emisije iz tog perioda siguran sam da je to bilo rasireno

utakmice lige su bile slabo posecene, reprezentacija prilicno kritikovana, opsti utisak je bio da nam je fudbal u kurcu

a iz ove perspektive deluje da je bio na vrhuncu

Link to comment

Pa osamdesetih je repstacija prilicno lose prolazila. Jeste, plasirala se na dva takmicenja  i tamo se obrukala, a ostala takmicenja propustila, racinajuci tu i wc 78 i euro 80, znaci 12 losih godina.

  Taman kad je krenuo uspon, dosao rat i cao zdravo. 

Link to comment
19 minutes ago, pbg12345 said:

 

 

 

iz ove pozicije fascinantan mi je odnos tadasnje javnosti sto prema ligi, sto prema reprezentaciji

makar moje okoline, ali citajuci tadasnju stampu, gledajuci emisije iz tog perioda siguran sam da je to bilo rasireno

utakmice lige su bile slabo posecene, reprezentacija prilicno kritikovana, opsti utisak je bio da nam je fudbal u kurcu

a iz ove perspektive deluje da je bio na vrhuncu

 

Nikad ne znas koliko ti je trenutno zaista dobro dok stvari ne krenu po qrcu..

 

Ili sto bi Jevreji rekli - imao pa nemao

  • +1 1
Link to comment
  • Redoran pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...