Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

41 minutes ago, radisa said:

Maras je kasnije ima celu polusezonu bez primljenog gola, da li u 2 ili 3 ligi, za Bečej...

 

 

Da, gledao sam ga u par navrata tamo, taj Becej je bio luda ekipa, tu je uz Marasa bio legenda Dragan Trkulja, pa Gacinovic stariji, Atila Kasas... Oni su tada u kupu igrali protiv CZV, bila neka drama u BG, gomila golova, crveni kartoni, svasta nesto, onda u revansu u Beceju ceo grad dosao na stadion, cak su stavljali privremene montazne tribine - i bi rutinska pobeda CZV.

Link to comment

Becej je bio solidna ekipa, do pojave arkanovog Obilica odmah iza blizanaca i Vojvodine...Dobili su zvezdu na marakani i tako doneli tumbi jednu od titula jos u jesenjoj polusezoni...Cini mi se da je trener Ljupko Petrovic rekao da su ih iznenadili jer su zaigrali sa dva spica

Link to comment

Prodefilovalo je kroz taj Becej prilicno zivopisnih likova tih godina, bio je tu i Mudrinski senior, pa Krivokapic (posle u Vosi i Zvezdi), Mulina (posle u Partizanu), Kerekes (kasnije postao reprezentativac Madjarske)... No kad je propao Sojaprotein propao je i profi sport u Beceju, vaterpolo klub (evropski sampioni) se rasformirao a FK se vratio u zonske i podrucne lige.

Link to comment
4 hours ago, pbg12345 said:

e da, ta titula vojvodine, kako je do toga doslo?

prilicno iznenadjujuce deluje iz ove perspektive

U dve reči, Miloš Šestić.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, BWA said:

Kakva je navijačka struktura bila kod tebe?

Koji klub je bio najpopularniji, Hajduk, Željo, Partizan...?

sarajevo je gradski klub staaaarih sarajjlija, dok je zeljo klub radnicke klase

i kao zeleznicki klub jedini van 4ke sa iole znacajnijom "navijackom bazom" sirom ex yu

 

doduse i ofk je imao svoje navijace, ali to je bas davni period, pre 50 godina

 

za dinamo su van hrvatskog nacionalnog podrucja navijali samo pojedinci

dok je hajduk imao bas dosta navijaca, mozda "najjugoslovenskiji" klub

zvezda srbi, a partizan vojna lica i clanovi njihovih porodica (van bgd)

Link to comment
3 minutes ago, pbg12345 said:

sarajevo je gradski klub staaaarih sarajjlija, dok je zeljo klub radnicke klase

i kao zeleznicki klub jedini van 4ke sa iole znacajnijom "navijackom bazom" sirom ex yu

 

doduse i ofk je imao svoje navijace, ali to je bas davni period, pre 50 godina

 

za dinamo su van hrvatskog nacionalnog podrucja navijali samo pojedinci

dok je hajduk imao bas dosta navijaca, mozda "najjugoslovenskiji" klub

zvezda srbi, a partizan vojna lica i clanovi njihovih porodica (van bgd)

Poznato mi je to.

Arle je sa krajnjeg zapada BiH kao i ja (on je malo zapadnije), pa me je zanimalo kako je to izgledalo kod njega.

Ja sam kod nas poznavao 2 navijača Dinama, od kojih je 1 bio neki Tomica iz okoline Zagreba. Bilo je puno hajdukovaca, partizanovaca i zvezdasa, otprilike podjednako.

Sarajevo i Zeljo su se više simpatisali nego što se za njih ozbiljno navijalo. Ipak nisu pripadali velikoj četvorci, bez obzira što su osamdesetih imali odlične rezultate.

Link to comment
6 minutes ago, BWA said:

Poznato mi je to.

Arle je sa krajnjeg zapada BiH kao i ja (on je malo zapadnije), pa me je zanimalo kako je to izgledalo kod njega.

Ja sam kod nas poznavao 2 navijača Dinama, od kojih je 1 bio neki Tomica iz okoline Zagreba. Bilo je puno hajdukovaca, partizanovaca i zvezdasa, otprilike podjednako.

Sarajevo i Zeljo su se više simpatisali nego što se za njih ozbiljno navijalo. Ipak nisu pripadali velikoj četvorci, bez obzira što su osamdesetih imali odlične rezultate.

ma naravno

ja sam vise zbog sebe konstatovao ovo (opste poznato) i eventualno da se neko nadoveze ako ima drugacije informacije

 

arle je i moj nekadasnji komsija

 

a znas kako se kaze na baniji:

"jebes regiju kojoj je cazinska krajina zapad"

Spoiler

:Jova:

 

  • Haha 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...