Jump to content
IGNORED

Istorija fudbala


Meazza

Recommended Posts

Kad razdvojim subjektivna secanja od svih snimaka zakljucujem da su polufinala i finale u principu bila sranja od utakmica, sto se za cetvrtfinala i osminu ne bi moglo reci, a to je i uobicajeno na turnirima. Mi sa Argentinom i Engleska Kamerun sjajne utakmice, Italija je rutinski dobila nekog, mislim Irsku, Nemci ne secam se koga ni njihovog cetvrtfinala. Zapravo su oba polufinala bila vise od igre, Argentina sa Italijom u Napulju i Nemacka sa Engleskom.

Edited by W.F.C.
Link to comment
25 minutes ago, W.F.C. said:

Kad razdvojim subjektivna secanja od svih snimaka zakljucujem da su polufinala i finale u principu bila sranja od utakmica, sto se za cetvrtfinala i osminu ne bi moglo reci, a to je i uobicajeno na turnirima. Mi sa Argentinom i Engleska Kamerun sjajne utakmice, Italija je rutinski dobila nekog, mislim Irsku, Nemci ne secam se koga ni njihovog cetvrtfinala. Zapravo su oba polufinala bila vise od igre, Argentina sa Italijom u Napulju i Nemacka sa Engleskom.


Prvi put sam gledao Italiju 90 na VHS kaseti, samo golove. Kad sam video ostalo, jebote Gojkoecea mozda igrac turnira, a nije ni predvidjen bio da brani. Mateus dao penal protiv Cehoslovacke. Kakve je sve golcine primio Zubizareta za tih par nedelja. :smiley_hail:

'94 isto gledao s kasete, deluje mi da je bilo ultra-zabavno sve do finala. Mnogo iznenadjenja i dramaticnih prolazaka (Badjo), to najvise i volim da gledam. 
'98 sam prvo prvenstvo gledao u realnom vremenu, svestan. Po mom secanju, najbolje tekme su bile Bra-Den, Bra-Hol, Hol-Arg, Ger-Mex. Sve je moglo otici na drugu stranu.
'02 su Senegalske tekme bile najjace.
'06 mi je bilo najvece govno od prvenstva. Arg-Mex je bila dobra tekma, kao i Fra-Spa.
'10 Kasiljas brani penal Kardozu u 1/4 i Robenu mrtvu sansu u finalu, obe na 0:0 i posle 80'. Najbolje se secam Uru-Gha i kako su dojceri ugazili Maradonu.
'14 mi je bilo vrh prvenstvo, poslednje koje sam detaljno pratio, dosta tekmi se secam, izdvojio bih Bra-Chi, Ger-Alg, Bel-USA, Hol-Mex, sve dramaticno i kvalitetno. I naravno 7-1.
'18 sam pogledao 2 nase tekme i jos pokoju. Bra-Bel bila super, Arg-Fra i Bel-Jap takodje, ostalog se osim finala jedva i secam. 

 

Link to comment

Goikoecea i Skilaci, jer nisu bili predvidjeni da igraju... Jaka Engleska, Italija, Argentina, Brazil, Nemci sa Interovim triom, odlicno prvenstvo, svi raspolozeni. Jebes Francuske i Spanije...ti nisu ni bili bitni.

  • +1 1
Link to comment

Svi su ocekivali da finale bude Italija-Nemacka ali kiks Zenge i Goikoecea na penalima...Brazil meh, uz tim iz 74 najlosiji Brazil na SP...Zubizareta mi se nikad nije svidjao, umeo je tesko da kiksa i prima golove kroz usi, mada mu priznajem da je bio dobar organizator odbrane...ali je zato Arkonada bio jedan car medju golmanima

Link to comment

Meni to prvenstvo iz 1990 ubedljivo najgore od svih koje sam gledao. To mi bilo prvo Svetsko kog se bas secam. Ja se ostrio mesecima i jedva docekao da pocne, a onda mesec dana totalnog smaranja, krljanja i teske defanzive. U grupama los fudbal, a u playoff fazi jos gori. Golova ni za lek.

A 1994 mi je bilo najbolje prvenstvo. Mnogo odlicnih ekipa i mnogo super utakmica. Brazil je igrao neverovatno dobro. Nije vise niko igrao odbranu sa liberom sto je u Italiji 4 godine ranije bila obavezna taktika.

Link to comment

Citav zivot mi je neprirodno da gledam back-pass i 2 boda za pobedu. :D

Bugari daju gol u zadnjem minutu da odu na SP, daju gol u zadnjem minutu Argentini pa ih obidju na tabeli, Mehiko na penale i 2 komada svabovima u zadnjih 10 minuta. Zao mi je sto to prvenstvo nisam gledao u realnom vremenu...

Pre nekoliko godina sam nasao neki film od sat i po iz drugog ugla golovi, sanse, detalji, skinula FIFA. :rolleyes: 

Na milion mesta sam citao da je Arg-Rom 1 od najboljih tekmi koje se ljudi secaju. 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...