Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

ja koristim sve što mogu kada idem u rikverc, kamere i senzori su tu samo pomoć, osnovno je pogled unazad uz čekiranje retrovizora

 

kolateralno se i vrat fino razgibava

 

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, LeBron said:

Meni je pokojni otac kad sam pocinjao da vozim rekao da na retrovizore voze kamiondzije, i to mi je ostalo urezano.

Koristim naravno i retrovizore, kad negde bas usko treba da se uparkiras pored nekog auta, koristim i kameru i senzore za koliko prici, ali osnovno mi je za u rikverc da se okrenem, jos i levu ruku stavim na suvozacko sediste, kao neki nisan :)

Ono jeste, ali kako gabariti SUV-ova rastu, dodje na isto. Nemam ni kamere ni senzore, a i da imam bilo bi isto, grljenje suvozaca :D

Link to comment
8 minutes ago, Lancia said:

Ono jeste, ali kako gabariti SUV-ova rastu, dodje na isto. Nemam ni kamere ni senzore, a i da imam bilo bi isto, grljenje suvozaca :D

ti se okreces na desno kad ides u rikverc?

ja uvek na levo.

edit

hm, kad razmislim mozda i ja na desno

Edited by 3opge
Link to comment
5 minutes ago, 3opge said:

ti se okreces na desno kad ides u rikverc?

ja uvek na levo.

edit

hm, kad razmislim mozda i ja na desno

Ulevo, samo pri ulasku na glavni put pod ostrim uglom ili kod prestrojavanja u guzvi.

  • +1 1
Link to comment

Koristim retrovizore za voznju unazad, i naravno senzore i kameru kada su mi na raspolaganju. 

Nikada se ne okrecem unazad, nisam navikao. Mozda je to posledica voznje kamiona :)

 

Spoiler

Da ne bude zabune, gledam preko ramena kad prelazim iz trake u traku ili kada skrecem.

 

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, x500 said:

Da ne bude zabune, gledam preko ramena kad prelazim iz trake u traku ili kada skrecem.

 

Ne voziš dovoljno brzo. :fantom:

  • Haha 2
Link to comment
3 minutes ago, x500 said:

To je zato sto koristim pokazivace pravca (migavce) cak i na parkingu. ;)

 

 

Ako voziš dovoljno brzo, ne trebaju ti ni bočni retrovizori, samo centralni.

  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, bags said:

Gabariti SUVova rastu ali prilicno sam siguran da se prostor unutra smanjuje. Pa cak i prtljaznik. Ne znam kako nazvati taj paradoks.

Biciklisticki tockovi i oblik karoserije. Plus industriji odgovara taj lazni utisak velicine jer se ljudi razocaraju gepekom u odnosu na njihovu percepciju kola i onda kupe jos veci. 

  • +1 1
Link to comment

U joggeru je šteta što nema 1.5 dci, bio bi odličan auto. Vidim dosta taksista ga vozi.

 

Trocilindraši su ok taman do garancije ili 150k km. Nije problem 3 cilindra (zvuk je čak lepši) već materijali (klipnjače, leteći ležajevi, radilica) ne trpe velika opterećenja koje dobiješ kad sve prebaciš na tri cilindra male zapremine sa sve turbinom.

 

Trocilindraši su poprilično potrošački motori.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...