Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

2 hours ago, extragluv said:

meni je jedini turnoff tu 3 cilindra

 

Ne znam za evropske trocilindraše ali taj tojotin obećava. Trpaju slično i u Jaris i u Korolu GR verziju, istina sa turbom i 260+ konja. 

Link to comment

Trocilindrasi su davno postali normalni motori, ta Skoda Scala sto je pominjete je trocilindras. Isti ide i u Goofa i Octaviu i u Audia.

Vozim Kia Ceed trocilindrasa, vrhunski auto.

 

Edited by Milosh76
Link to comment
1 hour ago, renne said:

Svi wrc automobili su tri cilindra

e jbg sad. ti motori se bacaju posle etape, a tebi u kolima treba da gura, traje, i po brdu i na daljinu, da ne moras da gasis klimu, da se ne cuje previse itd. kad vidim new age fokusa sa 3 cilindra 1.0, prikenja mi se. 

Link to comment

Kad smo već razvili priču o tri cilindra

Da ćeš biti baja koji prvi startuje na semaforu i sve pretiče do sledećeg semafora, nećeš, da ćeš prestizati baje kao što je @radisa sa 190 kmh na auto putu, nećeš, ali da ćeš lagano da kruzaš na 130kmh, trošiš oko 5.5 l/100km, da se popneš uz bilo koje brdo, da se natovariš sa 400 kila pločica za kupatilo, hoćeš, lagano, sve pevajući

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Shan Jan said:

E kakva je Fabia? Nije li premala? Ne bih za 2 hiljade evra da zazalim.

 

Za moje potrebe je taman. Probaj, jbg, možda tebi paše Skala.

 

8 hours ago, Tale said:

Škoda (Skala ili Fabia) i Clio - pun pogodak 

 

Ali samo poslednji Clio. Dosta su ga popravili što se enterijera tiče.

  • +1 1
Link to comment
On 15.8.2023. at 21:08, radisa said:

Uf, jbt, ne znam kako da kažem da ne ispadne da preterujem, ali, ovoje fenomenalno...

 

Dnevnu rutinu mi pokriva struja, tako da ga vozim na benzin samo kad idem malo dalje... Ali, za vikend sam išao nekih 140 km od NS, i baterija je , pošto sma  vozio kroz sela i držao se pravila, 50-60 na sat, dobacila, tačno do predviđenih 75+... Po gradu izvučem i malo više od toga, ako vozim prateći "eko monitor", koji mi govorim kad radim nešto što ne treba (prenaglo kočim bez potrebe, ili previše ubrzavam, ne drćim konstantnu brzimu na ravnom i tako to)...


Edit: na autoputu, baterija dobaci do 45-50km, što je opet ok, jer ga vozim 120-130...

 

Vožnja na struju je baš neobična, tj, sad mi je na benzin neobično... Prvo, nema buke, gotovo nikakve, a drugo, čini mi se da se auto na manjim brzinama daleko živahnije ponaša sa strujom nego sa benzinom... Nije fora sa strujom smao struja, nego što jese vozilo drugačije ponaša...

 

Otprilike sam prešao 1700Km, oko 60% na benzin, mislim.. Na aplikaciji nemam procente (ili ne mogu da nađem), ali je tu negde... Potrošnja mi je 4.2 što bi značilo da troši negde oko 8 kad je na benzin (što za 2500 kubiika i nije nešto)... Ono što me oduševilo je  da je na praznoj bateriji (tj. na 30% napunjenoj) se ponašao kao moj stari hibrid, tj, opet hje gledao da me čim malo dopunio, gurne na struju...  Isto tako, dosta je brzo na nizbrdici dopunio bateriju na 50-60%, pošao sma sa praznom baterijom sa Zlatibora i stigao skoro do autoputa kod Čačka, bez potrošnje benzina, što deluje stvarno odlično...

 

U supštini, super vozilo...

 

Sutra ću stari zvannično okačitina Polovne automobile, pa ću i link okačiti ovde, ako neko bude zainteresovan...

 

Ja sam još 1988. primetio da u Novom Sadu voze na baterije, a u Beogradu dvotaktne motore

 

p.s. Što sam kupio auto ako nisam skinuo auspuh

Edited by April
Link to comment
17 hours ago, zorglub said:

Ali samo poslednji Clio. Dosta su ga popravili što se enterijera tiče.

 

Šta fali četvorci po pitanju enterijera, po tebi?

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...