Jump to content
IGNORED

Kupovina novog automobila u Srbiji


BarryWhite

Recommended Posts

59 minutes ago, napadaj said:

E vrh :D

 

Kakvi su utisci posle dve godine? Da li je dovoljno velika za sve što ti treba? I šta je prevagnulo u njenu korist ispred Xceed?


Posle 2 godine - onako, rekao bih prilicno zadovoljan. Dosao je u crnoj boji, prvih meseci sam se stresirao zbog sitnih ogrebotina, delovalo mi je samo ako se neko nasloni na auto ostavlja ogrebotinu :/ Tako da bih sada verovatno uzeo onu Mazdinu crvenu boju, mozda cak i tamno sivu. Tehnicki - auto je izuzetno pouzdan na putu, 150ks je dovoljno za prijatnu voznju iako, naravno nije tako zustar 'iz mesta' kao dizelasi iste kubikaze i konjaze, ali ni ja nisam taj tip vozaca. Nema previse mesta na zadnjoj klupi, troje ljudi 180cm i visih se pomalo guzvaju, gepek je isto ne preveliki. Uz par drugih sitnih stvarcica koje kapiram da su sasvim uobicajen nusproizvod kvaliteta nasih puteva, nemam neku preveliku primedbu, za sada. Presao sam blizu 30k, opran i servisiran, auto izgleda bukvalno kao nov. Mind you - nas je samo dvoje, dakle supruga i ja, bez dece.
XCeed mi se ucinio jos manjim od CX-30 i to je bio glavni razlog zasto nisam isao dalje sa njim. Kada sam seo na vozacevo mesto, uz podesavanja sedista, volana, svega, za mojih 190cm&100kg mi je bilo nekako tesno, i sediste mi se ucinilo kao da me 'gura' u predelu gornjeg dela ledja. I generalno, ako je zamerka za CX-30 ta tesna zadnja klupa i relativno manji prtljaznik - u XCeeda je to sve rekao bih 5-10% jos manje. Dodatno, nisu imali taj snazniji motor u tom momentu za XCeeda. Ali mi se ipak ucinio malo hitriji na putu od Mazde (jerbo je test model bio 2.0 177ks, mislim).
 

Edited by lord_s
  • +1 1
Link to comment

Ja sam 191cm/104-5kg, tako da smo praktično istih dimenzija, pa mi puno znači info za veličine automobila. Iz testova koje sam gledao, stekao sam utisak da je XCeed veća, ali biće da taj zaključak nema veze sa životom. :D Kod XCeed mi je problem to što izgleda kao da je za studente i malo preko toga, fali joj ozbiljnosti koju Mazda ima, ali ti motori od 177 i 204ks vuku na njenu stranu. Nisam pametan, verovatno ću na kraju kupiti skroz drugi auto.

Link to comment
12 minutes ago, napadaj said:

Ja sam 191cm/104-5kg, tako da smo praktično istih dimenzija, pa mi puno znači info za veličine automobila. Iz testova koje sam gledao, stekao sam utisak da je XCeed veća, ali biće da taj zaključak nema veze sa životom. :D Kod XCeed mi je problem to što izgleda kao da je za studente i malo preko toga, fali joj ozbiljnosti koju Mazda ima, ali ti motori od 177 i 204ks vuku na njenu stranu. Nisam pametan, verovatno ću na kraju kupiti skroz drugi auto.

Ne znam tvoj ukus, nesto si nizi od mene, ja pristojno sedim u Seat Ateci, pozadi ima mesta, prtljag odlican. nije fensi, ali ima proverene motore.

  • +1 1
Link to comment

Ja sam kratko vozio neku Kiu, dobio je na par meseci dok mi ne dođe auto. Odem u Milšped da uzmem neki uzorak, kutija od 25 kg. Ne može u gepek, ne može na vrata zadnjeg sedišta.  E reko, jebi ga. domet 400km, benzinac. Vratim ja to lepo, uzmem dačiju lodži, idi bre.

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, Lancia said:

Ne znam tvoj ukus, nesto si nizi od mene, ja pristojno sedim u Seat Ateci, pozadi ima mesta, prtljag odlican. nije fensi, ali ima proverene motore.

 

Fauve grupa je skoro pa sigurno jedina koja zaista vodi računa o poziciji vozača i ergonomiji sedišta kroz celu gamu.

Skoro sam vozio poslednjeg Megane-a, prešao ~1500km. Pozicija nije loša, ali sedište je nekakav pokušaj kadica, katastrofa. Morao sam da pravim pauzu svakih 200km. Fiat sa 500 i 500L su mi sprave za mučenje npr.

dok u Up-u sedim normalno i opušteno. Sa novom Fabijom i onim jačim TSI-jem bih bez problema mogao do Laponije ako treba.

Link to comment
  • 2 weeks later...
19 hours ago, extragluv said:

Ulete jedan BayonE na bingo. 

 

Hoce kupi neko 🫠

Ti si drugi čovek za koga znam da je dobio auto tako.

Prvi je moj rođak koji je svojevremeno dobio golfa 4 kada je to bio poslednji model i 25 k dojče marki pride :D.

 

Tako sam i ja nenadano došla do neke love koju mi je dugovao :D

 

  • +1 1
Link to comment
20 minutes ago, dùda said:

Ti si drugi čovek za koga znam da je dobio auto tako.

 

+1

 

Tj. treći. 

Yugo na nekoj lutriji i MBCLK na pivskim čepovima.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...