Jump to content
IGNORED

FK Radnički Niš 2017/18


Dali_man

Recommended Posts

Ja pa gledam drugacije na nasu igru. Bas mislim da od Pakulta na ovamo imamo mnogo bolju igru i pristup igri svih devedeset minuta. Kod Pakulta se igralo prvih dvadesetak minuta a onda naglo padalo u trcanju. Da ne pominjem sudije i kako smo izgurali par utakmica protiv ekipa iz donjeg doma. Da se ponovim... nisam bio za smenu Pakulta ali Djuricic je mnogooo bolji strucnjak. Vidi se to u svim elementima igre pa i u trcanju. Problem je sto sve treba lepo da se sklopi i namesti.

Jos jedan problem sto je Djumi verovatno pristao kada je dolazio da pokusa da probudi neke igrace. Koliko cujem da mu je Trava malo olaksao posao ali Mrka i njegove igre su za krimi roman.

Ova utakmica moze da se analizira ali u ovom trenutku smo mnogo ispod Zvezde. Nacelno mogu da budem nezadovoljan reakcijom odbrane kod prvog gola i tim padaom u igri posle njega. To nije mogao da iskoreni ni Rastavac u potpusnosti. Videcemo kako ce se igraci ponasati kada povedu jer je tu bila jos gora situacija.

Odbrana je ove godine promenjena skroz pa jos jedno dva puta. Ako se zna da se ona najteze uigrava onda je jasno da protiv jedne ovakve Zvezde nije mogla mnogo vise.

Ova pauza ce nam znaciti vise nego bilo kojoj ekipi. Takodje ulazimo u seriju utakmica sa ekipama iz donjeg dela tabele sem Cuke. Niko nije rekao koliko cemo jos cekati Golubovica da se vrati jer on je pruzao vise nego korektne partije. Mislim da dosta nedostaje ekipi jer niko od paklene trojke Mrka-Trava-Zivkovic ne mogu da mu pridju sa formom i igrom. Djumi ce imati priliku da oporavi ekipu i da je bolje namesti a posle prve sledece utakmice mozemo da pricamo i analiziramo igru jer upravo od te utakmice Djumi nece vise imati ni jedan alibi da ne krene sa pobedama i pokaze nam da ovaj tim zaista vredi i da treba da se nalazi u vrhu tabele.

 

Mislim da ove godine zbog promene taktike na 4-2-3-1 imamo problem sa kreativnoscu i upravo ta dva igraca, dva zadnja vezna su nam rak rana. Verovatno se ocekivalo od Nome da nastavi sa igrom iz prosle sezone i da se popunjavala ekipa oko Nome a da je on mozda i najvise pao u formi od svih i sam sebe isterao iz startnih jedanaest. Aca se jos navikava na ovu poziciju a Tomic u nikad goroj formi. Nikada nije kiksirao kao ove godine. Kovacevic igra toplo-hladno i nemoze da odigra konstantno celu utakmicu.

Ono sto mi se ipak svidja jeste da sada mnogo bolje stojimo i da dosta skupljamo te nicije lopte. To otvara prostor za neku ofanzivniju igru. Ofanzivnija igra otvara prostor da se neki igraci razigraju. Druga prica bi bila protiv Napretka da smo imali Mrku u najboljem izdanju, Nomu sa formom od prosle godine. To bi po meni bilo dovoljno da pobedimo Napredak. Ovako nas protivnik mnogo lako zatvara.  I ja kao laik bi uspeo da postavim ekipu protv nas. Arsu mnogo lako markiraju, udvajaju jer pored njega nema ni jedan doboljno opasan i razigran fudbaler. Niko ko utrcava, dribla, sutira niti sta slicno. Najblizi tome je Slavisa i Aksentijevic koje je sve to ali kada se pridoda napadu, tako da je jasno da nam je desna strana mnogo ubojitija i ako se ona zatvori kao i Arsa ostaje Pavkov koji ima taj pas glavom i skok u napadu. Ipak za gol glavom treba dobar centarsut i tu je leva strana skroz podbacila. Ni Mrka pa ni Subic nisu dva puta kasvetno centrirali. Mali Golubovic je pravio vise prostora u napad drugim igracima svojom kretnjom i agilnoscu. Dakle kada imate dva i po razigrana igraca onda ne moze da se lako pobedjuje a kamo li u kontinuitetu.  Posebnu paznju cu obratiti na sledecu utakmicu i igru Nome. Verujem da je on klucan igrac za oporavak nase igre. Jedini igrac koji trci devedeset minuta, utrcava i pravi visak u napadu. Jedini koji bi mogao da probudi sredinu i da rastereti Arsu. Tomke i Kovacevic nisu ti tipovi igraca i oni ce uvek biti poslednji bedem ispred odbrane. Aca kapiten .... videcemo.... Mislim da je Noma kompletniji igrac i da moze mnogo vise da da na ovoj poziciji od Ace. Ako se ne razigra mislim da je to pozicija koja mora pod hitno da se popuni kao i centar posle odlaska Pavkova.

Link to comment
  • Replies 6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Constantin

    1144

  • Rumpelstiltskin

    1000

  • MaErAkLoIJA

    605

  • Dali_man

    425

Top Posters In This Topic

Posted Images

I jos jedno zapazanje :) Kad je Mrka igrao levo, Aksentijevic nista nije odigrao, kad igra desno Subic takodje nista. Kad bi dao dva, tri gola do kraja i da ga prodamo za stotinu hiljadarke bilo bi lepo.

Link to comment

Kakav je izvestaj lekara fkcz? Da nismo nedaj boze slucajno nekog ugruvali malo? Bas smo se trudili da igramo "fer i korektno"

 

 

Ja veceras nisam ni jednog trenutka gajio iluzije da cemo izvuci bod od brzeg, jaceg, boljeg kluba pa makar izasli u najjacem sasatavu napaljeni da damo sve od sebe. Ali ono sto mi je najvise zasmetalo sto nismo usli "u meso" protivniku. Niti jedan cvrsci duel, jaci start, da se pokazu zubi. Zaista ne mogu da se otmem utisku da smo "zamoljeni" da ne igramo previse cvrsto, da ne bi nedajboze slucajno povredili neku od "evropskih" primadona, jel je to, jelte, u interesu srpskog fudbala.

 

Nasa igra, od Pakulta naovamo, nije ni za plej aut.

Ala si zapeo

 

Ne ide to tako u fudbalu. Arsenal je protiv Zvezde napravio ukupno 5 faulova, a Radnički 16, i opet ništa. Ne bi ništa postigli i da su napravili još 16 i da su nekog povredili, osim što bi se ti bolje osećao, ali to nema nikakve veze. Inače bi Mladost Lučani bili prvaci

Edited by levi
Link to comment

 Ala si zapeo

Ne ide to tako u fudbalu. Arsenal je protiv Zvezde napravio ukupno 5 faulova, a Radnički 16, i opet ništa. Ne bi ništa postigli i da su napravili još 16 i da su nekog povredili, osim što bi se ti bolje osećao, ali to nema nikakve veze. Inače bi Mladost Lučani bili prvaci

Cuj bolje bi se osecao... Meni bre to fetis, ja svrsavam na takve stvari, koj ti je?

 

Vidis fudbal je igra kontakta, gde se, po nekad, u zaru borbe desi neka povreda koja posalje nekog igraca na bolovanje od par nedelja. Nama je pola tima povredjeno. Jednom nasem igracu je sezona zavrsena pre nego je pocela. Jbg. to je takav sport, rizik od povrede uvek postoji. A nije bas da u svakoj utakmici dalekobilo nekom pukne kost, il se pokida ligament. Meni je problem sto tog "zara borbe" u nasoj igri uopste nije bilo a sve zbog, cini mi se, "prijateljskog saveta" da se sluuucajno ne bi neki vas igrac povredio i bio onemogucen da igra u LE. Jebes ti to. Verujem da niko od nasih igraca nebi imao nameru da polomi igraca Zvezde niti bilo kog drugog protivnickog igraca.

 

I ne, uopste mi nije svejedno dal smo izgubili i pritom ginuli za svaku loptu, il smo izgubili igrajuci ko pickice.

Link to comment

Ako ste se odista dogovarali sa Zvezdom oko toga da se odigra prijateljska utakmica, onda ste napravili los dogovor: vi nama uvalite 4 komada ili vise, a mi necemo da igramo ostro.  Valjda bi se dogovorali za 0-0 ili minimalni poraz.

Link to comment

Ako ste se odista dogovarali sa Zvezdom oko toga da se odigra prijateljska utakmica, onda ste napravili los dogovor: vi nama uvalite 4 komada ili vise, a mi necemo da igramo ostro.  Valjda bi se dogovorali za 0-0 ili minimalni poraz.

Ne znam kakav je dogovor bio, ali dovoljno dugo pratim klub da znam kako je kad se bar bore, kolko god da ne umeju.

 

Uzgred, najveceg sponzora kojeg nam je Toncev dovukao je Maxbet, tako da ono...

Link to comment

Ne znam kakav je dogovor bio, ali dovoljno dugo pratim klub da znam kako je kad se bar bore, kolko god da ne umeju.

 

Uzgred, najveceg sponzora kojeg nam je Toncev dovukao je Maxbet, tako da ono...

 

Elaboriraj malo detaljnije za nas neupucene, ne bilo ti zapovedjeno...

Link to comment

Ako ste se odista dogovarali sa Zvezdom oko toga da se odigra prijateljska utakmica, onda ste napravili los dogovor: vi nama uvalite 4 komada ili vise, a mi necemo da igramo ostro.  Valjda bi se dogovorali za 0-0 ili minimalni poraz.

 Ne bi bilo prvi put da zvezdani prevaranti prekrše dogovor i nakantaju "grogiranog" protivnika...  :fantom:

Link to comment

Elaboriraj malo detaljnije za nas neupucene, ne bilo ti zapovedjeno...

Pa sad, to je malo teze objasniti...

 

https://www.youtube.com/watch?v=9n0u9ryJv7k

 

 Ne bi bilo prvi put da zvezdani prevaranti prekrše dogovor i nakantaju "grogiranog" protivnika...  :fantom:

A kako mislite da nabijate cenu rezervnog centarfora ako mu se na ovakvim utakmicama ne budzi statistika?  :fantom:

 

Zar stvarno mislite da ce Toncev mnogo da se nasekira kolko je Radnicki golova pimio ako mu naleti neka dobra kombinacija?

Link to comment

Prva utakmica na koju pamtim da sam isao, i rezultat isti ko na ovoj poslednjoj...

 

Malo gledalaca, staromodna koncepcija od pre dve godine. Kako ovo ironicno zvuci sa ove perspektive  :D

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...