Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Rado ide Srbin u vojnike

Featured Replies

2 minutes ago, djeneralche said:

Evo i Obradovic kaze da smo kao drustvo izgubili mogucnost resavanja kompleksnih problema, pita gde su eksperti. Preko 30 godina navijackog nasilja koje ne moze da se resi.

 

 

Brate. 

  • Replies 397
  • Views 45.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • James Marshall
    James Marshall

    I generalno ne daje nikakve izjave, pogotovo ne ovog "ša bilo, nemo da ti ja dođem" tipa. Na stranu što i on normalizuje ovu "vrhovni komandant" vulinovštinu koja se primila.

  • aje nemojte se smejati, sutra-prekosutra cemo i ove kobre (nedo bog) slaviti kao neke heroje sa nekih kosara.

On 18. 6. 2023. at 20:13, Hamlet Strašni said:

Zašto to kažeš? Šta bi trebalo komandant vojne jedinice da kaže? 

Da (pre)cuti i podnese ostavku, nista prostije... :sleep:

 

Ups, sorry, ja mislio da se radi o oficiru/oficirima od zanata i integriteta...

Treba da kaže da oni nisu nadležni za takve stvari nego organi unutrašnjih poslova.

7 minutes ago, nautilus said:

Treba da kaže da oni nisu nadležni za takve stvari nego organi unutrašnjih poslova.

Nije njegovo da se uopste o tome odredjuje, jos manje izjasnjava: to bi bilo flagrantno, nedopustivo mesanje vojske :isuse: u politiku...

Da je srece, pameti, drzave, ne bi (smelo) ni da se zna ko komanduje takvim ili slicnim postrojbama: jos manje da liku na takvom polozaju uopste padne na pamet da daje javne izjave...

BTW, ako Srbija, dajboze, ikada dodje u situaciju da pocne izistinski da uredjuje svoju avliju Drzavu, ratosilja se generacija politicara a la vucic, tadic, dacic, itd, itd.., jednom recju ispljuvaka tranzicije, posle neprezaljene lustracije, otvaranja dosijea i slicno, jedan od mozda ne prvih, ali primarnih, neophodnih postupaka bi bio - vratiti vojsku i sve mitove o njoj na mesto koje joj pripada.

Izmedju ostalog, raskantati fenomen opsednutosti specijalnim :isuse:, ako ni zbog cega drugog stednje radi drzati se jedne jedine postrojbe za specijalne namene, ali i pre svega uzjahati na civilnu kontrolu vojske...

U praksi to uopste nije tesko: nacelnik generalstaba ni u snu ne sme da pomisli da daje javne izjave - on je samo i jedino kratka napomena u medijima sa osnovnim biografskim podacima pa i to samo kada stupa/odlazi na/sa duznosti: onog momenta kada se pojavi na TV/u novinama ma samo da bi izneo svoje misljenje o receptu za svoje omiljeno jelo - leti sa funkcije.

To, naravno, vazi i za sve nize vojne instance, sve do poslednjeg komandanta poslednjeg vojnog skladista...

O svemu sto se vojske tice javnost informacije dobija jedino i iskljucivo od ministra odbrane ili PR ministarstva odbrane, dakle civila cija je - bez izuzetka - zadnja i obavezujuca.

Nije uopste tesko, u svakom slucaju daleko, daleko lakse nego posao oko uljudjivanja policije i sluzbi :isuse: koji spada u prioritete nad prioritetima...

sve to pada u vodu ako se vrati obavezno služenje vojnog roka, kao što penzionisani generali lobiraju, kaže tako jedan od njih da je on braniotm vojvodinu sa 10 brigada, 99 godine, dok danas čitava vojska ima samo 4 brigade kopnene vojske i 2 specijalne...

- a kao što je pokazao rat u ukr, nema ništa od malih profi armija i ne dobija se rat samo bombardovanjem, kada se ne ratuje protivu arpskih ili avganistanskih indijanaca

- za situaciju na kosovs-šiptars ne moramo da brigamo jer sada imamo raketni sistem jerinatm   to su rakete sa 200 kg da li goriva ili explozivnog punjenja, nisam pažljivo slušao :happy: ali zapamtih da imaju domet od 265 km, tako da kurti nigde, u lažnoj državi, nije bezbedan od naše ruke :happy:

  • 1 month later...

:think:

@Lancia

 

Gde ti avatar? Nemoj go po formu...

2 minutes ago, radisa said:

@Lancia

 

Gde ti avatar? Nemoj go po formu...

Ostao mi na poslu :riba:

3 hours ago, Lancia said:

:think:


aje nemojte se smejati, sutra-prekosutra cemo i ove kobre (nedo bog) slaviti kao neke heroje sa nekih kosara.

Edited by Djuro

Ima super deo u nekom dokumentarcu o Džeki Čena kad on objašnjava kako ga je uvek nerviralo što u borilačkim filmovima uvek ovi u pozadini se besmisleno lelujaju levo-desno u nekoj kao koreografiji, dok se glavni lik bije sa jednim po jednim od njih. I onda je on to promenio da svi akteri ga odjednom napadaju. Ne mogu sad da nađem taj snimak. U svakom slučaju mene ovaj snimak gore podseća na to, na besmislenu pozadinsku koreografiju u lošem borilačkom filmu.

  • 1 month later...
  • Author

Prica se kuloarski o masovnim pozivima na vojne vezbe.

 

Poslednje o tome je bilo u medijima u julu mesecu, da ce biti pozivi od septembra i oktobra..

 

Edited by Friend

On 12. 8. 2023. at 22:27, Djuro said:


aje nemojte se smejati, sutra-prekosutra cemo i ove kobre (nedo bog) slaviti kao neke heroje sa nekih kosara.

https://fb.watch/nqwFzdPObZ/

21 minutes ago, zmanic said:

 

Gledao sam ovo vec, samo je bila bolja muzika: 

 

 

 

 

  • 2 years later...
Dnevni list Danas
No image preview

“Ostalo je još samo crkvu da preuzme”: Izmene Zakona o vo...

Vlada Srbije je na sednici održanoj u četvrtak, 20. novembra usvojila Predlog izmena Zakona o Vojsci Srbije kojim se predviđa da predsednik Srbije zvanično postane vrhovni komandant.

Nacrt zakona ovde.

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.