Jump to content
IGNORED

Rado ide Srbin u vojnike


Friend

Recommended Posts

16 minutes ago, djeneralche said:

Danasnja izjava komandanta Kobri je jos jedna tuzna potvrda da je drustvo u Srbija skoro pa nepovratno izgubilo sposobnost resavanja iole kompleksnijih problema. 

 

Šta je rekao Kobri?

Link to comment
9 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Zašto to kažeš? Šta bi trebalo komandant vojne jedinice da kaže? 

To bi trebala da je elitna jedinica, ono sto bi se reklo hiljade i hiljade sklekova, dakle svakodnevni dril i obuka koja bi u nekoj perspektivi bila presudna prednost u odnosu na protivnika koji sigurno sprovodi taj isti dril. Resavanje jednog kompleksnog problema kroz svakodnevno vezbanje. I onda dodje komandant i kaze recenicu koju pricaju deca iz osnovne skole stavljajuci jasno do znanja kako on zamislja taj kompleksni problem, oni ce da se pojave i protivnika nece vise biti. To nije cak ni motivacija vec obicna sprdnja sa onim sa cim ta jedinica treba da se suoci. 

  • -1 1
Link to comment

@Hamlet Strašni Da li moze neki drugi kontekst za recenicu da nakon izvrsenja naredbe Kurti i Rosu nece imati nista vise da kazu? Da li je ovo po tebi ozbiljan pristup jednom kompleksnom problemu? Mislim ovo je samo jedna od mnogo stvari, od poplava, reakcije na desavanju u Ribnikaru da ne nabrajam samo ono sto se desili u proteklih par meseci. Ja tu uopste ne vidim mogucnost ikakve ozbiljne reakcije na bilo kakav kompleksan problem. Jeste defetizam ali bi prvi voleo da nisam u pravu.

Link to comment
9 minutes ago, djeneralche said:

@Hamlet Strašni Da li moze neki drugi kontekst za recenicu da nakon izvrsenja naredbe Kurti i Rosu nece imati nista vise da kazu? Da li je ovo po tebi ozbiljan pristup jednom kompleksnom problemu? Mislim ovo je samo jedna od mnogo stvari, od poplava, reakcije na desavanju u Ribnikaru da ne nabrajam samo ono sto se desili u proteklih par meseci. Ja tu uopste ne vidim mogucnost ikakve ozbiljne reakcije na bilo kakav kompleksan problem. Jeste defetizam ali bi prvi voleo da nisam u pravu.

Kompleksne probleme rešavaju političari. On ide da ubija/ zarobljava/ onesposobljava kad mu se kaže.

Link to comment
4 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Kompleksne probleme rešavaju političari. On ide da ubija/ zarobljava/ onesposobljava kad mu se kaže.

Ocigledno ne pricamo o istoj stvari. Za mene taj kompleksan problem je kako ubiti/zarobiti/onesposobiti protivnika, dakle sam cin borbe. Kako tacno politicar moze resiti problem specijalcu koji se nasao u tom dogadjaju?

Link to comment

Ovo nije to, jer ima svoju realnu adresu, Kurtija, nije apstraktni slogan, jedino što je toliko odvaljeno od realnosti da prelazi u komediju, ovo je nivo priča "mogao bih ja da jebem Moniku Beluči, ali neću, brt, mnogo je gadna".

Edited by James Marshall
  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

A gde je ta izjava. Može linak?



....shiit has hit the fan.

Quote

„Kada po naređenju vrhovnog komandanta (predsednika Srbije) Aleksandra Vučića budemo angažovani i kada dobijemo naređenje za upotrebu, mi ćemo ga u potpunosti izvršiti. Tada Kurti, Rosu i Fit jedinice neće imati ništa više da kažu“, kazao je Đošić.

https://www.danas.rs/vesti/politika/komandant-kobri-odbacio-navode-da-su-ucestvovali-u-hapsenju-kosovskih-policajaca/

Link to comment

Evo i Obradovic kaze da smo kao drustvo izgubili mogucnost resavanja kompleksnih problema, pita gde su eksperti. Preko 30 godina navijackog nasilja koje ne moze da se resi.

 

Quote

"Gledao sam pre 15 dana NBA utakmicu našeg Nikole Jokića kome se svi divimo, ali baš posle te utakmice, nailazim na neki meč iz 1988. godine, igraju baš Crvena zvezda i Partizan. Bio sam igrač na tom meču. Tribine su bile pune, a navijači pola Partizanovi, pola Zvezdini. Skandira se titula Beogradu. Kako smo onda ljudi moji došli do ovoga? Šta je ovo u 2023. godini? Da li imamo neke eksperte".

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...