Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

Saga se nastavlja

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/etf-se-odrice-svoje-najvece-sanse-dekan-zoran-jovanovic-za-blic-objasnio-zasto-je/evcdxdg

Ja mislim da definitivno treba da se napravi odvojeni fakultet, ali da se ne ukida RTI katedra na ETF-u,

pa ko hoce da predje na nov fakultet nek predje... Mislim da je to najbolja varijanta...

Kako je ovaj Jovanovic jedan prepreden lik, neverovatno...

Cuj "Imamo sanse jos 15 dana"... o cemu ovaj covek prica...

Edited by gsb
Link to comment

Međutim, zaposleni na Fakultetu su jako vezani za brend ETF-a, i onda se teško odriču da napuste takav renomirani fakultet, odnosno da napuste takav brend - ukazuje prof. dr Jovanović.

 

Ovo bi moglo da znaci da nije cela RTI katedra za odvajanje.

Link to comment

Ovo bi moglo da znaci da nije cela RTI katedra za odvajanje.

Ne znam pouzdano, ali pretpostavljam da je to jedan od problema sto se ne ide odmah sa novim fakultetom, kao opcijem. Ako bi na ETF-u ostao deo katedre i RTI smer, a SI presao na novi fakultet, na tom novom fakultetu bi imali problem sa kavalitetom studenata jer bi najkvalitetniji i dalje isli na ETF i Matematicki, a novi fakultet bi ostao u rangu sa FON-om... Sto i dalje nije lose, ali ja mislim da su ambicije ovih sa novim fakultetom mnoogo vece...

Link to comment

Ako ima nezadovoljnih i ako neko zeli novi fakultet za softver onda samo napred.

 

Koliko sam ja skapirao neke IT ljude kroz nekoliko razgovora, svi barataju sa poluinformacijama sto se tice ETFa naravno izvori su im mediji.

Drugo, objasnjavajuci im da kvalitetni strucnjaci ne mogu da se tek tako nastancaju jer cak i sada ETF sa svojim kapacitetima nadmasuje ponudu kvalitetnih sredsnjoskolaca, oni odgovaraju pa dobro kad je tako ali onda neka drzava nadje nacin da iskoluje nesto bolje od Singi, Mega i sl.

 

Govorim za top firme kod nas. Masa ljudi se javlja na konkurse sa raznim diplomama koje se uopste ne uzimaju u obzir. Svi hoce ETF i sl. nesvesni da nema dovoljno jakih kandidata.

Link to comment

Govorim za top firme kod nas. Masa ljudi se javlja na konkurse sa raznim diplomama koje se uopste ne uzimaju u obzir. Svi hoce ETF i sl. nesvesni da nema dovoljno jakih kandidata.

 

Apsolutno se slazem...

Link to comment

Cuj "Imamo sanse jos 15 dana"... o cemu ovaj covek prica...

smak sveta i nepatriotska propast cele drzave. eteefovska mafija.

 

daj boze da se samo na tome zavrshi.

 

Ovo bi moglo da znaci da nije cela RTI katedra za odvajanje.

i vishe nego nije. prosto im to nije proshlo, ljudi nece.

uostalom pogledaj nas eksterne ovde kako se drzimo brenda -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

Njima ("zaverenicima") je idealka da se naprave ti njihovi departmani tj. drzava u drzavi jer bi tako ljudi sa katedre slegli ramenima i rekli pa ajde, opet je to ETF.

 

Nego ne rece ex-dekan sta je sa javno-privatnim partnerstvom..Ne pominje nigde :)

Link to comment

Ja sam učestvovao u uvodjenju sapa u lokalnu samoupravu. Užas božiji pola stvari nisu umeli da implementiraju a vala ni sa druge strane ovi da objasne. Pakao

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Pre 10ak godina SAP nije umeo da računa srpske plate :)

 

Pa ja dobio zadatak da povežem program za plate firme u kojoj sam tada radio sa SAP-om za neku firmu tj. da uvežem nekako podatke. Ali, se ič ne sećam šta sam tu radio.

Link to comment

I tako krenes da searchujes i naletis na ovo:

https://pistaljka.rs/home/read/605

Gde ima dima ima i vatre!!!

Ili na objasnjenje

https://startit.rs/prof-dr-jovanovic-prostor-je-samo-jedan-od-problema-najveci-je-zadrzati-kvalitetan-kadar-na-etf-u/

Da citiram:

"Pričate o Soneco-u?

Da. Ljudi koji su verovatno ljubomorni na to što sam dekan pokušavaju od toga da naprave priču da sam u konfliktu interesa, što nema nikakvog osnova. Na fakultetu su radili ljudi koji su bili postdiplomci, radili su za autorske honorare i onda su želeli da se zaposle. Tada bi ih i zaposlio na Fakultetu da smo mogli, ali kako to nije bilo moguće, grupa vrhunskih inženjera su napravili firmu Soneco u kojoj su zaposlili."

 

 

Ne mogu vise... odoh da radim nesto pametno... ovo je :yucky:

Link to comment

Blic prenosi oprostajno pismo dekana uz tendenciozan naslov:

"PISMO OSTAVKE DEKANA ETF: "Hteli smo da ETF trajno preuzme LIDERSKU POZICIJU u oblasti računarstva, a reakcija sa fakulteta je bila ZASTRAŠUJUĆA"

 

http://www.blic.rs/vesti/drustvo/pismo-ostavke-dekana-etf-hteli-smo-da-etf-trajno-preuzme-lidersku-poziciju-u-oblasti/t89y9d6

 

 

Navodno lazna prica o javno-privatnom partnerstvu.

Edited by Friend
Link to comment

mhm. dekan je otvorio fizider i evo shta je zatekao u njemu. a ovde pogledajte koja kola vozi njegov komshija. reakcija prolaznika ce vas zaprepastiti.

 

blic -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

Znaju da na (RF) 10-20 stipendista su znalci, a ostali su na ETF i MF pa od toga nema nista. A i RF je privatan, kako drzava tu da se iskoristi ;)

Edited by Friend
Link to comment

A i RF je privatan, kako drzava tu da se iskoristi ;)

kljuchne rechi -_-

 

treba ova velika nepravda da se iskoristi, pa kao feniksi iz pepela da izadju i naprave nov fakultet koji ce to sve da postigne shto je etf odbio. velikodushnu ponudu vlade srbije da postanu lider.

 

u srbiji.

 

da postanu -_-

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...